Sony Xperia Z2 w Polsce - prezentacja w Warszawie

Newsy
Opinie: 6

Sony Mobile zaprezentowało wczoraj wieczorem w Warszawie swojego nowego flagowca - smartfon Xperia Z2. Urządzenie miało swoją światową premierę na kongresie mobilnym w Barcelonie.

Smartfonami z serii produktowej Xperia rzuciliśmy wyzwanie rynkowi nowych technologii mobilnych – mówi Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing Poland w Sony Mobile Communications. – Jeśli chodzi o jakość rozwiązań w tworzeniu filmów i fotografii, szybko zbliżamy się do grupy urządzeń dedykowanych profesjonalistom. Dlatego właśnie, jako dowód na rosnące znaczenie technologii mobilnych, postanowiliśmy nakręcić pierwszy na świecie serial wykorzystujący technologię 4K w smartfonie Xperia Z2. Udowadniamy też, że można dzięki telefonom komórkowym i aplikacjom mobilnym zrobić profesjonalną wystawę fotografii. Różnica tkwi w szczegółach – my traktujemy to hasło bardzo serio i chcemy je urzeczywistnić.

Sony Mobile ogłosiło także partnerstwo z projektem KALENDARZ DŻENTELMENI 2015, prowadzonym od kilku lat przez Oliviera Janiaka. Współpraca w ramach tej akcji charytatywnej obejmować będzie wsparcie technologiczne i finansowe przy realizowaniu przedsięwzięć filmowych i muzycznych pod auspicjami Kalendarza Dżentelmeni 2015. Filmy i fotografie związane z Dżentelmenami wykonywane będą m.in. przy użyciu smartfonów Sony.

Podczas spotkania w żoliborskim Forcie Sokolnickiego nastąpiło także wręczenie czeków na kwotę 665.000 złotych – to dochód z ubiegłorocznej akcji Kalendarza Dżentelmenów, który trafia do kilku polskich fundacji opiekujących się najmłodszymi . Sony Mobile w ramach tej współpracy wsparło kwotą 50.000 złotych Fundację „TVN nie jesteś sam."

W Forcie Sokolnickiego pokazano także zdjęcia Roberta Wolańskiego, wykonane smartfonem Xperia Z1. Podczas sesji do Kalendarza Dżentelmeni 2014, Robert Wolański wykorzystał nie tylko profesjonalne lustrzanki, ale także Z1. Bohaterami zdjęć są między innymi Danuta Stenka, Kinga Preis, Małgorzata Kożuchowska, Robert Więckiewicz, Paweł Małaszyński, Kuba Wesołowski, Tomasz Karolak czy Paweł Królikowski. Wszystkie prace powstały z wykorzystaniem telefonu komórkowego i aplikacji Pixlr Express.

Nasze inne informacje o smartfonie Sony Xperia Z2:

Zdjęcia z konferencji:

Zdjęcia smartfonu Sony Xperia Z2:

 

ROBERT WOLAŃSKI – WYSTAWA FOTOGRAFII WYKONANYCH XPERIĄ Z1