Nowa generacja kart SIM w sieci Plus GSM - komunikat prasowy

Newsy
Żródło: Plus GSM
Opinie: 42

Sieć Plus GSM wprowadza na rynek drugą generację kart Plus Mega. Są to specjalne karty SIM zawierające dodatkowe menu telefonu, umożliwiające łatwy dostęp do usług SMS o tematyce informacyjnej i rozrywkowej oraz usług lokalizacyjnych.
Karty Plus Mega drugiej generacji stanowią rozbudowaną wersję dotychczasowych kart Plus Mega, z których korzysta już ponad milion użytkowników. Przy nie zmienionej pojemności książki telefonicznej (250 numerów) oraz archiwum wiadomości SMS (20 wiadomości), nowa karta Plus Mega zawiera wszystkie dotychczasowe oraz szereg zupełnie nowych usług informacyjnych i rozrywkowych. Wprowadzono także wiele udogodnień umożliwiających łatwiejsze korzystanie z usług.
Poza niezwykle popularnymi usługami informacyjnymi INFO Plus (aktualności z kraju i ze świata, giełda, program TV, sport i inne), na nowej karcie Plus Mega zastosowano nowoczesne rozwiązania z dziedziny lokalizacji. Każdy użytkownik karty Plus Mega, może dzięki usłudze Pilot Plus uzyskać informacje na najbardziej potrzebne tematy m.in. adresy najbliższych bankomatów, banków, aptek, placówek ochrony zdrowia, kin i teatrów (wraz repertuarem), pomocy drogowej, hoteli, campingów, supermarketów, restauracji, itd. Aplikacja na karcie SIM samodzielnie określa położenie telefonu i wysyła zapytanie do systemu. Należy podkreślić, że każdorazowa lokalizacja następuje tylko na życzenie użytkownika.
Funkcjonalność karty Plus Mega wzbogacono także o rozszerzone usługi rozrywkowe - Rozrywka oraz Gry SMS. Dostępne są - humor, horoskop, imieniny, biorytm, aforyzm, a także zupełnie nowe gry SMS - Anagram, Oczko, Quiz oraz Zgadula. Dodatkową atrakcją jest możliwość wymiany zdobytych punktów na subskrypcję serwisów informacyjnych i rozrywkowych.
Nowa karta Plus Mega wyposażona jest również w narzędzie umożliwiające przeniesienie tak popularnej obecnie formy komunikacji, jaką jest chat, ze środowiska komputerowego do telefonu komórkowego. Użytkownicy nowej karty Plus Mega mogą dzięki Chat Plus w prosty sposób komunikować się z innymi użytkownikami pod wybranym pseudonimem na dowolnym kanale tematycznym.
Łączność ze światem komputerów zapewnia aplikacja Wyślij e-mail, umożliwiająca przesłanie wiadomości SMS na adres poczty elektronicznej. Jednocześnie nowa karta oddaje do dyspozycji użytkownika książkę, w której można zapisać najczęściej używane adresy e-mail, co znacznie ułatwia wysyłanie wiadomości.
Tradycyjne kontakty przy użyciu telefonu komórkowego będą dużo łatwiejsze dzięki Książce Telefonicznej Abonentów sieci Plus GSM, do której dostęp zapewnia nowa aplikacja umieszczona na karcie Plus Mega. Dzięki niej można w prosty sposób uzyskać informację na temat numeru telefonu abonenta sieci Plus GSM (oczywiście pod warunkiem, że poszukiwany numer nie jest zastrzeżony).
Plus Mega jest pierwszym produktem na rynku umożliwiającym w tak prosty, niemal intuicyjny sposób, korzystanie z tak szerokiego wachlarza usług SMS oferowanych przez operatora telefonii komórkowej. Wartym podkreślenia jest również fakt, iż Plus GSM jest pierwszym operatorem na polskim rynku telekomunikacyjnym, oferującym komercyjnie usługi informacyjno-rozrywkowe oraz lokalizacyjne oparte na inteligentnej karcie SIM. 
Druga edycja kart Plus Mega jest już dostępna w salonach firmowych Plus GSM a niebawem również w sieciach Autoryzowanych przedstawicieli handlowych.

Opis poszczególnych serwisów zawartych na nowej karcie Plus Mega:

 • INFO Plus - INFO Plus to stały i szybki dostęp do najnowszych informacji, takich jak wiadomości z kraju i ze świata, sport, giełda i program TV, dostępnych w formie krótkich wiadomości tekstowych SMS. 

 • Gry SMS - Gry SMS to gry tekstowe: Anagram, Oczko, Quiz, Zgadula. Punkty zdobyte w wyniku wygranej można zamienić na subskrypcję serwisów informacyjnych lub rozrywkowych.

 • Rozrywka - Serwis Rozrywka to informacyjne usługi rozrywkowe: humor, horoskop, aforyzm, imieniny i biorytm. 

 • Pilot Plus - Pilot Plus to dostęp do informacji lokalizacyjnych na najbardziej potrzebne tematy m.in. adresy najbliższych bankomatów, banków, aptek, placówek ochrony zdrowia, kin i teatrów (wraz repertuarem), pomocy drogowej, hoteli, campingów, supermarketów, restauracji, itd. 

 • Książka tel. (abonentów) - Dostęp do spisu abonentów Plus GSM. Dzięki książce można w prosty sposób uzyskać informację na temat numeru telefonu abonenta sieci Plus GSM (pod warunkiem, że poszukiwany numer nie jest zastrzeżony).

 • Wyślij e-mail - Usługa umożliwiająca przesyłanie wiadomości z telefonu na adres poczty elektronicznej. Do dyspozycji jest także książka, w której można zapisać najczęściej używane adresy e-mail.

 • Chat Plus - Usługa Chat Plus umożliwia anonimową komunikację, pod przybranym pseudonimem, z innymi użytkownikami na wybranym kanale tematycznym.

Opinie:

Opinie archiwalne (42):

Komentuj

Komentarze / 42

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2002-04-04 18:06
  a ciekawe czy stare można wymienić na te nowe???
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-04-04 18:07
  W sumie nic, ale zawsze cos! Jestem ciekaw jak bedzie wygladala wymiana kart ze starych na nowe!
  0
 • Users Avatars Mini
  sebek2303 pisze: 2002-04-04 18:11
  w sumie do przodu
  0
 • Users Avatars Mini
  roxx pisze: 2002-04-04 18:14
  To jest news ??? Te karty są od przynajmniej roku !!! I to nie tylko w abonamencie, również w simplusie. Wymienic mozna za 50pln w POS-ach, chyba ze karta uszkodzona bez winy uzytkownika
  0
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2002-04-04 18:16
  a kiedyw erze zmieni sie cos w tej kwestii. cos juz bylo ale dla wybrancow. a masy czekaja i moze zmienia opa? kto wie?
  0
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2002-04-04 18:17
  roxx ale sa plus mega2!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-04-04 18:20
  No i dobrze - cieszą większe "pojemności", ale mam ciągle te same zastrzeżenia co do zbyt "łatwego" wysyłania SMS-ów przy pomocy "informacyjnego" menu Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2002-04-04 18:20
  roxx: przeczytaj cały post, a później komentuj, dodano jeszcze kilka dodatkowych opcji, m.in. Funkcjonalność karty Plus Mega wzbogacono także o rozszerzone usługi rozrywkowe - Rozrywka oraz Gry SMS. gm
  0
 • Users Avatars Mini
  Alexander pisze: 2002-04-04 18:28
  Pewnie ze mozna bedzie wymienic ! Placisz 50 zeta u dilera i wymieniasz :)
  0
 • Users Avatars Mini
  sorcer pisze: 2002-04-04 18:35
  Czy ja dobrze zrozumialem? Bedzie mozna znales informacje o numerze to znaczy podajesz numer a dostajesz nazwisko lub nazwe firmy ? bo zazwyczaj to bylo tylko w druga strone.
  0
 • Users Avatars Mini
  pszczesniak pisze: 2002-04-04 18:57
  Super!!! Era w tej kwesti jest daleko w tyle. Niestety sam jestem abonentem tej sieci. :(
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2002-04-04 18:57
  sorcer: to oczywiste, ze jak wyslesz sms'a z zapytaniem o nazwisko to dostaniesz numer, odwrotnej mozliwosci uzyskania nazwiska poprzez numer nie ma. Przeciez jest ustawa o ochronie danych osobowych, gm.
  0
 • Users Avatars Mini
  cysio pisze: 2002-04-04 18:58
  Ciekawe kiedy inne sieci beda oferowały takie karty.
  0
 • Users Avatars Mini
  konik pisze: 2002-04-04 19:08
  Alexandrze, 50 zeta, ale netto, czyli 61 zeta brutto. Rozwiązania bardzo mi się podobają, ale jeszcze (póki co) będę używać starszej wersji karty Plus Mega. W nowym cyro sobie taką sprawię. Pozdrawiam. Konik. :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-04-04 19:14
  rewelacja! ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-04-04 19:15
  Też czekam na odpowiednk w erze :) Najlepiej z m-banking'iem
  0
 • Users Avatars Mini
  roxx pisze: 2002-04-04 19:23
  dobra to detale, fajnie ze jest wiecej. W POS beda moze za miesiac (takie zapasy kart preaktywowanych zwykle maja na stanie), a 50-tke dolicza do najblizszego rachunku nie u dealera. A moze slyszeliscie co o nowej promocji w PLUSie? Ponoc od poniedzialku i nazywa sie BilansPLUS.
  0
 • Users Avatars Mini
  gm pisze: 2002-04-04 19:34
  Musze powiedziec, ze tego mi brakowalo w poprzednij karcie Mega Plus: Jednocześnie nowa karta oddaje do dyspozycji użytkownika książkę, w której można zapisać najczęściej używane adresy e-mail, co znacznie ułatwia wysyłanie wiadomości. gm
  0
 • Users Avatars Mini
  Sliweczka pisze: 2002-04-04 19:37
  roxx: nie gadaj skoro nie masz pojecia.. !!.. my mamy juz te karty od miesiaca.. zanim jeszcze GSm o tym nie wiedzial..!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2002-04-04 19:39
  graffi - to jeszcze poczekasz :-(( Era jest do tylu za Plusem jak Idea za kulturalna obsluga ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2002-04-04 19:40
  roxx - dawaj szczegoly tej promocji !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  doriandz pisze: 2002-04-04 19:44
  I co? Teraz jeszcze wolniejsze beda ich karty SIM? Ale w sumie szkoda, ze Era nie poszla w te slady... Nawet nie ma glupiego CELL INFO, a w Plusie wspaniale pelni swoja role!
  0
 • Users Avatars Mini
  boliwar pisze: 2002-04-04 19:45
  ktoś zadał bardzo dobre pytanie" a kiedy era to wprowadzi?" mysle ze pytanie powinno wygladać nieco inaczej a KIEDY KUR** ERA WPROWADZI COKLWIEK. ciągle sa jakies nowosci w plusie i idei a w erze nic,kompletnie nic.era jest tak w tyle z dodatkowymi funkcjami że szkoda gadać.rób tak dalej kochana ero a zobaczysz jak cię potraktują klienci ,którym juz powoli zaczyna brakować cierpliwości.
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-04-04 20:02
  w erze tez zmieniaja karty ale o tym jakos cicho
  0
 • Users Avatars Mini
  doriandz pisze: 2002-04-04 20:19
  Ostatnio kupilem aktywacje w ERZE i roznica, jaka od razu zauwazylem, to ze jest 250 miejsc w ksiazce, a IDEA ma juz od samego poczatku 230, natomiast PLUS wprowadza "kolejna" genesracje! BOLIWAR: "KIEDY KUR***" - w 100% popieram!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Toczek pisze: 2002-04-04 20:21
  A czy beda karty Plus Mega 2 + inteligo?
  0
 • Users Avatars Mini
  Gienek pisze: 2002-04-04 20:38
  Moim zdaniem powinni wymieniać karty sim na nowe ZA DARMO! Abonent korzystający z nowych usług oddałby te 50 zł netto z nawiązką. Tak czy nie?
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-04-04 20:47
  madzer: pewnie że można, a to się robi tak: idziesz to plusa i mówisz że ci karta SIM zgineła, albo że się złamała i chiałbyś kartę z tym samym numerem, płacisz 60zł za nową karte i to wszystko :)
  0
 • Users Avatars Mini
  martom24 pisze: 2002-04-04 21:21
  no moze i jest to przydatne dla kogos..ale mozna sie obejsc bez tego:))a ja mam Ere i na razie nie narzekam:))
  0
 • Users Avatars Mini
  niuniuch pisze: 2002-04-04 22:44
  a my nie jestesmy salonem i juz mamy te karty
  0
 • Users Avatars Mini
  Sliweczka pisze: 2002-04-04 23:02
  niuniuch: wlasnie.. zabawny jest taki komentarz na GOLU.. tym bardziej ze chyba wszyscy dealerzy maja te karty juz od dawna ;)) swoja droga.. ciekawa opcja.. i mozliwe beda wymiany bezplatnie pom PWA. jesli z nocym aparatem stara nie chodiz ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  kubsonik pisze: 2002-04-04 23:10
  te karty sa dobre na wakacje lub kiedy jestesmy w obcym miescie i szukamy najblizszego "czegoś tam". plus dla plusa za bycie prawie zawsze pierwszym we wprowadzaniu nowinek na nasz rynek. era i idea czekaja az sie w plusie sprawdzi :))
  0
 • Users Avatars Mini
  BusteR pisze: 2002-04-04 23:14
  Co do Inteligo vs mBank to plus podpisal umowe z intelligo i w kartach plus mega v1 juz byly wlasnie z inteligo jakiesulepszenia i usprawnienia.
  0
 • Users Avatars Mini
  olekbek pisze: 2002-04-04 23:18
  Ciekawe czy jakieś rozszerzone karty zaoferują też konkurenci..
  0
 • Users Avatars Mini
  JKac pisze: 2002-04-04 23:43
  Czepiacie sie Ery, ze nie ma jeszcze nic takiego. A ja wam powiem, ze nie zamienilbym oplaty za GPRS na to co oferuje Plus. Mowcie co chcecie...
  0
 • Users Avatars Mini
  raror pisze: 2002-04-04 23:56
  Kolejny raz Brawa dla PLus`a. "Oni" tzn. Idea i Era nie maja jeszcze takich kart nawet pierwszej generacji. Moze czas cos z tym zrobic?!
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-04-05 11:50
  Bo Idea ma takie serwisy normalnie dostepne, zas plus do tego zeby sciagnac kase z klienta, potrzebuje nowych kart!
  0
 • Users Avatars Mini
  aaa pisze: 2002-04-05 14:16
  DO ROXX - CZY COŚ WIESZ O TEJ NOWEJ PROMOCJI BilansPLUS. ?
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2002-04-05 14:29
  Niby druga generacja kart, a nie powiększono pamięci na telefony, a w szczególności na smsy. Sądzę, że byłaby to wielce przydatna sprawa, w każdym razie bardziej niż "gry tekstowe". Szczególnie, że +) chwali się, że ma w ofercie aparat na 1000 wpisów w książce (czyli dostrzegają potrzebę dużej książki), a tu ... nie popisali się...
  0
 • Users Avatars Mini
  RAFALS pisze: 2002-04-05 16:54
  Qba: Plus też ma te serwisy normalnie dostępne, ale Plus Mega i Plus Mega2 są po to żeby ułatwić ludziom do nich dostęp, po co masz wysyłać sms'a o określonej treści na odpowiedni nr jak możesz wejść do menu humor i już do ciebie leci sms'ek z kawałem o blondynce :)
  0
 • Users Avatars Mini
  roxx pisze: 2002-04-05 17:31
  Ponioć w promocji BilansPLUS od poniedziałku, pozostaną telefony jak poprzednio, ale dodatkowo będą podwojone ilości minut w abonamencie przez 6 miechów !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kkrzysiekk pisze: 2002-04-08 21:09
  spoko, spoko - plus sie stara
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: