Roaming w ofercie Tak Tak - komunikat

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 27

Od dzisiaj użytkownicy systemu Tak Tak w sieci Era mogą korzystać ze wszystkich zalet prawdziwego roamingu międzynarodowego dla systemu pre-paid. To pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie roaming, umożliwiający bezpośrednie telefonowanie bez dodatkowych kodów i czekania na oddzwonienie systemu. Taki roaming pozwala na korzystanie ze wszystkich oferowanych w sieci Era usług dotąd dostępnych dla użytkowników Tak Tak tylko w Polsce. 
Sieć Era pierwsza w Polsce udostępnia użytkownikom pełną funkcjonalność systemu "pre-paid" poza granicami kraju. W sieciach 135 operatorów w 70 krajach można odbierać rozmowy przychodzących oraz wysyłać i odbierać wiadomości SMS. Pełny roaming międzynarodowy w systemie Tak Tak stopniowo będzie udostępniany w kolejnych krajach. Do końca lipca będzie działał już w kilkunastu (między innymi w Niemczech, Czechach i Austrii). 
To nowatorskie rozwiązanie na polskim rynku w porównaniu ze stosowanymi dotychczas. Osoby korzystające z systemu Tak Tak nie muszą pamiętać dodatkowych kodów pozwalających na nawiązanie połączenia, w przeciwieństwie do rozwiązań typu "call-back". Mogą bezpośrednio wybierać numer telefonu i od razu nawiązywać połączenie, wysyłać wiadomości SMS czy korzystać z WAP. Korzystają z telefonu tak jakby byli w kraju.
Wszyscy użytkownicy systemu Tak Tak mogą korzystać z roamingu bez ograniczeń. Usługa jest uruchamiana automatycznie. Aktywacja i dezaktywacja usługi jest bezpłatna, nie wymaga dodatkowych formalności i nie potrzebne są również kaucje czy blokady środków na koncie klienta.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnej platformy obsługującej roaming dla systemu Tak Tak, właściciele telefonów pre-paid otrzymają prostą strukturę opłat za korzystanie z telefonu za granicą. 

Połączenia w usłudze Roaming Tak Tak

 

Cały dzień, Razem, SMS Fan

Połączenia wykonywane z \ do Polski 1 i 2 Strefy Tak Tak 3 i 4 Strefy Tak Tak
1 Strefy Tak Tak 4,49 5,59 8,19
2 Strefy Tak Tak 6,49 7,99 11,99
3 Strefy Tak Tak 8,49 9,59 13,19
4 Strefy Tak Tak 13,99 14,99 18,99

  

Połączenia odbierane w
1 i 2 Strefie Tak Tak 3,49
3 i 4 Strefie Tak Tak 5,99

OPŁATY ZA POŁĄCZENIA ROAMINGOWE NALICZANE SĄ ZA KAŻDE ROZPOCZĘTE 60 SEKUND.

 

Wiadomości SMS w usłudze Roaming Tak Tak Cały dzień Razem SMS Fan
Przesłanie krótkiej wiadomości tekstowej SMS w usłudze Roaming Tak Tak 1,60
SMS specjalny w usłudze Roaming Tak Tak

1,60 + opłata za SMS specjalny zgodnie z cennikiem Tak Tak

Odebranie krótkiej wiadomości tekstowej SMS w usłudze Roaming Tak Tak bezpłatne

 

1 strefa Tak Tak Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Irlandia, Luksemburg, Monako, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Szwecja, Węgry, Włochy
2 strefa Tak Tak Austria, Belgia, Hiszpania, Holandia, Lichtenstein, Portugalia, Słowenia, Szwajcaria, Wielka Brytania
3 strefa Tak Tak Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Jordania, Republika Południowej Afryki, Singapur, Tajlandia, Tajwan, Tunezja, Turcja, Wyspy Owcze, Zjednoczone Emiraty Arabskie
4 strefa Tak Tak  Andora, Arabia Saudyjska, Azerbejdżan, Białoruś, Chiny, Egipt, Gruzja, Hong Kong, Indie, Indonezja, Izrael, Jugosławia, Kambodża, Kanada, Kazachstan, Kenia, Kuwejt, Liban, Łotwa, Macedonia, Makau, Malezja, Maroko, Mauritius, Mołdawia, Mozambik, Rosja, Rumunia, Sri Lanka, Ukraina, USA, Uzbekistan, Wyspy Guernsey

    
 Wszyscy użytkownicy systemu Tak Tak w momencie uruchomienia telefonu w sieci operatora lokalnego otrzymają wiadomość powitalną SMS, w której przypomniane zostaną ceny połączeń roamingowych z danego kraju.
Użytkownicy systemu Tak Tak w sieci Era mogą uzupełniać konto telefoniczne na trzy sposoby.

 • używając ekspresowych kodów Tak Tak (*111*14-cyfrowy kod uzupełniający# i klawisz zatwierdzenia połączenia - bezpłatnie z zagranicy, ale również i z Polski)

 • połączenie z numerem +48 9898

 • Konto Tak Tak może zostać doładowane również z Polski przez bliskich użytkownika poprzez Elektroniczne uzupełnienie konta Tak Tak w terminalach płatniczych w oznaczonych punktach sprzedaży.

Ekspresowe kody Tak Tak pozwalają również na szybkie i bezpłatne sprawdzenie stanu konta i daty jego ważności.

Roaming międzynarodowy udostępniono użytkownikom systemu Tak Tak dzięki wprowadzeniu platformy CAMEL obsługującej usługi typu IN (Inteligent Network). CAMEL pozwala na zaoferowanie klientom sieci Era przebywającym za granicą usług GSM takich samych i w takiej samej formie jak w kraju. Wysyłanie wiadomości SMS, korzystanie z WAP czy nawiązywanie połączeń nie wymaga wprowadzania żadnych dodatkowych prefiksów lub kodów. Nowa platforma umożliwia ujednolicenie oferty usług dla klientów tworząc VHE (virtual home environment) i symulując parametry pracy sieci podobne do działających w sieci macierzystej. Dzięki temu klient nie widzi różnicy w jakości i sposobie dostępu do usług sieci macierzystej lub sieci zagranicznej.
Platforma CAMEL dzięki otwartości architektury pozwala na udostępnianie usług takich jak:

 • Korzystanie z SMS, WAP i transmisji danych

 • Zapowiedzi/komunikaty w języku polskim, a nie w języku lokalnym (sieci wizytowanej)

 • Tańsze koszty połączeń i prosta struktura taryfy

 • Korzystanie z numerów skróconych

oraz w przyszłości:

 • Możliwość korzystania z prywatnego planu numeracyjnego ( skrócone numery w Sieci Korporacyjnej)

 • Roaming GPRS dla prepaid oraz innych aplikacji bazujących na GPRS (np.: MMS)

Opinie:

Opinie archiwalne (27):

Komentuj

Komentarze / 27

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  sirroger pisze: 2002-07-01 16:07
  Niby aktywowany jest od razu, a po zadzwonieniu pod 9797 dowiedziałem się, że mam nieaktywny.
  0
 • Users Avatars Mini
  sapero pisze: 2002-07-01 16:08
  żadna atrakcja, wolę kupić sobie miejscowego pre-paida, chyba, że jedzie się do paru krajów naraz, albo ma się full kasy
  0
 • Users Avatars Mini
  czarny17 pisze: 2002-07-01 16:12
  Witam! No a wiec wszyscy sobie po TT jechali, ale widze ze chyba nie bylo powodu. Uważam przedstawioiona oferte za baradzo dobra i najlepsza w srod polskich prepaidow. A tak po za tym chcialbym powiedziec zebyscie do konca nie wierzyli wszelkim informacjom przed ukazaniem sie "własciwej" oferty. Chodzi mi m.in o to że pisali niektorzy ze beznadzijne jest ot ze np. przebywajac w Austrii nie mozna zadzwonic nigdzie indziej niz do Polski, a tu mila niespodzianka. Telefon mozna "doładowywac" takze na miejscu a nie jak dotąd pisano przed wyjazdem w Polsce (patrz POP), nie ma jakis "głupich" kodow (patrz Pop i SIM+), nie trzeba placic za uaktywnienie roamingu (patrz SIM+), nie trzeba aktywować roamingu na 7!!! dni przed wyjazdem (patrz POP). To narazie tyle Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  czarny17 pisze: 2002-07-01 16:13
  Ceny tez nie sa wysokie, tzn mi odpowiadaja
  0
 • Users Avatars Mini
  regan pisze: 2002-07-01 16:21
  sapero: wasnie. na moj gust roaming w prepaidzie jest tak potrzebny jak umarlemu kadzidło. po pierwsze horrendalnie drogo. po drugie jak ktos ma prepaida to raczej oszczedza na kasie i wtedy napewno taniej wyjdzie sobie kupic jakas startowke tam gdzie sie jedzie. no chyba ze kierowcy. taki to jedzie przez pol europy i jakos szef firmy musi go dorwac.
  0
 • Users Avatars Mini
  Bykowaty pisze: 2002-07-01 16:39
  regan trafia chyba w sedno: wszyscy krzycza o roaming w prepaidzie, ale jak juz dostana, to na wszelki wypadek wylacza telefon, bo 5 PLN za minute to malo nie jest... :)
  0
 • Users Avatars Mini
  sirroger pisze: 2002-07-01 16:41
  regan: nie zgodze sie z Tobą. Wez np. taką sytuacje - jedzie dziecko na wycieczke za granice. Napewno taniej wyniesie dac mu TT i niech zadzwoni 2 razy do domu niz sciagac SimLocka, kombinowac (i wydawac kasę) jak kupic lokalnego pre-paida (nie sadze,zeby tak łatwo sprzedali nieletniemu obcokrajowcowi). nawet niech to dziecko wydzwoni 10 minut to i tak wyjdzie taniej niż Twoje kombinacje.
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2002-07-01 16:44
  sirroger- maz racje: roaming w prepaidach nie jest potrzebny by ględzić z krajem długimi minutami. Potrzebny jest, by zadzwonić na policję jak cię napadną (to akurat można i bez roamingu), po karetkę lub pomoc drogową. Albo w Alpach jak się złamie nogę pod Mt Blanc.
  0
 • Users Avatars Mini
  czarny17 pisze: 2002-07-01 17:19
  Jak juz ktos zabiera telefon za granice to chyba nie poto Bykowaty, zeby go wylaczac. Chociaz niektorzy tak robia (ale po co im telefon, to ja nie wiem, chyba dla szpanu jedynie).
  0
 • Users Avatars Mini
  regan pisze: 2002-07-01 17:34
  sirroger: jezeli wysylasz dziecko za granice i OWE dziecko ma do Ciebie zadzwonic to lepiej (czyt. taniej) zadzwonic z bardzo popularnych na zachodzie ( a pewnie i w pozostalej czesci europy ) kart z ktorych dzwoni sie przez 0800. A do tego nie potrzeba komorki co innego jesli to RODZICE chca dzwonic do swojego brzdąca. wtedy roaming w prepaidzie ma SENS i moze jest bezpieczniej choc napewno nie ekonomiczniej, no ale jak juz ktos ma kase na zagraniczne wojaze swoich pociech to pewnie nie poskapi tych paru zlociszy. Tyle ze jak znam zycie i z tego co widze w komunikacie to nie wiadomo w jakim kraju to juz bedzie dzialac w te wakacje. dlatego dla swietego spokoju zeby nie sluchac bardzo niepokojacych komunikatów o niedostepnosci abonenta sluszniej bedzie sobie kupic niejscowego prepaida. ale zeby 5pln za minete? zeby tylko dziecko w bieszczadach nie zlapalo ukrainskiego bts bo mu wyjdzie 13,99 pln za minute jak zadzwoni do mamy do Katowic! pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  wascik pisze: 2002-07-01 17:36
  Sapero: Calkowicia cie popieram. Rok temu bylem we wloszech i kupilem miejsoweko pre-paida i wyszedlem na tym do przodu-mimo ze mam na abonament i roaming to zadna nowosc.
  0
 • Users Avatars Mini
  regan pisze: 2002-07-01 17:48
  jarpol: 112 to jest telefon alarmowy i mozna sie do niego dodzwonic i wezwac akretke policje fireguard i pewnie jeszcze inne pogotwie gazowe.... za darmola i bez sim+ w roamingu.... jak noge zlamiesz to pewnie tez....:)))
  0
 • Users Avatars Mini
  wirusek pisze: 2002-07-01 21:14
  No no to się postarali !Oferta lepszza od POP'a i Sim+!Super!
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-07-01 21:32
  tak czy inaczej sie to pewnie wielu osobom przyda a temu co nie to niech nie zabiera glosu
  0
 • Users Avatars Mini
  sapero pisze: 2002-07-01 23:29
  regan: dzięx za uznanie, poza tym niedawno w milionerach było pytanie nt. użytego przez Ciebie sformułowania "umarłemu kadzidło" ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  sapero pisze: 2002-07-01 23:31
  wascik: dzięksss za uznanie ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  sapero pisze: 2002-07-01 23:33
  hubi: nie zgodzę się z Tobą, że jeżeli komuś coś się nie przyda, to nie ma zabierać głosu
  0
 • Users Avatars Mini
  misiek24 pisze: 2002-07-02 00:53
  Ja pierd....e. Nie było roamingu w pre-paidzie to k...a krzyczeli że nie ma, że syf itd. Jest roaming, mówią że jest niepotrzebny!!! O co k...a wam chodzi???
  0
 • Users Avatars Mini
  196906 pisze: 2002-07-02 01:51
  regan: Taniej jest na pewno, ale wiesz jak w życiu bywa jadą autokarm i wypadek, czy gdzieś skaczą po górach np. Alpy. Nie zawsze masz budkę pod ręką. Co komórka to komórka zawsze przy dziecku. Już dawno wszyscy operatorzy powinni to uruchomić.
  0
 • Users Avatars Mini
  bzyqu pisze: 2002-07-02 02:05
  swietna sprawa dziala bez problemu, sprawdzalem
  0
 • Users Avatars Mini
  Bosy pisze: 2002-07-02 02:49
  to by było na tyle w Tak Tak-u Teraz czas na Abonament. Do 6 urodzin Ery powinno się wszycho wyjaśnić.
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-07-02 04:17
  ciekawa ofera. Widac ze tym razem era naprawde sie postarala i przygotowala niezla oferte. Zupelnie inna kwestia jest czy roaming w pre-paid'zie jest tani. Ale fajnie ze jest. Jak ktos potrzebuje to bedzie mogl skorzystac.
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-07-02 04:20
  Bosy: szkoda ze najpierw sie za abonament nie wzieli. Teraz tt jest w niektorych punktach lepszy od abonamentu - np. sms'y. Zobaczymy co zaproponuja.
  0
 • Users Avatars Mini
  bongo pisze: 2002-07-02 04:41
  wszystkie te roamingi są pop..e. trzeba by je do jednego kotla wrzucic i wyjac co najlepsze. jedno wam rzekne - GLUPIE 30 SEK NALICZANIE MA TYLKO SIMPEK !!! I co wziac za granice do krotkich polaczen i esemesow? bo juz wiem ze do pogawedek warto miec lokalnego prepaida albo dzwonic 'z budki' d(K)obranocka :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-03 11:15
  Roaming to dobra rzecz, ale ceny naprawde jeszcze kuleja!
  0
 • Users Avatars Mini
  kamil pisze: 2002-07-03 20:55
  Racja, że drogo, ale chyba dobrze, że jest. Jestem tylko ciekaw czy operatorzy udostepnia np. za pol roku dane, ilu klientow korzysta z roamingu w pre-paidach. Bedzie to arcy-ciekawe ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy256 pisze: 2002-07-30 15:09
  Dobry roaming, a reklama w telewizji z dwoma kolesiami rewelacyjna. Jeden aktywuje roaming i czeka, potem wpisuje kody gdy chce zadzwonić i znowu czeka, po powrocie deaktytwuje roaming i znowu czeka. He he dobre.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: