Matsushita przeprowadzi próby platformy Nokia Series 60

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 17

Matsushita i Nokia poinformowały o zawarciu porozumienia, w ramach którego Matsushita rozpocznie próby i testy platformy Nokia Series 60. Ten niedawno zaprezentowany produkt jest programową platformą terminalową, przeznaczoną dla inteligentnych telefonów, Nokia zaś udostępnia ją w postaci kodu źródłowego, na zasadzie licencji, innym producentom telefonów komórkowych. Licencjobiorcy będą mogli zintegrować platformę Series 60 ze swymi własnymi konstrukcjami wykorzystującymi system operacyjny Symbian OS.
"Matsushita pragnie badać, rozwijać i wprowadzać najlepsze platformy i rozwiązania, dzięki którym nasi klienci otrzymają telefony komórkowe zgodne z głównymi otwartymi standardami i usługami takimi jak multimedialne wiadomości przesyłane we wszechobecnych sieciach szerokopasmowych. Odgrywamy ważną rolę we wprowadzaniu nowych usług 3G w Japonii, dlatego więc nieprzerwanie szukamy najlepszych opcji, gwarantujących otwartość i najwyższą jakość, a równocześnie prowadzących nas najkrótszą drogą do świata naprawdę globalnych usług bezprzewodowych. Cieszy nas możliwość współpracy z Nokia w duchu otwartości i kompleksowego podejścia do realizowanych zadań", powiedział Ken Suda, dyrektor, członek zarządu ds. działalności zagranicznej w Matsushita Communication Ind.
"Matsushita i Nokia mają wspólny cel, polegający na stworzeniu dużego, zunifikowanego rynku aplikacji komórkowych, na którym klient może swobodnie wybierać urządzenia bezprzewodowe, kierując się osobistymi preferencjami, a zarazem mając pewność, że niespójne rozwiązania technologiczne nie ograniczą mu dostępu do nowych, atrakcyjnych usług. Nasza współpraca z Matsushita stanowi odzwierciedlenie obecnego w całej branży poparcia dla otwartej architektury rozwiązań bezprzewodowych, to zaś sprawia, że możliwość ścisłego współdziałania z naszym japońskim partnerem daje nam olbrzymią satysfakcję", powiedział Pertti Korhonen, pierwszy wiceprezes działu Nokia Mobile Software.
Platforma Series 60 przeznaczona jest dla telefonów zapewniających użytkownikom łatwość korzystania z aparatu, możliwość obsługiwania jedną ręką, posiadających kolorowe wyświetlacze, liczne funkcje komunikacyjne i różnorodne zastosowania. Licencjobiorcy będą mogli zintegrować tę platformę programową ze swymi własnymi konstrukcjami telefonów, powstającymi pod kątem konkretnych aplikacji, co skróci czas wprowadzania na rynek nowych modeli aparatów i obniży ponoszone przy tym koszty. Nokia będzie licencjonować platformę Series 60 w postaci kodu źródłowego, dzięki czemu licencjobiorcy będą mieli możliwość indywidualnego modyfikowania swych produktów (w celu odróżnienia od innych) i uzyskania przez to przewagi konkurencyjnej na rynku telefonów komórkowych.
Platforma Series 60 obejmuje główne aplikacje służące do łączności telefonicznej i zarządzania informacjami osobistymi, klienta przeglądarki i obsługi komunikatów oraz pełny, dający się modyfikować interfejs użytkownika - wszystkie te elementy przeznaczone są do pracy w systemie operacyjnym Symbian OS, stosowanym w zaawansowanych, "komputerowych" telefonach komórkowych.

Opinie:

Opinie archiwalne (17):

Komentuj

Komentarze / 17

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-11-27 19:28
  czyzby nikia nauczyla sie ze z innymi trzeba wspolpracowac a nie walczyc
  0
 • Users Avatars Mini
  konlin pisze: 2001-11-27 19:31
  hubi: mozna jeszcze kupowac te niewygodne i konkurencyjne.
  0
 • Users Avatars Mini
  muminek pisze: 2001-11-27 19:32
  Eeeee, pewnie nadal się nie nauczyła. Tylko wreszcie zmądrzała i udziela licencji każdemu kto zechce (zapłacić).
  0
 • Users Avatars Mini
  hubert pisze: 2001-11-27 19:42
  Wyjatkowo wczytalem sie w tekst i ..... to wszystko co jest napisane odnosi sie niestety do rynku japonskiego a nie europejskiego, jak najpierw sadzilem. :(( A druga sprawa : "...możliwość obsługiwania jedną ręką..." Czy to znaczy, ze do tej pory trzeba bylo uzywac dwoch rak???? I moze jeszcze usiasc do tego? :)
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-11-27 19:49
  konlin przepraszam a o co Ci wlasciwie chodzi bo nie zajazylem, co niewygodne Nokie, nokie sa wygodne w obsludze, ale ich wyglad (oczywiscie tych ostatnich modeli) jest malo ciekawy
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-11-27 19:50
  nokie 5510 niestety jedna reka bedzie ciezko obslugiwac
  0
 • Users Avatars Mini
  konlin pisze: 2001-11-27 19:53
  Hubi: chodzilo mi o firmy, nie o telefony. Napisales ze nauczyla sie wspolpracowac z innymi firmami zamiast z nimi walczyc. Ja pokazalem trzecia droge czyli po prostu wykupienie danej firmy. Czesto stosowane w tej (i pokrewnych) branzach.
  0
 • Users Avatars Mini
  ^various^ pisze: 2001-11-27 21:29
  konlin, hubi: ale macie problem ;) pzdr
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-11-27 22:01
  nie wazny problem ale dyskusja, konlin to teraz jasne, ale wykupienie wiekszosci z nich niebardzo jest mozliwe bo to sa oddzialy wielkich koncernow
  0
 • Users Avatars Mini
  PlaYMode pisze: 2001-11-28 00:44
  a przecież jeszcze kilka dni temu, Nokia mówiła, że będzie trwała samodzielnie na rynku... atu widzę ... porozumienie???? No najwyraźniej Nokia nie wszystko sama potrafi.
  0
 • Users Avatars Mini
  lava1 pisze: 2001-11-28 02:44
  to jak zwykle łączy się z kasą i to napewno z WIELKĄ kasą więc u mnie nokia ma kolejnego minusa pomino że zaczyna powoli rozumieć swoje błędy...
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-11-28 09:44
  Moze potrzebuja kasy i dlatego robia to czego nigdy nie robili! Jezeli jest to ich pierwszy raz to moga sie przejechac, ale chyba to nie grozi Nokii!
  0
 • Users Avatars Mini
  Amper pisze: 2001-11-28 13:07
  Hunert: Najpierw w Japonii a zaraz potem ( czyli za dwa lata...) W Europie...
  0
 • Users Avatars Mini
  hubert pisze: 2001-11-28 14:24
  Amper: a za kolejne 2 .... w Polsce ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  luk23 pisze: 2001-11-28 16:33
  za 4 chyba :)
  0
 • Users Avatars Mini
  hubert pisze: 2001-11-28 16:36
  za 4 lata to pewnie w pre-paidzie
  0
 • Users Avatars Mini
  Ewandy pisze: 2001-11-28 17:06
  Nokia buduje sobie niezly fudament. Ale to dobrze przynajmniej bedziemy mieli jednolite standardy.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: