Duże ekrany – piękne i wygodne - CZĘŚĆ II

Akcje partnerskie
Opinie: 11
Samsung Galaxy S6 edge+

Duże ekrany – piękne i wygodne

Część II

Internet i nawigacja

We współpracy z Samsungiem tworzymy cykl artykułów, które mają przekonać nieprzekonanych, że duże ekrany w smartfonach są bardzo przydatne, wygodne i po prostu piękne. Część osób jest już przekonanych do dużych wyświetlaczy i nie wyobrażają sobie bez nich codziennego życia. Część nadal się waha, bo np. do tej pory nie miała możliwości sprawdzenia takiego większego telefonu w codziennym użytkowaniu. Chętni mogą udać się np. do specjalnych salonów firmowych Samsunga i podpytać konsultantów o zalety smartfonów z dużym wyświetlaczem.

W naszym cyklu chcielibyśmy przedstawić kilka funkcji nowoczesnych smartfonów, które aż proszą się o większy ekran. W tym odcinku będą to usługi nawigacyjne oraz serfowanie po internecie.

Nawigacja

Jeszcze do niedawna telefony komórkowe miały tak małe ekrany, że uruchomienie na nich mapy i nawigacji było po prostu niemożliwe. Gdy nastała epoka smartfonów to nawigacja stała się jedną z najczęściej wykorzystywanych usług. Każdy kierowca doceni nawigację prezentującą oprócz samej trasy także informacje o korkach. Pasażer komunikacji będzie zadowolony, gdy smartfon poprowadzi go na najbliższy przystanek i powie, którym autobusem lub tramwajem powinien jechać, aby skrócić swoją podróż. Piesi turyści trzymając smartfon w ręku będą przemierzać uliczki Paryża lub Rzymu.

Kierowcom, którzy pokonują duże ilości kilometrów zalecamy smartfon Samsung Galaxy S6 edge+ z zakrzywionym po obu stronach ekranem o rozmiarze 5.7 cala. Tak duży ekran pozwoli nam korzystać z naszych ulubionych aplikacji nawigacyjnych, czyli w naszym przypadku Yanosika i Google Maps. Taki aplikacyjny „team” uchroni nas w 99% przed zagubieniem się w nieznanym mieście oraz przed dostaniem mandatu.

Należy pamiętać, że w samochodzie przyda nam się ładowarka samochodowa oraz uchwyt. Oryginalne uchwyty Samsunga (w zależności od modelu) świetnie utrzymają nasz smartfon z ekranem 5.5 lub 5.7 cala. Dodatkowo najnowsze uchwyty samochodowe zapewniają indukcyjne ładowanie, co jeszcze bardziej przyspiesza i ułatwia nam codzienne korzystanie z nawigacji.

Yanosik

Yanosik to jedna z nielicznych polskich aplikacji, które odniosły bardzo duży sukces. Program jest codziennie używany przez kilkadziesiąt tysięcy kierowców. I to duża społeczność jest jego główną zaletą. Gdy uruchomimy Yanosika to szanse na zapłacenie przypadkowego mandatu za prędkość lub złamanie innych przepisów spadają o 80%. Dzięki Yanosikowi wiemy gdzie stoją fotoradary, a także gdzie rozmieszczono nowe, odcinkowe pomiary prędkości. Użytkownicy systemu potrafią zgłosić nawet dużą gałąź leżącą na poboczu! Yanosik zwiększa bezpieczeństwo naszych podróży.

Na dużym ekranie Samsunga Galaxy S6 edge+ korzystanie z Yanosika to prawdziwa przyjemność, bo oprócz wygodnych i dużych przycisków do zgłaszania patroli i zagrożeń Yanosik to także dodatkowe funkcje, które działają równolegle z naszym drogowym pilotem. Jest to m.in. nawigacja online, giełda miejsc w samochodzie, recenzje przydrożnych restauracji, instruktaż pierwszej pomocy i wiele innych przydatnych dla kierowców usług. Najnowszy Yanosik potrafi także nagrywać do pliku wideo naszą podróż, co może ułatwić późniejsze uzyskanie odszkodowania w razie kolizji.

Im większy ekran tym łatwiej i bezpieczniej możemy korzystać z funkcji tej aplikacji – każde zgłoszenie radaru lub zawalidrogi będzie trwało ułamki sekund bez konieczności wpatrywania się w ekran i szukania mikroskopijnych przycisków. Yanosik może być także na ekranie pływającym widżetem, a więc może działać równolegle z inną nawigacją lub np. z odtwarzaczem muzyki (Spotify, Deezer, Tidal lub inny). Do takiego trybu również duży ekran wydaje się być niezbędny.

Google Maps

Bez Google Maps miliony kierowców na całym świecie nie wyobrażają już sobie codziennych podróży. Należy jednak pamiętać, że Google Maps to także wspaniałe narzędzie dla osób nie posiadających własnego środka transportu. Google Maps to świetna nawigacja piesza oraz pilot po arkanach komunikacji miejskiej.

Po ostatnich zmianach aplikacja Google Maps stała się także bardziej przydatna w roamingu. Bez problemu możemy do pamięci telefonu pobrać wybrany obszar mapy (przy wykorzystaniu WiFi) i następnie nawigować już w trybie „offline”, czyli bez drogiej transmisji danych poza granicami kraju.
Większy ekran na smartfonie z Google Maps to szybsze decyzje na drodze – wyznaczoną trasę widzimy lepiej, a więc krócej „rzucamy okiem” na ekran. Wygodniej jest nam także podejrzeć korki w naszej aktualnej okolicy. Nie bez znaczenia jest także większa klawiatura, która pozwoli szybciej wprowadzać nasze cele lub szukane punkty POI.

Internet

Choć często korzystamy z aplikacji, które na smartfonach zastępują nam przeglądarkę internetową i w wygodniejszej formie prezentują nam np. ostatnie newsy lub plotki to przeglądarka internetowa nadal pozostanie jedną z najważniejszych usług w naszym smartfonie. Większość serwisów, portali ma już swoje mobilne wersje, a więc pomimo, że ekran naszej komórki jest dużo mniejszy niż w laptopie i tablecie to serfowanie jest równie przyjemne.

W Samsungu Galaxy S6 edge+ znajdziemy 2 przeglądarki zainstalowane już przez producenta. Bardziej rozbudowaną z nich jest popularnych Chrome.

Chrome

Pomimo, że wydaje się, że przeglądarka w smartfonie to tylko zabawka i nie może być porównywalna z przeglądarkami na komputerach, to okazuje się, że jest to całkowicie błędne założenie. Chrome na Galaxy S6 edge+ to potężne, ale jednocześnie wygodne narzędzie do przeglądania Internetu. Oczywiście najlepiej, gdy z Chrome korzystamy na dużym ekranie, co pozwala nam jeszcze bardziej zbliżyć się ergonomią do serfowania w Internecie na laptopie lub tablecie.

Co oprócz zwykłego przeglądania stron oferuje nam mobilny Chrome? To przede wszystkim wygodna synchronizacja naszych zakładek, czyli ulubionych stron. Gdy dodamy je na PC to zobaczymy je także na Samsungu. Chrome będzie także „widział” nasze zapamiętane hasła. Gdy wersje mobilne stron nam przeszkadzają to możemy wymusić wyświetlanie wersji pełnych. Wówczas duży ekran jest po prostu niezastąpiony. Gdy ktoś chce sprawdzić, do czego przeglądarka mobilna jest jeszcze zdolna to polecamy odwiedzić nowy serwis internetowy Rihanny, przygotowany we współpracy z Samsungiem. Jego adres to ANTIdiaRy.com.

Mamy nadzieję, że tym cyklem artykułów odczarujemy duże ekrany i sprawimy, że staną się jeszcze bardziej popularne. Statystyki nie kłamią – wyświetlacze w smartfonach rosną, więc jeśli chcemy nadążać za nowymi trendami to pozostaje się nam do nich przekonać :-)

W ostatnim odcinku naszego cyklu omówimy kolejne zalety dużych ekranów, czyli wygodę obsługi pakietu Office.

Część I naszego cyklu jest dostępna tutaj