W USA w smartfonach rządzi tylko jedna marka

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
W USA w smartfonach rządzi tylko jedna marka

W USA dostawy smartfonów w I kw. 2023 r. spadły o 17% w porównaniu rok do roku. Apple zwiększył swój udział w rynku do 53% w I kwartale 2023 r. z 49% w I kwartale 2022 r. Niepewne perspektywy zmusiły konsumentów do wstrzymania się z zakupem nowych urządzeń.

Komentując sytuację, analityk ds. badań, Matthew Orf, powiedział: „Inflacja zaczęła wpływać na rynek smartfonów w USA w drugiej połowie 2022 r., zwłaszcza w niższych segmentach, gdzie konsumenci mają mniejszy dochód do dyspozycji i są bardziej wrażliwi na zmiany cen. Utrzymująca się inflacja i niepewne perspektywy gospodarcze powodują, że konsumenci wstrzymują się z zakupem nowych urządzeń, co skutkuje niższymi wskaźnikami aktualizacji i mniejszą sprzedażą urządzeń, zwłaszcza w segmencie usług przedpłaconych”.

Wpływ inflacji i innych presji makroekonomicznych na rynek był nierówny. Starszy analityk Maurice Klaehne zauważył: „Podczas gdy operatorzy usług prepaid odnotowali znaczne spadki dostaw rok do roku, pojawiły się pewne pozytywne elementy. Dostawy Galaxy S23 Samsunga wzrosły dwucyfrowo rok do roku, podczas gdy Galaxy A14 5G radził sobie wyjątkowo dobrze w segmencie prepaid.”. Oznacza to, że najbardziej cierpi tzw. średnia półka produktów.

Dostawy smartfonów w USA w I kwartale 2023 r

Spadek dostaw smartfonów w USA w I kwartale 2023 r

 

Spadek dostaw smartfonów w USA w I kwartale 2023 r

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: