Zamek do drzwi za ponad 2000 zł

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Polski inteligentny zamek tedee

Firmy Predica oraz GERDA wprowadziły do sprzedaży inteligentny zamek do drzwi. Będzie on dostępny pod nową marką tedee.

W skład zestawu wchodzą:

  • Zamek wyposażony w akumulator litowo-polimerowy, który można ładować standardową ładowarką USB lub podłączając power bank. Czas pracy na jednym ładowaniu to nawet sześć miesięcy.
  • Bridge, czyli bezprzewodowy router, łączący zamek tedee z Internetem. Bridge umożliwia zdalne sterowanie zamkiem oraz przesyła do aplikacji mobilnej wszystkie informacje o zmianach stanu zamka w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego gdzie znajduje się właściciel.
  • Atestowana wkładka GERDA, która pasuje do wszystkich typów drzwi, w których są zamontowane standardowe wkładki profilowe.

Zamek w wersji z montażem kosztuje 2099 zł. Zamek bez montażu kosztuje 1849 zł.

Z zamontowanym zamkiem tedee użytkownik nie musi nosić ze sobą kluczy, ponieważ podstawową funkcjonalnością nowego produktu jest otwieranie drzwi za pomocą smartfona. Chcąc wejść do środka, wystarczy podejść do drzwi mając przy sobie smartfon ze skonfigurowaną aplikacją i włączoną usługą lokalizacji. Gdy użytkownik zamka znajdzie się w bliskiej odległości od drzwi, a aplikacja nawiąże połączenie Bluetooth z urządzeniem, drzwi same otworzą się przed użytkownikiem. Inną funkcją, która może być przydatna dla wielu użytkowników jest możliwość udostępniania klucza, choćby z drugiego końca świata, z poziomu aplikacji. Znajdzie ona zastosowanie w przypadku wyjazdu właściciela na wakacje lub krótkoterminowego wynajmu mieszkania.

Nad bezpieczeństwa cyfrowego czuwa protokół TLS 1.3 z 256-bitowym kluczem bezpieczeństwa. Dzięki funkcji auto-zamykania użytkownik może ustawić czas, po którym – od momentu otwarcia – zamek automatycznie się zamknie. Osoby, którym często zdarza się zapomnieć o zamknięciu drzwi mogą sprawdzić zdalnie stan zamka za pomocą aplikacji mobilnej i w każdym momencie dowolnie nim sterować, nawet z drugiego końca świata.

Poprzez aplikację możemy sprawdzić wszystkie zdarzenia związane z otwieraniem lub zamykaniem drzwi.

Firma zdradziła także, że jest w końcowej fazie prac nad dedykowaną aplikacją do obsługi zamka z poziomu Apple Watcha.

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: