Samsung Galaxy S7 – nasze pierwsze wrażenia i opinie

Newsy
Opinie: 39
Samsung Galaxy S7

Samsung promuje swojego nowego S7 hasłem „ewolucja doskonałości”. Oznacza to przede wszystkim, że S7 jest pod każdym względem bardzo zbliżony do swojego poprzednika, a jednocześnie został w kilku znaczących obszarach ulepszony. Głównymi zmianami jest powrót do wodoodporności, powrót karty pamięci oraz ulepszona kamera. Podobnie, jak w przypadku LG G5, hitem mają stać się także nowe akcesoria: np. kamera Gear 360. W przyszłości ma to być np. także cover z dodatkowym obiektywem.

Jeśli chodzi o wygląd S7 i S6 to dosyć trudno jest zauważyć znaczące różnice. Na pewno Samsungowi udało się głębiej schować obiektyw tylnej kamery, ale nadal nieznacznie on wystaje. Tylna szklana tafla jest lekko wygięta (Samsung nazywa to szkłem 3D). S7 jest cięższy od S6 i waży 152g (S6 138g). Jest także grubszy, bo S6 miał 6.8 mm, a S7 ma 7.9 mm grubości. 

Telefon ma być sprzedawany w czterech kolorach: czarnym, białym, złotym i srebrnym. Obudowa spełnia normę IP68, czyli przez 30 minut musi wytrzymać na głębokości 1.5 m.

S7 będzie produkowany w wersji dual SIM, ale jest raczej pewne, że nie kupimy jej w Polsce. 

Wielkość ekranu nie uległa zmianie – smartfon ma nadal 5.1 cala z ekranem SUPER AMOLED WQHD. Gęstość pikseli jest bardzo duża i wynosi 577 PPI.

Nowością ekranu ma być tryb Always on display. Na ekranie w trybie czuwania może się wyświetlać data, godzina, kalendarz itp. Always on display  zużywa średnio 1% baterii na godzinę.

System to Android Marshmallow w wersji 6.0.1. Sam wygląd nakładki TouchWiz nie ulega radykalnej zmianie. Jest to po prostu wersja bardziej „pasująca” do Marshmallow. 

Zmianą, którą Samsung bardzo podkreśla, jest nowa kamera 12 megapikseli (S6 – 16 mega). Matryca tego aparatu jest wykonana w technologii „dual pixel”, a piksele mają większą wielkość 1.4 mikrona (więcej światła). Dual pixel ma znacznie przyspieszyć działanie autofocusa, czyli mniej zdjęć będzie poruszonych. Obiektyw ma jasność 1.7. Matryca ma proporcje 4:3. Zdjęcia mogą być zapisywane w formacie RAW. Będzie także dostępny tryb PRO. Aparat wspierany jest przez system optycznej stabilizacji OIS. Kamera może nagrywać filmy UHD (3840x2160) lub np. FHD 60fps.

Przednia kamera ma 5 megapikseli i funkcję selfie flash.

W oprogramowaniu kamery pojawią się nowe tryby: ruchoma panorama, timelapse itp. Samsung skopiował funkcję Live Photos z iPhone 6s i w S7 pojawiła się opcja Motion Photo (automatyczny film nagrywany przed wciśnięciem migawki dołączany do samego zdjęcia).

Kolejną nowością w S7 jest specjalna „strefa” dla gier – Game Launcher/Game Tools. Użytkownik będzie mógł w niej uruchamiać gry ze specjalną konfiguracją telefonu, czyli będzie mógł zwiększyć moc procesora, wyłączyć powiadomienia lub włączyć specjalną optymalizację baterii.

Fani nowości będą mogli instalować w oprogramowaniu nowe funkcje w wersji beta z działu Galaxy Labs.

S7 będzie sprzedawany z najnowszymi ośmiordzeniowymi procesorami Exynos 8890 i ze Snapdragonami 820 (tylko w USA). Procesor ma mieć o 50% więcej mocy niż w S6, a układ graficzny o 77%. Wydajności ma pomagać 4 GB RAM.

Bateria w S7 ma pojemność 3000 mAh. Jeśli ktoś marzy o większej baterii to musi kupić S7 EDGE z ogniwem 3600 mAh.

Rywalem S7 na rynku ma być głównie iPhone 6s. To do tego smartfonu Samsung porównuje S7 we wszystkich prezentacjach i materiałach wewnętrznych.

Pełne dane techniczne modelu Samsung Galaxy S7 znajdziecie tutaj.

Pełne dane techniczne modelu Samsung Galaxy S7 edge znajdziecie tutaj.

Porównanie S7 z poprzednimi wersjami (S5, S6 itd.) znajdziecie tutaj.

Nasze pierwsze wrażenia z LG G5 znajdziecie tutaj

Nasze wideo prezentujące smartfon Samsung Galaxy S7:

 

Nasze zdjęcia smartfonu Samsung Galaxy S7: