Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie ma nowego szefa

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 7

Paul Hancock 1 września 2001 r. objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie. Z wykształcenia jest informatykiem, absolwentem uniwersytetu w Chicago i Champaign-Urbana. W Motoroli pracuje od ośmiu lat. Jest wysokiej klasy doświadczonym specjalistą w dziedzinie oprogramowana. 

  
Zanim rozpoczął pracę w Motoroli przez dziesięć lat związany był z przemysłem obronnym – zajmował się między innymi systemami radarowymi i systemami naprowadzania pocisków. W 1993 r. związał się z Motorolą w Austin w Teksasie, pracując nad rozwojem narzędzi oprogramowania. W latach 1997 – 1998 pracował w Szkocji jako menadżer ds. rozwoju narzędzi oprogramowania, po czym wrócił do Teksasu – pełniąc tam między innymi funkcje dyrektora ds. systemów i oprogramowania oraz dyrektora ds. strategii w regionie Ameryki Północnej. Bezpośrednio przed przyjazdem do Polski, od 2000 r. był dyrektorem zarządzającym Centrum Oprogramowania Motoroli w Stanach Zjednoczonych. Na stanowisku szefa w Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie zastąpił Margaret Nadworny.
Paul Hancock ma 41 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci (sześcioletnią Julie i czteroletniego 
Mathiew). Jego hobby to golf i jazda na rowerze.

  

Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie powstało w 1998 r. Należy ono do światowej sieci 19 centrów oprogramowania Motoroli. Pracownicy Centrum zajmują się tworzeniem oprogramowania dla systemów telekomunikacyjnych, Internetu i narzędzi inżynierii oprogramowania. Zespół pracowników, którym kieruje Paul Hancock w Krakowie, wyróżnia się wysokim poziomem wykształcenia (prawie 90% z tytułem magistra). Centrum Oprogramowania promuje absolwentów polskich uczelni, zatrudniając przede wszystkim młodych absolwentów informatyki, telekomunikacji i kierunków pokrewnych, jak i doświadczonych ekspertów.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: