Infekowali smartfony - ukradli co najmniej 1.5 mln zł

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Dwóch Polaków, którzy wspólnie z członkami międzynarodowej hakerskiej grupy przestępczej zajmującej się włamaniami na rachunki bankowe, dokonywali prania pieniędzy pochodzących z tego procederu, zasiądą na ławie oskarżonych.

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie 27 czerwca 2018 roku skierował do Sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Na skutek przestępczych działań grupy pokrzywdzonych zostało kilkaset osób – między innymi obywateli Polski, Niemiec, Austrii, Włoch i Portugalii. Z kont pokrzywdzonych, przy użyciu wirusów komputerowych, wyprowadzone zostały środki o równowartość co najmniej 1.5 mln zł.

Schemat przestępczego działania polegał na zainfekowaniu złośliwym oprogramowaniem telefonów komórkowych oraz komputerów wykorzystywanych przez klientów banków do obsługi bankowości internetowej. Następnie wyprowadzone z rachunków ofiar środki finansowe transferowane były poprzez ich przelew na konta pozyskanych do tego celu osób.

Z kolei osoby te, przy użyciu usług płatności błyskawicznych Western Union, przesyłały pieniądze na rzecz podstawionych odbiorców na Ukrainie.

Opinie:

Rekomendowane: