Zygmunt Solorz powołuje stowarzyszenie Program Czysta Polska - zaczyna od swoich spółek

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Zygmunt Solorz

Zygmunt Solorz buduje stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Stowarzyszenie, które jest obecnie w trakcie tworzenia, będzie miało na celu z jednej strony uświadamianie Polaków w jakim środowisku żyją, a z drugiej inspirowanie do dyskusji i działania.

„Zapraszam do udziału w Programie Czysta Polska wszystkich Polaków, w tym organizacje ekologiczne, które już dziś skutecznie działają często na zasadzie non-profit, ekspertów, ludzi nauki, uczniów, studentów, przedstawicieli biznesu, wszystkich środowisk mających wpływ na rzeczywistość społeczno-gospodarczą kraju - każdego kto jest zainteresowany czystym powietrzem w Polsce” – deklaruje Zygmunt Solorz.

„Już poprosiłem firmy, w których jestem zaangażowany, aby każda z nich przyjrzała się co moglibyśmy zrobić” - mówi Zygmunt Solorz.

ZE PAK SA rozpoczął proces zmniejszenia udziału węgla w produkcji energii oraz rozwoju projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE).

„Transformacja ZE PAK od wytwarzania energii węglowej do zielonej zajmie pewien czas, jednak jest to proces nieodwracalny. Chcemy być liderem zmian i pokazać, że można skutecznie wytwarzać energię neutralną dla środowiska naturalnego. Transformacja musi jednak być prowadzona tak, aby produkcja z nowych źródeł zbilansowała docelowo obecną bazującą na węglu ” – powiedział Henryk Sobierajski, p.o. Prezesa Zarządu ZE PAK SA - „Już dzisiaj mamy jeden kocioł 50 MW na biomasę, mamy zatwierdzoną inwestycję w drugi biomasowy, przygotowujemy się do projektu budowy farmy fotowoltaicznej. Jesteśmy również sygnatariuszem porozumienia na rzecz sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej i w ramach tego programu pracujemy między innymi nad projektem zeroemisyjnego transportu miejskiego w Koninie oraz magazynów energii” – dodaje Henryk Sobierajski.

„Zaangażujemy się w komunikację i informację. Będziemy informować o stanie i jakości powietrza, przyczynach, skutkach, ale też możliwych rozwiązaniach i sukcesach w ramach Programu Czysta Polska. Chcielibyśmy też pokazywać, że nasi widzowie każdego dnia mogą zrobić coś dla środowiska – oszczędzać prąd, wodę, wymienić piec, używać niskoemisyjnego paliwa do spalania w piecu czy segregować śmieci” – mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat - „Stworzymy swego rodzaju platformę komunikacyjną na czele z ekipą telewizyjną zajmującą się wspomnianymi kwestiami. Nasze ponad 30 kanałów będzie zaangażowanych w projekt” – dodaje Stanisław Janowski.

Grupa Cyfrowy Polsat wprowadziła w ramach swojej floty samochody zeroemisyjne, zainstalowano w siedzibie firmy ładowarki elektryczne do samochodów, a także wprowadzono rozwiązania typu car-sharing. 

„Dla wielu Polaków jestem po prostu biznesmenem, który całe życie inwestował i budował swoje firmy. Ale jestem również ojcem i dziadkiem – i mam już dwie wnuczki. I widzę dzisiaj, że dajemy naszym wnukom czy dzieciom świat bardzo nowoczesny, ale jednocześnie zanieczyszczony. A ja chcę dać moim wnuczkom szansę życia w świecie nie tylko nowoczesnym, ale również czystym” – podsumowuje Zygmunt Solorz

„Zapraszam więc wszystkich do zaangażowania się w Program Czysta Polska – jesteśmy otwarci na każdego. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem – nie mają znaczenia nasze poglądy czy przekonania” – kończy Zygmunt Solorz.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: