PLAY czeka z komercyjnym startem AirFiber na kolejne stacje bazowe

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Bartosz Dobrzyński, członek zarządu sieci PLAY, potwierdził, że projekt AirFiber ma być finalną, komercyjną wersją usługi NET BOX.

NET BOX jest już oferowany w PLAY od stycznia 2018 r., ale nie jest mocno promowany przez operatora, choć podobno dobrze się sprzedaje. Zarząd nie chciał jednak zdradzić ile zewnętrznych modemów już działa.

NET BOX to zestaw internetu domowego Huawei B2338-168 z modemem, który montujemy na zewnątrz budynku. Sam Router Wi-Fi umieszczamy w domu. Oba urządzenia połączone są kablem. PLAY bezpłatnie instaluje sprzęt klientom w ich domach.

PLAY na razie nie podaje daty startu nowej wersji usługi FMS.

Zapewne ma to związek z tempem budowy własnej sieci operatora. Większość nowych stacji ma zacząć działać dopiero w II połowie roku, a AirFiber do usługa wyłącznie na własnej sieci.

Zapowiada się, że nowa usługa typu otrzyma także nową, dedykowaną markę.

AirFiber ma wykorzystywać dostępne już komercyjnie częstotliwości LTE, ale może okazać się, że nowe modemy będą już wspierać częstotliwość 3.7 Ghz. Ma ona być wykorzystywana do zwiększania pojemności sieci w najbardziej obciążonych obszarach. Na razie 3.7 Ghz jest tylko wykorzystywana testowo.

Play podawał, że "targetem" dla rozwiązań AirFiber ma być aż 40-50% polskich gospodarstw domowych.

Play potwierdził także, że teraz głównym celem strategicznym jest budowa własnej sieci i tym samym szybkie obniżenie kosztów roamingu krajowego.

O AirFiber pisaliśmy już tutaj i tutaj.

Szczegóły dotyczące tempa budowy własnej sieci Play są tutaj

 

Opinie:

Rekomendowane: