Regulamin usługi roaming SMS w usłudze POP

Newsy
Opinie: 27

Regulamin promocji usługi SMS w roamingu międzynarodowym dla użytkowników POP
 
1. Organizatorem promocji jest firma PTK Centertel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Skierniewicka 10A.

 
2. Promocja trwa od 1 grudnia 2001r. do odwołania.

 
3. Promocja polega na przyznaniu użytkownikom POP możliwości wysyłania i odbierania krótkich wiadomości tekstowych SMS w ramach roamingu międzynarodowego ("Usługa")

 
4. Promocja obejmuje wybrane sieci partnerów roamingowych sieci Idea, których lista publikowana jest w każdym miesiącu w materiałach informacyjnych sieci Idea, a także na stronie internetowej www.idea.pl.

 
5. Z Promocji może skorzystać każdy użytkownik POP po spełnieniu warunków podanych poniżej i wykonaniu procedury aktywacyjnej.

 
6. Warunki oferty promocyjnej:
6.1. Aktywacja Usługi SMS w roamingu międzynarodowym:
6.1.1. Aby aktywować Usługę SMS w roamingu międzynarodowym użytkownik POP musi mieć na koncie POP zgromadzony limit czasu połączeń o wartości 30 PLN, która to wartość z momentem aktywacji Usługi zostanie zajęta na poczet zwrotnego depozytu roamingowego. Dla wykonywania połączeń polegających na wysyłaniu SMS w ramach Promocji po aktywowaniu Usługi niezbędne jest dysponowanie na koncie POP limitem czasu połączeń przekraczającym 30 PLN.
6.1.2. W celu aktywacji Usługi użytkownik POP musi przed przekroczeniem granicy Polski wykonać połączenie z bezpłatnym numerem *111 (Automatyczne Biuro Obsługi) i aktywować Usługę poprzez wybranie opcji "5" wciskając odpowiedni przycisk na klawiaturze telefonu, oraz wykonać polecenia pracownika działu obsługi klienta PTK Centertel. 
6.1.3. Wybranie opcji "5" jest równoznaczne z akceptacją warunków Promocji i powoduje aktywację Usługi oraz równoczesną rezerwację środków w kwocie 30 PLN na poczet zwrotnego Depozytu roamingowego.
 
6.2. Zwrotny Depozyt roamingowy:
6.2.1. Depozyt roamingowy w wysokości 30 PLN jest kwotą rezerwowaną na poczet rozliczenia opłat za wysłane wiadomości SMS. Kwota rezerwowana Depozytem będzie wykorzystana na pokrycie płatności za wysłane SMS-y w przypadku, gdy informacja o wysłanej wiadomości dojdzie do Organizatora z opóźnieniem wynikającym z międzynarodowych powiązań pomiędzy sieciami komórkowymi partnerów roamingowych Organizatora. 
6.2.2. Kwota Depozytu roamingowego zwracana jest na konto użytkownika POP 
w 7 dni po deaktywowaniu Usługi z potrąceniem kwot wynikających z rozliczeń wymienionych w pkt. 6.2.1.
6.2.3. Rezerwacja środków z konta POP na poczet Depozytu, rozliczenie Depozytu i zwrot pozostałej kwoty będą odnotowane na rachunku szczegółowym użytkownika POP.
6.2.4. Po deaktywacji Usługi, w momencie zwrotu Depozytu lub jego odpowiedniej części użytkownik POP uzyskuje przedłużenie czasu ważności na połączenia wychodzące o 7 dni oraz czasu ważności na połączenia przychodzące o 7 dni. 
 
6.3. Korzystanie z Usługi SMS w roamingu międzynarodowym podczas Promocji:
6.3.1. Użytkownik POP może wysyłać wiadomości SMS przy wykorzystaniu zagranicznych operatorów sieci komórkowych - partnerów roamingowych sieci Idea, o których mowa w pkt 4 niniejszego Regulaminu.
6.3.2. Użytkownik POP może wysyłać wiadomości SMS do wysokości limitu zgromadzonych na koncie POP środków. W chwili przekroczenia limitu, użytkownik POP traci możliwość wysyłania SMS. Różnica wynikająca z przekroczenia limitu regulowana jest w chwili rozliczenia Depozytu roamingowego zgodnie z pkt. 6.2.1.
6.3.3. Doładowanie konta POP powyżej limitu przywraca możliwość wysłania SMS w ramach Usługi.
6.3.4. Cena wiadomości SMS wysyłanej w ramach Promocji przez użytkownika POP wynosi 2 PLN (w tym VAT). 
6.3.5. Opłata za wiadomości SMS Premium Rate (tj. SMS wysyłane na specjalne numery dostępne w usłudze POP), w ramach Usługi jest sumą wartości SMS w roamingu, określoną w pkt 6.3.4 i opłaty Premium Rate naliczonej zgodnie z aktualnym cennikiem POP.
6.3.6. W dniu, w którym mija czas ważności na połączenia wychodzące, Usługa deaktywowana jest automatycznie. Użytkownik POP uzyska przedłużenie czasu ważności karty SIM po zwrocie depozytu lub jego odpowiedniej części zgodnie z pkt. 6.2.2.W takim przypadku doładowania konta POP powyżej wartości kwoty depozytu, możliwe jest ponowne aktywowanie Usługi.
 
6.4. Doładowanie karty w czasie pobytu za granicą.
6.4.1. W przypadku wyczerpania limitu środków na koncie POP w czasie pobytu za granicą Polski, użytkownik POP traci możliwość wysyłania wiadomości SMS.
6.4.2. Możliwość wysyłania SMS zostaje przywrócona po doładowaniu konta POP.
6.4.3. Doładowanie konta POP może odbyć się przez:

 • wykorzystanie karty POP ze zdrapką zakupionej w Polsce oraz połączenie z sieci telefonii publicznej z numerem +48 501 700 700 płatne jak każde połączenie międzynarodowe do Polski;

 • wykorzystanie usługi "Dzięki Tobie" w ramach oferty POP, której opis dostępny jest na stronie www.idea.pl.

7. Inne:
7.1. PTK Centertel zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zakończenia Promocji lub wyłączenia Usługi w przypadku problemów technicznych.
7.2. Reklamacje związane z realizacją Promocji należy składać pisemnie na adres: PTK Centertel Sp. z o.o., 01-230 Warszawa, ul. Skierniewicka 10A z dopiskiem: ,,ROAMING SMS".
7.3. Niniejsze zasady dostępne są w siedzibie PTK Centertel oraz w internecie na stronie www.idea.pl.
7.4. PTK Centertel zastrzega sobie prawo zmian niniejszego Regulaminu oraz zawieszenia lub zakończenia realizacji Promocji w każdym czasie bez podania przyczyny przy zastosowaniu odpowiednich form informacji i/lub zawiadomień.

Opinie:

Opinie archiwalne (27):

Komentuj

Komentarze / 27

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  luk23 pisze: 2001-11-30 21:23
  nie no nie wytrzymam teraz roaming daja jako promocje a nie jako usluge :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-11-30 21:35
  cos mi mi sie wydaje ze po 24 dzis portal moze zejsc na psy bo zacznie sie walka na maxa!
  0
 • Users Avatars Mini
  voY pisze: 2001-11-30 21:42
  zamotlany ten regulamin :)
  0
 • Users Avatars Mini
  ST-200 pisze: 2001-11-30 23:10
  Odczego sie zaczely komentarze? Od narzekania! Jak komus nie pasjue to niech zabierze ze soba abonament!
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-11-30 23:49
  Buhahahahahahaha..... Ludzie nie dajcie się na to nabrać. Za granicą wystarczy kupić pierwszego z brzegu prepaida a minuta rozmowy do Polski będzie Was kosztowała tyle co ten sms(np włoski Omnitel za połączenia międzynarodowe każe sobie płacić 1PLN za minutę) I jaka to cywilizacja w popie 606? Acha, nie chciało mi się doczytywać tego regulaminu bo jak zwykle wiele szumu, promocji a między wierszami ZDZIERSTWO. Acha w w/w Omnitelu sms kosztuje z 40 gr (a to wszystko poza "promocjami")
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawel pisze: 2001-12-01 00:17
  Roaming to fajna rzecz w prepaidzie, ale musieli coś innego zepsuć: dlaczego dzwoniącego na Ideę wrzuca na pocztę głosową bez sygnałów ostrzegawczych jak jest niedostępny abonent?
  0
 • Users Avatars Mini
  luciuk pisze: 2001-12-01 00:49
  znowu sobie robia jaja z abonentow. od ponad roku mam niemieckiego prepaida i nikt mi niczego nie blokuje. telefon dziala wszedzie, nawet w polsce. i jest to normalna usluga a nie zadna promocja! ceny duzo nizsze. no i moge sobie doladowac konto z mojego telefonu z darmo!
  0
 • Users Avatars Mini
  lava1 pisze: 2001-12-01 02:10
  A już ssię cieszyłem że w końcu choć jedna firma udostępni swoim klientom mozliwość wykorzystania pre-paida za granicą - ale to co proponuje IDEA to istna kpina...
  0
 • Users Avatars Mini
  Barty pisze: 2001-12-01 03:25
  Powiem krotko, dobrze ze cos takiego w koncu jest, ale jak to w Polsce bywa zdzieraja jak moga. 2zl za sms to duzo, w Europie zachdniej ceny smsa to 30-90 groszy. Najgorsze jest to ze to nie jest nowoczesna technologia CAMEL tylko jakis stary badziew ktory wlasciwie nie rozni sie niczym od normalnego roamingu (faktury miedzy operatorami). Czekam wiec na CAMEL (chyba w Simplusie) gdzie wszytskie operacje beda w czasie rzeczywistym no i tylko troche drozsze niz w abonencie. Ale i tak dzieki ze moge odbierac SMS za granica.
  0
 • Users Avatars Mini
  Lysy pisze: 2001-12-01 09:09
  Promocja to dosyc niebezpiecznie brzmi, bo promocje maja tendencje do konczenia sie...
  0
 • Users Avatars Mini
  Grzes pisze: 2001-12-01 11:36
  raczkuje i moze zacznie chodzic Roaming w prepaidach tak jak powinien , poczekajcie to sa poczatki , bedzie dobrze ............ :-) ps. ciekawe ktory operator pierwszy , stawiam na Plusa
  0
 • Users Avatars Mini
  eljocik pisze: 2001-12-01 13:48
  Ufff! Jak dobrze, ze mam abonament. :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  bob_gr pisze: 2001-12-01 16:53
  Ciekawe roszczerzenie uslugi POP - jako ze duzo jest tych uzytkownikow w Idei to mysle ze ta usluga sie przyjmie a dla operatora bedzie to dodatkowy dochod.
  0
 • Users Avatars Mini
  kpiciu pisze: 2001-12-01 17:55
  ja sie zastanawiam jednak ile procent z prepaid'owcow brakowalo tej uslugi i ile bedzie uzywac romaingu za granica
  0
 • Users Avatars Mini
  klayman pisze: 2001-12-01 19:49
  lipa...30 zl.. mogliby se darowc
  0
 • Users Avatars Mini
  Miguel pisze: 2001-12-01 23:32
  Swider! Durniu jeden!!! W której sieci zagranicznej mozna dzwonić do Polski za złotówkę? Polecam wizytę u psychiatry...
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-12-02 02:30
  Miguel! Szkoda mi Ciebie, To właśnie na nieuświadomionych klientach (takich jak ty) polskie firmy telekomunikacyjne zbijają kaskę. Olewam twoją zniewagę (z w/w powodu) A odpowiadając: przecież podałem: Omnitel(www.omnitel.it) we włoszech (notabene prepaid, z pełnym roamingiem)- minuta połączenia z Polską kosztuje 595 lirów (cena tysiąca lirów to ok. 1,80 zł. +/- około złotówki wychodzi ta minuta
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-12-02 02:31
  Mało tego jak kupisz karte np za 50tys lirów, doładujesz konto i wygadasz te pieniążki do końca tego miesiąca w którym te konto doładowałeś, to do 10 następnego miesiąca otrzymujesz zwrot połowy wartości tej karty (w naszym przypadku 25tys lirów). Łatwo przeliczyć, że wówczas minuta rozmowy kosztuje cie połowe tego co w cenniku. I nie dyskutuj na temat, o którym nie masz pojęcia, tak się składa, że mieszkałem i pracowałem we włoszech, tam się z telefonu dzwoni a nie obnosi. I niech ci sie Miguel nie wydaje że gdzieś w UE jest drożej niż w Polsce, media to dobre źródło informacji, ale pogadaj z kimś kto za granicą był i zwrócił uwagę na cenniki usług GSM.
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-12-02 02:56
  Swoim komentarzem chciałem tylko podać przykład jak to jest gdzie indziej, a to fakt, że telefonowanie na zagraniczny nr pociąga w Polsce dodatkowe koszta, ale... tylko tu mogę się mylić, z tpsy minuta do włoch kosztuje chyba z 2,50- przy ogólnych polskich cenach usług telekomunikacyjnych nie jest to więc sprawa aż tak beznadziejna. A co do smsów- zgadzam się z rongeremi
  0
 • Users Avatars Mini
  urbi pisze: 2001-12-02 14:48
  Coś za coś.Możliwość korzystania za granicą ale za pewną cenę.
  0
 • Users Avatars Mini
  PlaYMode pisze: 2001-12-03 00:43
  606: Może jak na razie lista operatorów zagranicznych nie jest zbyt długa, ale zawsze to coś, to już jakiś roaming w pre-paidzie. Oby więcej i częściej.
  0
 • Users Avatars Mini
  pio_tr23 pisze: 2001-12-03 03:12
  Ludzie wyluzujcie nikt nie zmusza was do kupna popa i jezdzenia z nim za granice. Posep idei w tym kierunku jest b.dobry i tylko czekac jak odpowiedza era i plus. Wtedy moga ceny spasc. Poczatki sa zawsze trudne i kosztuja troche.
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-12-03 14:29
  Masz rację pio_tr, poczekamy zobaczymy. Ja tylko zdzierżyć nie mogę, że to wszystko idzie tak powoli..... Przecież w UE GSM weszło mniej więcej w tym samym czasie co u nas, a różnice są kolosalne, niemniej cieszy mnie fakt, że jakiś tam rynek jest i ceny jednak spadają- ale zagmatwanie przy cennikach i regulaminach jest straszne... A klientów nakręca się nadal "promocjami" na czasami "dziwnych" warunkach
  0
 • Users Avatars Mini
  Mgielka7 pisze: 2001-12-03 16:04
  Ja rowniez uwazam, iz jest to poczatek dzialania pre-paidow za granica, wiec dlatego ceny sa takie jakie sa.. Mysle, ze w momencie kiedy inni operatorzy wprowadza te usluge ceny stopniowo zaczna spadac i na pewno wszyscy bedziemy bardziej zadowoleni. Na dzien dzisiejszy jednak mysle, ze to i tak duzy postep ze strony Idei i powinnismy sie cieszyc, ze jest taka mozliwosc.... Wydaje mi sie, ze jest wiele osob, ktore sa ta usluga zachwyceni i nawet cena nie gra tak duzej roli. Przykre jest to, ze wiekszosc z WAS wciaz narzeka i nie widzi zadnej korzysci ze wszystkich staran, ktore wkladaja nasi operatorzy!
  0
 • Users Avatars Mini
  rokko pisze: 2001-12-03 16:18
  Każdy op wyskakuje co jakiś czas z "czymś nowym" aby zwrócić na siebie uwagę...
  0
 • Users Avatars Mini
  zbooY pisze: 2001-12-03 17:22
  nie znam wloskiego, gdzie dokladnie w tym omnitelu jest to napisane?
  0
 • Users Avatars Mini
  Bykowaty pisze: 2001-12-03 19:21
  Swider chyba nie ma racji. Wprawdzie nie korzystalem z Omnitelowego prepaida, ale mam wrazenie ze 500-600 lirow to cena polaczenia lokalnego. Miedzynarodowa rozmowa do Polski kosztuje blizej 1100-1200 lirow... A tu jeszcze zeby miec obcego prepaida trzeba pamietac, zeby pozbyc sie simlocka.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: