Nowy sposób na dofinansowanie projektu KGT

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 13

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Telia może być zainteresowana zakupem akcji Tel-Energo. Jeżeli operacja dojdzie do skutku, Szwedzi mogą stać się potencjalnym inwestorem dla alternatywnego do TP SA telekomu budowanego z aktywów MSP. Tel-Energo twierdzi, że nie prowadzi z Telią żadnych rozmów. "Takie rozmowy między Telią a Tel-Energo nie mają miejsca" - mówi Ryszard Bańkowicz, rzecznik Tel-Energo. "Nie komentujemy pogłosek" - twierdzi z kolei Michał Szustak, dyrektor marketingu w Telia International Carrier w Polsce.
Po utracie kontroli nad Netią Telia musi zastanowić się nad swoją strategią w Polsce. Polska jest jedynym krajem nadbałtyckim, w którym ten szwedzki koncern nie posiada sieci komórkowej, a teraz dodatkowo straciła Netię, swoją sztandarową inwestycję. W 2003 r. uwolni się rynek międzynarodowych usług głosowych i każdy duży operator będzie chciał do tego czasu zająć jak najlepszą pozycję do ich świadczenia - powiedział Pulsowi Biznesu analityk jednego z banków inwestycyjnych.

Ewentualne zainteresowanie Telii siecią Tel-Energo jest istotne w kontekście budowy alternatywnego dla TP SA operatora telekomunikacyjnego z aktywów kontrolowanych przez MSP. Analitycy sugerują, że taki podmiot musi otrzymać potężny zastrzyk finansowy (w większości są to spółki mocno kapitałochłonne i zadłużone). Przydałby mu się też inwestor branżowy. Ze względu na ciężką sytuację na rynku telekomunikacyjnych i ochłodzenie klimatu inwestycyjnego, jednego silnego inwestora telekomunikacyjnego ciężko byłoby dla grupy pozyskać. Może więc dla MSP pozyskanie inwestorów dla poszczególnych spółek grupy byłoby rozwiązaniem? I w tym kontekście możliwość wejścia Telii do Tel-Energo staje się ewentualnością bardzo interesującą.

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-19 12:42
  Wiec moze jest to jakies swiatelko w tunelu. Bo wczoraj powialo chlodem. A moze to sa tylko zagrywki pod publiczke, a wszystko juz dawno bulo ulozone. A my jestesmy w tym wszystkim tylko marionetkami (vide: polityka - i tzw. wolne wybory czy demokracja).
  0
 • Users Avatars Mini
  sebek2303 pisze: 2002-03-19 13:01
  Żeby się tylko nie okazało że głównym udziałowcem będzie tpsa
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-19 13:22
  A dlaczego nie?! 51% udzialu w konkurencji mogloby sie okazac niezla inwestycja :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-19 13:24
  A min. Kaczmarek i tak bedzie mial te upragnione stolki dla kolejnych kolesi. Wszyscy beda zadowoleni. A szara masa i tak i tak sie tu nie liczy. Byleby placila, bo jak nie to skarbowka, komornik, UOP, itd. Cos mam dzis zlosliwy dzien - sorry.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-19 14:29
  Jest sznsa, ale moze byc to zagranie tak jak napisal mr.bond, ale moze tez cos znaczyc! Musimy poczekac to sie dowiemy za kilka dni wiecej!
  0
 • Users Avatars Mini
  kkrzysiekk pisze: 2002-03-19 16:14
  alternatywa do tpsa - brzmi niezle
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-03-19 16:51
  Czy ja wiem ? Jakoś nie nie bardzo to widzę - dzisiaj tak pada może to już ten potop i czas bronić Częstochowy ? Na poważnie : nic nie będzie - nie chce mi się pisać, ale pozdrawiam wszystkich ;-)))
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-03-19 18:11
  trzymam kciuki moze sie uda
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-19 19:46
  Ten projekt jest nieco kontrowersyjny. Polecam lekture: "Analiza pomysłu TP SA bis: Próby konsolidacji operatorów kończyły się dotąd niepowodzeniem" z gazeta.pl. Kto jeszcze tego nie zrobil oczywiscie.
  0
 • Users Avatars Mini
  westbammm pisze: 2002-03-19 21:10
  na górze zapomnieli pogrubić "o" - nie chcą sie przyznać dziady :) hehe
  0
 • Users Avatars Mini
  olekbek pisze: 2002-03-19 21:31
  Wszystko mi się podoba, że tworzy się konkurencja do TPSA... tylko czemu mi się zdaje, że stworzenie drugiego giganta grozi również brakiem konkurencji... jeżeli cała konkurencja TPSA połaczy się w jedną firm, to kto będzie konkurencją dla gigantów TPSA i \"Nowej Telekomunikacji Tez Polskiej SA\"?! Tak samo jak w GSM w Polsce, czy dwóch operatorów, PLUS i ERA, zapewniały prawdziwą konkurencję?! NIE! Dopiero jak do wyścigu przyłączyła się IDEA to wszyscy w troje wzieli się za szanowanie klienta, bo odebrać klienta może nam nie jeden przeciwnik, a aż dwóch!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-20 12:45
  olekbek: Nie maja wciaz koncepcji na stworzenie jednego, tak jak nie mieli na prywatyzacje (tzn. mieli - tak, zeby TP SA na tym nie stracila). To jak maja zrobic podwojna przeciwwage. Przy obecnym udziale w rynku?
  0
 • Users Avatars Mini
  Nicek pisze: 2002-03-20 21:18
  Olekbek, nie rozsmieszaj - jaka konkurencja na rynku GSM? 3 operatorów i ceny z księżyca, olwanie klienta ciepłym moczem z marketingowym bełkotem na ustach. A teraz powiedzmy sobie wprost: nie ma szans na konkurencję w telefonii stacjonarnej! Nie ma takiej możliwości na rynku, który jest schyłkowy i wymaga wielkich inwestycji dla uzyskania jakiejkolwiek pozycji na rynku. Konsolidacja niedobitków jest jedyną szansą na to aby za 15 lat były dwie w miarę równorzędne firmy zamiast jednej.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: