Telia zakończyła II kw. nieoczekiwaną stratą brutto

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 9

Telia, skandynawski operator telekomunikacyjny,  zakończył drugi kwartał nieoczekiwaną stratą brutto. Jednak akcje koncernu wzrosły w czwartek o ponad 13%, ponieważ zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wyniósł 3,59 miliarda koron i był wyższy od 3,41 miliarda koron prognozowanych przez analityków.

Spółka poinformowała też, że nie jest zadowolona z wyników działu zajmującego się dzierżawieniem pojemności sieci klientom korporacyjnym i zamierza przeprowadzić jego gruntowną analizę.

"Kształtowanie się wyników w tym dziale nie jest zadowalające dlatego prowadzimy obecnie gruntowną analizę aby zdecydować jakie działania podjąć w celu jak najszybszego osiągnięcia pozytywnych wyników finansowych" - napisał w komunikacie prezes Telii, Anders Igel.

Po odliczeniu elementów finansowych Telia zamknęła ubiegły kwartał stratą brutto w wysokości 78 milionów koron szwedzkich (8,12 miliona dolarów) wobec 909 miliona koron zysku rok wcześniej.

Do straty w znacznym stopniu przyczyniły się koszty restrukturyzacji w wysokości 482 miliony koron. Analitycy liczyli na zysk brutto w wysokości 637 milionów koron.

Telia przejmuje obecnie swojego fińskiego rywala Sonerę za 4,7 miliarda euro w akcjach.

W czwartek Sonera również opublikowała swoje wyniki za drugi kwartał, który zakończyła stratą przed opodatkowaniem w wysokości 4,2 miliarda euro z powodu odpisów inwestycji w telefonię komórkową trzeciej generacji na sumę 4,3 miliarda euro.

Spółka utrzymała jednak swoje prognozy finansowe na 2002 roku i prognozuje, że zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wzrośnie o jedną trzecią.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: