Vectra i Multimedia – ruszają podwyżki, ale nie dla wszystkich

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Vectra i Multimedia – ruszają podwyżki, ale nie dla wszystkich

Grupa Vectra poinformowała o planowanej podwyżce cen.

Proces ten będzie dotyczył klientów Vectry i Multimedia Polska, którzy zawarli nowe umowy lub zmienili już istniejące w okresie od września 2022 r. i nie byli objęci waloryzacją w drugiej połowie zeszłego roku.

Poziom waloryzacji wynika ze średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych podawanego przez GUS, który został opublikowany 15.01.2024 r. i wynosi 11,4%.

Przy okazji Vectra pochwaliła się, że ma coraz większy zasięg Internetu z szybkością 1,2 Gb/s. Według najnowszych danych to już niemal 3 mln gospodarstw (w samym 2023 roku uruchomiliśmy 1,4 mln HP), co oznacza, że 73 proc. sieci pozwala na oferowanie usług dostępu do Internetu z prędkością 1,2 Gb/s. Aktualnie Vectra umożliwia dostęp z prędkością 1,2 Gb/s już w ponad 600 miejscowościach (o ponad 100 więcej niż rok wcześniej).

Zgodnie z rankingiem SpeedTest.pl za 2023 r. Vectra oferowała średnią prędkość pobierania na poziomie 215 Mb/s. To stanowi wzrost o 22% w porównaniu do poprzedniego zestawienia – jeden z najwyższych prezentowanych w rankingu (wzrost prędkości pobierania z 176 do 215 Mb/s). PING spadł aż o 14 procent.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: