To Xiaomi będzie nowym partnerem Leica

Newsy
Opinie: 0
To Xiaomi będzie nowym partnerem Leica

Krążące po sieci plotki o nawiązaniu współpracy pomiędzy Leica – legendarnej marki świata fotografii – oraz Xiaomi, zostały oficjalnie potwierdzone. Okazuje się, że już w lipcu zobaczymy pierwszy smartfon opracowany przy udziale obu producentów – to już za niewiele ponad miesiąc. Nazwa modelu nie została podana, ale aż się prosi aby był to Xiaomi 12 Ultra, bo jak dotąd model Xiaomi Mi 11 Ultra nie dostał jeszcze swojego następcy, ani nie było nawet wiadomo czy powstanie. Jednocześnie Mi 11 Ultra jest największym osiągnięciem Xiaomi w świecie fotografii mobilnej.

Partnerstwo Xiaomi i Leica to może być kluczowy element dla Xiaomi, aby powalczyć w segmencie premium, który producent coraz mocniej atakuje. Jeśli czegoś Xiaomi dotąd brakowało, to właśnie ostatecznego szlifu w kwestii aparatu i zdjęć jakie oferuje. Obraz technicznie poprawne, ale bez własnego charakteru potrzebowały tego czegoś. Na tym etapie nie wiadomo jeszcze co obie firmy dokładnie rozumieją pod pojęciem współpracy. Może to być jedynie filtr naśladujący analogowy film i sposób rozmycia tła przez obiektyw Leica, a może być znacznie więcej.

Do tej pory Leica współpracowała na wyłączność z Huawei i jeśli przyjąć za punkt odniesienia efekty tej kooperacji, to oczekiwania są duże. Nawiązanie partnerstwa Leica z Huawei w 2016 roku zbiegło się w czasie z momentem w którym Huawei stopniowo przeszedł z kategorii producenta smartfonów jakich wiele, do lidera fotografii mobilnej, który pokazał światu w krótkim czasie najlepsze zdjęcia nocne i największe powiększenia teleobiektywu, zostawiając na jakiś czas konkurencję w tyle. Gdyby Xiaomi udało się powtórzyć podobne osiągnięcie, może to być decydujący czynnik dla rozwoju smartfonów Xiaomi. Sądzę, że Leica mając tak silną markę, nie zgodziłaby się na współpracę, jedynie dla umieszczenia swojego logo na obudowie smartfonu – czas pokaże, czy domysły są słuszne.

Leica skonstruowała pierwszy aparat małoobrazkowy w 1913 roku, przy wykorzystaniu taśmy filmowej, przyczyniając się do powstania fotoreportażu jaki dzisiaj znamy. Aparaty Leica cieszą się ogromnym uznaniem, są wręcz kultowe, co pozwala im osiągnąć zawrotne ceny. Aparat Leica jest nie rzadko marzeniem fotografa i jego ostatecznym celem sprzętowym.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: