Decyzja prezesa URT w sprawie umowy pomiędzy PTC i TP S.A.

Newsy
Żródło: URT
Opinie: 9

Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji Kazimierz Ferenc w dniu 29 listopada 2001 r. wydał decyzję w sprawie zmiany umowy o połączeniu sieci pomiędzy Polską Telefonią Cyfrową Sp. z o.o. (ERA GSM) i Telekomunikacją Polską S.A. Decyzja została wydana po rozpatrzeniu wniosku PTC Sp. z o.o. dotyczącego ustalenia warunków współpracy i zasad rozliczeń z TP S.A. w zakresie zasad rozliczeń za zakańczanie w sieci TP S.A. połączeń wychodzących z sieci PTC Sp. z o.o.
Rozstrzygając wniosek PTC Sp. z o.o., Prezes URT uwzględnił pozycję rynkową zajmowaną przez obu operatorów, jak również kierował się celami regulacyjnymi wynikającymi z Prawa telekomunikacyjnego, tj. potrzebą zapewnienia powszechnego dostępu do usług telekomunikacyjnych, ochroną interesów użytkowników telekomunikacji oraz potrzebą wspierania równoprawnej i efektywnej konkurencji w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych. Oparcie rozliczeń na wprowadzonych stawkach, odpowiadających ściśle świadczonym usługom międzysieciowym, jest podstawowym narzędziem regulacji i powoduje obniżanie barier wejścia nowych operatorów na rynek usług telekomunikacyjnych.
Prezes URT oczekuje, że obniżenie opłat za połączenia generowane w sieci PTC Sp. z o.o. i kierowane do sieci TP S.A., pozwoli na zwiększenie dostępności do usług telekomunikacyjnych, a w perspektywie - zmniejszenie kosztów korzystania z tych usług.
Ustalona w decyzji wysokość stawek za zakańczanie w sieci TP S.A. połączeń wychodzących z sieci PTC Sp. z o.o. jest zgodna ze "Stanowiskiem Prezesa URT w sprawie modelu i stawek rozliczeń międzyoperatorskich", ogłoszonym w sierpniu 2001 r., i odnosi się do wysokości stawek rozliczeniowych oferowanych przez operatorów działających w poszczególnych krajach członkowskich UE.
Przyjęte w decyzji definicje zakańczania połączeń uwzględniają potrzebę dążenia do możliwie najdalej idącej przejrzystości, co do elementów składających się na nabywaną usługę. Przyjęcie takich definicji ma również na celu dążenie do wypracowania jednolitego, opartego na racjonalnych zasadach, modelu rozliczeń dla całego rynku połączeń międzyoperatorskich, zgodnego z wymogami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawa.
Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Stronom przysługuje odwołanie do Sądu Antymonopolowego w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  muminek pisze: 2001-11-29 17:12
  "Prezes URT oczekuje, że obniżenie opłat za połączenia generowane w sieci PTC Sp. z o.o. i kierowane do sieci TP S.A., pozwoli na zwiększenie dostępności do usług telekomunikacyjnych, a w perspektywie - zmniejszenie kosztów korzystania z tych usług." No to ładnie, ale pewnie skończy się na tym, że Era będzie mniej płaciła TP S.A. ale to nie oznacza jednocześnie spadku cen za rozmowy Era-TP S.A. Więc, jak zwykle, zarobi ktoś inny, a end-user i tak zapłaci.
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-11-29 17:15
  zarobi era i tyle oby nie obnizyli oplat ze 3 grosze do TP bo sie zdziwie
  0
 • Users Avatars Mini
  Macklin pisze: 2001-11-29 17:34
  No, muminek ma racje. Przecież w Erze nie ma podziału w cenniku (w sieci-poza siecią), a więc wątpię by obniżyli cennik. Najwyżej jakaś promocja w stylu 10 gr/za godz. do ERY i TP.
  0
 • Users Avatars Mini
  biedroneczka pisze: 2001-11-29 17:45
  wreszcie ktos chce cos obnizyc ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Duży Jack pisze: 2001-11-29 17:59
  Era ostanio bierze przykład z TP S.A. i jej siostry IDEI Wszystkie promocje są dla nowych klientów , a starzy płacą są na pozycji straconej Poza tym ceny są kosmos , rozmowa w sieci powinna kosztować 30gr
  0
 • Users Avatars Mini
  tomko pisze: 2001-11-29 18:07
  ja widzę jeszcze jedno wyjście - nie bedzie obniżki, ale za to Era będzie mniej płacila dla TPSA a co za tym idzie więcej zarobi.
  0
 • Users Avatars Mini
  hansen pisze: 2001-11-29 19:04
  w normalnym kraju, po zakończeniu postępowań sądowych ceny połączeń by dekko spadły. Ale tu jest Polska i raczej na waszym miejscu na to, że ceny spadną bym nie liczył
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-11-29 23:52
  A ile wynosi ta obniżak, bo nie mogę wyczytać z newsa? Cieszyłbym się z obniżenia cen połączeń w erze i to bardzo! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-11-30 02:44
  606, jeszcze raz proszę - przestań śmiecić - to zamo wpisałaś na mojej stronie!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: