Nowe umowy 3G Motoroli

Newsy
Opinie: 0
Opinie: 0

Hutchison Whampoa Group i Motorola, Inc. podpisały umowę na dostawę urządzeń 3G. Motorola została głównym dostawcą urządzeń 3G na kluczowych rynkach firmy Hutchison, m.in. w Australii, Austrii, Włoszech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Wartość umowy, która zobowiązuje obie firmy do współpracy w dziedzinie rozwiązań 3G przynajmniej do końca 2003 roku, jest szacowana na ponad 700 milionów dolarów.
Motorola podpisała również pierwsze dwie umowy na dostawę infrastruktury Trzeciej Generacji w Ameryce Łacińskiej. Wartość umów wynosi 147 milionów USD. Zawarto je z brazylijskimi operatorami Telesp Celular i Global Telecom, kontrolowanymi przez Portugal Telecom
Umowa z Telesp Celular, operatorem w stanie Sao Paulo, ma wartość 83 milionów USD i dotyczy dostawy infrastruktury CDMA 1X na terenie Sao Paulo. Umożliwi ona operatorowi rozszerzenie oferty o usługi szybkiej transmisji danych umożliwiające dostęp do Internetu i innych sieci transmisji danych z szybkością dochodzącą do 144 kB/s, tzn. 2,5 razy szybciej niż maksymalna szybkość modemu podłączonego do konwencjonalnego telefonu stacjonarnego. Telesp Celular zakupiła też sprzęt przeznaczony do rozszerzenia sieci istniejącej w tym regionie. 
Umowa podpisana z Global Telecom, operatorem w stanach Parana i Santa Catarina, ma wartość 64 milionów USD i również dotyczy dostawy infrastruktury komórkowej CDMA 1X oraz poszerzenia istniejącej sieci. Inwestycja pozwoli Global Telecom na podwojenie zdolności obsługi klientów i umożliwi obsługiwanie do 1,5 miliona abonentów. 
Nowy system zostanie wprowadzony w oparciu o radiowe przekaźniki stacji bazowych model SC(TM)4812 i SC(TM)4812 Lite, przystosowane do systemu 3G i produkowane w Zespole Przemysłowo-Technologicznym Motoroli w Jaguariunie (Brazylia).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: