Zarząd TP S.A. zapowiada ostre redukcje

Newsy
Żródło: Parkiet
Opinie: 19

Telekomunikacja Polska S.A. przygotowuje budżet na rok przyszły i plan na najbliższe trzy lata. Zarząd ma przedstawić France Telecom ostateczny projekt tych dokumentów do 28 listopada. "Mamy nadzieję, że uzyskamy akceptację na początku grudnia. W ciągu 6 tygodni przygotujemy ostateczny plan rozwoju spółki, który zostanie zaprezentowany w trakcie road show w drugim lub trzecim tygodniu stycznia" - powiedział George Storożyński, członek zarządu TP SA. Według niego, najważniejszymi celami władz spółki jest obecnie zwiększenie przychodów, redukcja długu, wydatków inwestycyjnych oraz zatrudnienia.

Do sprawy redukcji zatrudnienia chcemy podejść tak agresywnie, jak to będzie możliwe. Obecnie rozmawiamy z naszymi prawnikami, jak daleko będziemy mogli się posunąć, stwierdził G. Storożyński.

Zapowiedział, iż spółka w większym stopniu będzie korzystała z usług firm zewnętrznych oraz wyłączy ze swych struktur niektóre segmenty działalności, na bazie których powstaną odrębne firmy. G. Storożyński, który w ramach zarządu odpowiada za finanse spółki, zapowiedział również redukcję zadłużenia TP SA o ok. 1 mld zł (według stanu na koniec września, łączne zobowiązania TP SA przekraczały 16,8 mld zł).

Spłacie zadłużenia służyć będzie m.in. ograniczenie liczby nieruchomości będących w posiadaniu spółki, które w części zostaną sprzedane, a w części oddane w leasing zwrotny, wyjaśnił wiceprezes. Redukcji zadłużenia ma też służyć ograniczenie wydatków inwestycyjnych, w ramach których główny nacisk ma być położony na rozwój telefonii komórkowej i nowych usług, które miałyby zwiększyć ruch w sieci spółki.

Budowa infrastruktury w telefonii stacjonarnej została już w praktyce zakończona. Obecnie musimy wprowadzić usługi o jak najwyższej wartości dodanej, które zapewnią jej wykorzystanie, powiedział G. Storożyński.

Przedstawiciele zarządu TP SA stwierdzili również, iż w segmencie telefonii stacjonarnej główne działania spółki będą mieć na celu zwiększanie ARPU, a nie przyłączenie nowych klientów. Spółka oczekuje, iż w ciągu najbliższych lat głównym motorem wzrostu sprzedaży będzie telefonia komórkowa. Zapewniono jednocześnie, iż nie ma planów włączenia PTK Centertel do należącej do France Telecom grupy Orange.
G. Storożyński zapowiedział dobre wyników spółki w IV kwartale i pomimo tego, iż spółka zanotowała spadek rentowności EBITDA po trzech kwartałach podtrzymywane zostały dotychczasowe prognozy. Według nich wskaźnik ten pozostanie na poziomie roku ubiegłego.

Opinie:

Opinie archiwalne (19):

Komentuj

Komentarze / 19

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  sonni pisze: 2001-11-16 16:07
  jasne redukcja zatrudnienia, a mojemu znajomemu zafundowali III filar
  0
 • Users Avatars Mini
  piasek pisze: 2001-11-16 16:08
  Wkońcu
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2001-11-16 16:11
  No i zaczeło sie ... Titanic idzie na dno...
  0
 • Users Avatars Mini
  Amper pisze: 2001-11-16 16:27
  Czyli zwalnianie ludzi, ale cały ogromny zarząd zostanie wraz z wysokimi zarobkami. Stracą pracę Ci co uczciwie pracowali na najniższym szczeblu...
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2001-11-16 16:27
  no i teraz przyszedl czas na tepse. najgorsza to ta redukcja zatrudnienia.
  0
 • Users Avatars Mini
  Amper pisze: 2001-11-16 16:29
  Co do planów włączenia Centertela do Orange... Wydaje mi się to nieuniknione. Może to przecież zredukować w jakimś tam stopniu wydatki, ale spowoduje to też dalszy wypływ zysków z Polski do Francji...
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-11-16 16:39
  zwolnia roboli i tyle zeby zysk byl wiekszy,
  0
 • Users Avatars Mini
  rhat pisze: 2001-11-16 17:08
  Ciekawe co związki zawodowe na to? TP S.A. ma tak silne związki zawodowe, jak kopalnie. Wierzcie mi, oni naprawdę mają dużo do powiedzenia. Inna sprawa, że to tylko odroczenie egzekucji...
  0
 • Users Avatars Mini
  gulash pisze: 2001-11-16 17:48
  Do Amper: zgadzam się z Tobą, to co ludzie z Rady Polityki Pieniężnej próbowali sobie wyegzekwować to grosze w porównaniu z tym ile zarabiają bossowie z TP SA, a fizyczni jak zwykle zostaną zwolnieni, a znając TePse będą to zwolnienia masowe. No i w drugim przypadku też masz rację- kasa wypłynie na Zachód, tak jak to robią zarządy naszych kochanych hipermarketów (uff, ale polityką zawiało). Pozdrawiam!
  0
 • Users Avatars Mini
  telefonica pisze: 2001-11-16 20:00
  Może coś nareście się ruszy w TePsie, a tak patrząc na to wszystko z innej strony to robi nam się spory operator, Telefony Stacjonarne, Telefony Komórkowe (IDEA), no i na końcu Wirtualna Polska, ciekawe jak to wszystko będzie grało?
  0
 • Users Avatars Mini
  uLLLL pisze: 2001-11-16 21:09
  samo stwierdzenie o agresywnej probie podejscia do zwalniania ludzi ciekawie prezentuje podejście Członka Zarządu... oby spotkało go coś podobnego (szkoda tych ludzi którzy nic nie zawilili a nie znajdą teraz pracy). mhm....nie taki menedzer od siedmiu boleści ma przecież kontrakt i zabezpieczenie na wypadek zwolnienia (min 6 m-czna odprawa)...szkoda gadać....
  0
 • Users Avatars Mini
  eljocik pisze: 2001-11-16 21:52
  Do mcbraina: w przypadku IDEI moze chociaz wprowadza polska fonetyczna pisownie - Oranż.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kojo pisze: 2001-11-16 22:32
  i znowu nastepni bezrobotni!!! tepsa juz nie jest tak silna!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  hansen pisze: 2001-11-17 00:40
  że też się chce wam jeszcze o tym pisac!, to kolejny news o tpsa i pewnie nie ostatni.W szystko juz w tym temacie zostało powiedziane. The end
  0
 • Users Avatars Mini
  PlaYMode pisze: 2001-11-17 01:38
  hansen: jeszcze nie wszystko :-((( A z drugiej strony, yo chyba można trochę posmucić il to ludzi straci pracę... to jest bardzo smutne, szczególnie teraz, gdy o pracę bardzo trudno, my wszyscy odczuwamy zło naszej gospodarki...
  0
 • Users Avatars Mini
  guclaw pisze: 2001-11-17 03:58
  Najlepiej niech się sami zredukują. Z pensji jednego członka zarządu pewnie stawczyłoby na 50 pensji dla zwykłych ludzi. Nie wspomnę już o doradcach i kolegach co mają stanowiska bez żadnej odpowiedzialności.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-11-17 18:12
  Redukcje redukcjami, a kidey redukcja oplat u abonentow! Nara!
  0
 • Users Avatars Mini
  PlaYMode pisze: 2001-11-18 02:06
  no. ale i tak mi szkoda tyc ludzi, którzy stracą pracę :-((( smutne.
  0
 • Users Avatars Mini
  Ewandy pisze: 2001-11-20 00:33
  Nie bylo mnie troche w Polsce - przyjechalem - a tu nic nowego - TPSA znowu redukcje,dlugi,itp. stare smiecie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: