Mobilna stacja bazowa na Orange Warsaw Festival - byliśmy przy instalacji

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Orange Polska pokazał nam dziś instalację swojej mobilnej stacji bazowej na Orange Warsaw Festival. Na tym festiwalu będzie to główna stacja obsługująca ruch głosowy i danych. Stacja jest zlokalizowana bardzo blisko widowni. Jest wyposażona w dwa sektory. Stacja ta będzie wspomagana przez 5 okolicznych stacjonarnych stacji, które w sumie będą miały dodatkowo 6 sektorów obsługujących OWF.

Ze stacji mobilnej będą mogli korzystać klienci sieci Orange i T-Mobile. Stacja na przyczepie jest podłączona do sieci szkieletowej radiolinią skierowaną na budynek ze sprzętem Orange na warszawskim Ursynowie. Łącze ma przepustowość około 1.5 Gbps.

Stacja ma zainstalowany sprzęt Huawei obsługujący GSM 900, LTE 800, 1800, 2100 i 2600 (MIMO 4x4).

Orange ma kilkadziesiąt takich stacji i wykorzystuje je do różnych celów: m.in. do wspomagania sieci w najbardziej zatłoczonych lokalizacjach lub podczas eventów. Na festiwalu Opener będą 2 takie stacje. Na Woodstock (Pol'and'Rock Festival 2019) w sumie 3 (stawiane we współpracy z T-Mobile). Stacja tego typu obsługuje także bramki na autostradzie A1 w czasie wakacyjnych korków. Stacje mobilne uzupełniają też zasięg na autostradzie A2.

Na OWF będzie też działała sieć WiFi. Będzie to 18 punktów dostępowych podłączonych łączami symetrycznymi 5 Mbps.

Orange podaje, że w porównaniu rok do roku ruch w sieci LTE urósł o 33%, a liczba użytkowników tej technologii aż o 50% (2018 vs 2019).

Ruch data w sieci LTE jest 10 razy większy niż w sieci 3G (liczba kart korzystających z obu technologii jest już niemal równa). Wideo to ponad połowa z przesyłanych danych

Orange pochwalił się także, że klienci tej sieci jadący w tym roku na urlop w Polsce będą mogli skorzystać z 315 dodatkowo wzmocnionych stacji bazowych oraz 3 nowych i 14 mobilnych. Orange twierdzi, że cała sieć na Wybrzeżu jest już finalnie zmodernizowana.

Orange Polska zwiększył pojemność sieci 4G LTE w popularnych miejscowościach wypoczynkowych o średnio 78%. Łącznie Orange Polska w rozwój sieci mobilnej zainwestował w 2018 roku 339 mln zł.

Nad Bałtykiem plażowicze skorzystają ze wzmocnionej sieci mobilnej m.in. w Krynicy Morskiej, Stegnie, Sztutowie, Darłowie, Kołobrzegu, Dziwnowie, Międzyzdrojach i Świnoujściu. Inwestycje na półwyspie helskim i w powiecie węgorzewskim przeprowadzono w ubiegłym roku.

Na Kaszubach sieć została wzmocniona w Kartuzach, Brodnicy Górnej, Kościerzynie i Skorzewie. Prace na Mazurach toczyły się w miejscowościach Gołdap, Giżycko, Mikołajki, Piecki, Ruciane-Nida i Kruklanki.

W górach zmiany nastąpiły w okolicach Nowego Targu, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Zakopanego, Starego Sącza, Bukowiny Tatrzańskiej, Poronina i w dużej części Kotliny Kłodzkiej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: