Wszystko o DVB-H w Polsce - prezentacja hurtowej oferty INFO-TV-FM

Newsy
Opinie: 5

Spółka INFO-TV-FM przedstawiła dziś ofertę hurtową usługi DVB-H. Przedstawienie oficjalnego cennika to jeden z wymogów UKE. Obecnie DVB-H działa testowo w Warszawie. Sygnał jest dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy urządzeń z modułami DVB-H. W trzech punktach stolicy ustawione zostały nadajniki, które umożliwiają korzystanie z usługi w Warszawie. INFO-TV-FM zakończyła też przygotowywanie oferty hurtowej świadczenia usług mobilnej telewizji w technologii DVB-H. W najbliższych tygodniach rozpocznie się program pilotażowy usługi, który ma na celu poznanie oczekiwań użytkowników i przygotowanie ostatecznej oferty. Do pilota INFO-TV-FM będzie zapraszało operatorów komórkowych, kablowych i operatorów platform cyfrowych.

   
 Harmonogram rozwoju sieci przewiduje, iż do końca 2009 roku telewizja mobilna będzie dostępna w 10 miastach na terenie Polski: Warszawie, Lublinie, Płocku, Zielonej Górze, Koszalinie, Elblągu, Wałbrzychu, Włocławku, Kaliszu i Słupsku. Natomiast w 2010 roku obejmie swoim zasięgiem także Katowice, Łódź, Gdańsk, Kraków, Chorzów, Wrocław, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz oraz pozostałe miasta, w których spółka posiada częstotliwości.

Oferta programowa przygotowana przez INFO-TV-FM jest wypadkową wymogów decyzji rezerwacyjnej, sytuacji na polskim rynku nadawców, oczekiwań operatorów detalicznych oraz analizy rynku.

„Do współpracy z nami przystąpiła większość najważniejszych polskich nadawców. Dzięki temu mogliśmy stworzyć ciekawą i przekrojową ofertę, która jest odpowiedzią na różnorodne gusta odbiorców” – powiedział Albert Kuźmicz, prezes Magna Polonia.

W skład multipleksu wchodzi obecnie 12 programów telewizyjnych: TVN, TVN24, MiniMini, ZigZap, TVP, PULS, TVSilesia, ESKA TV, iTV, Tele5, Edusat BIS, Kino Polska oraz 8 programów radiowych: TOK FM, Roxy FM, Radio Złote Przeboje, Radio OKO, Radio RAM, RMF MAXXX Kraków, RMF FM i Radio Zet.

W przyszłości INFO-TV-FM zamierza rozszerzyć swoją ofertę programową o nowe programy, tj: Polsat, Polsat Sport, Polsat Play, Eurosport, MTV Polska. Ponadto w ofercie mają znaleźć się inne treści oraz aplikacje – mobizody, USG (User Generated Content), a także konkursy i głosowania.

Spółka INFO-TV-FM jest wyłącznie operatorem hurtowym.

Estymowany rynek oraz potencjalna liczba użytkowników usługi jest zaprezentowany na poniższych slajdach.

Jerzy Cegliński z INFO-TV-FM tłumaczył, że prawie całkowity brak terminali DVB-H nie jest dużym problemem, bo polskie oddziały producentów telefonów są w stanie sprowadzić telefony z DVB-H przy minimalnym zamówieniu 10-15 tys. sztuk.

Sukcesowi DVB-H zagraża przede wszystkim technologia streamingu w sieci 3G i 4G oraz DVB-T.

INFO-TV-FM nie zapłaciło za sprzęt dostarczony przez Motorolę ze względu na zastosowanie modelu "vendor financing". INFO-TV-FM ma zapewnione finansowanie do końca roku, a według Ceglińskiego fundusz Magna Polonia nie postawił krańcowej daty, do której pierwsza umowa z operatorem musi zostać podpisana. Wdrożenie usługi dla operatora komórkowego po podpisaniu umowy może trwać około 6 miesięcy.

W czasie dzisiejszej prezentacji dla mediów INFO-TV-FM korzystało z telefonów Nokia N96.

   
   
   
   
   
   
   
   
 

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pagos pisze: 2009-09-30 13:09
  Nie rozumiem tego slajdu z podpisem "Kierunek przeplywu platnosci". Jesli odbiór sygnału jest darmowy i niczym nie zabezpieczony, to w jaki sposób, kto i komu będzie płacić?
  0
 • Users Avatars Mini
  Znawca pisze: 2009-10-01 13:44
  Wszystko fajnie tylko ciekawe jak będzie z jakością obrazu w budynkach czy w ruchu - na przykład w autobusie - jeżeli to będzie w miarę ok działało nie będzie zrywania połączenia i kosztowało rozsądnie to może się skuszę siedząc w autobusie w korku choć martwi mnie to jak obciąży mi to baterię w telefonie i na czym prócz N96 będę mógł tą telewizję odbierać? Taki bajer przydałby się w przypadku ważnych meczy - gdy ludzi będą akurat w pracy (dlatego pytałem czy to działa dobrze w budynkach) lub wr
  0
 • Users Avatars Mini
  Znawca pisze: 2009-10-01 13:46
  ub wracają komunikacją miejską z pracy (choć obawiam się sytuacji w której taki telefon z włączonym meczem trafi w ręce zapracowanego kierowcy autobusu ) oczywiście Ci którzy wybierają metro z tego nie skorzystają. No i kwestia czy taka usługa będzie chodliwa w mieście - jednak w domu wolę TV oglądać na telewizorze i to często w jakości HD na porządnym ekranie - po co mi to w domu???
  0
 • Users Avatars Mini
  PL pisze: 2009-10-01 16:15
  Nawet nie wiedzą jak się pisze hotel "Marriott" a Kawęczyn to nie EC ale ciepłownia.
  0
 • Users Avatars Mini
  kot pisze: 2009-12-07 16:31
  super usługa. Oglądałem ją jak byłem w Warszawie wszędzie mi działało.byłem w szoku. Szkoda, że tylko na Nokii N96 można ją odbierać.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: