Xiaomi Watch 2 Pro – nowy, niedrogi zegarek z Google Wear OS i LTE

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Xiaomi Watch 2 Pro – nowy, niedrogi zegarek z Google Wear OS i LTE

Przy okazji premiery smartfonów z serii 13T Xiaomi zaprezentowało także nowy zegarek, który będzie mocną konkurencją zarówno dla Samsunga i jego Galaxy Watch oraz dla HuaweiXiaomi Watch 2 Pro łączy w sobie kilka istotnych cech, w tym atrakcyjną cenę, system Wear OS od Google zapewniający najszerszą kompatybilność z aplikacjami, a także bogaty zestaw pomiarów naszego zdrowia i wersję z łącznością LTE.

Xiaomi Watch 2 Pro zapowiada się naprawdę interesująco. Część cech dzieli z innymi zegarkami z tego samego segmentu rynku. Jest ekran AMOLED o przekątnej 1,43 cala i rozdzielczości 466 x 466 pikseli, uszczelniona obudowa z normą 5 ATM, z możliwością zanurzenia do 50 metrów. Jest możliwość prowadzenia rozmów głosowych, jak również także pomiar tętna, natlenieni krwi oraz snu. Nie zabrakło dwuzakresowego systemu lokalizacji. Te cechy można znaleźć też u konkurencji. Dalej jednak robi się jeszcze ciekawiej.

Po pierwsze Xiaomi Watch 2 Pro oferuje analizę składu ciała, która jest rzadko spotykana i dotąd najbardziej znanymi modelami, które ją oferowały były zegarki Samsunga. Po drugie zegarek działa na Wear OS i ma pełne wsparcie dla ekosystemu Google, w tym asystenta, map, a także płatności (ma NFC), czyli dla Portfela Google. Dostęp do sklepu Play to jedna z głównych przewag nad zegarkami z systemami opracowanymi przez producentów, jak w przypadku Huawei, Amazfit i innych.

Trzecią zaletą jest dostępna opcja z 4G LTE z możliwością wykonywania połączeń głosowych i pisania SMS bez połączenia ze smartfonem, dzięki wbudowanej obsłudze eSIM. Zegarek wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2 GB RAM i 32 GB na aplikacje i pliki użytkownika.

Na deser została jeszcze atrakcyjna cena – 1099 zł za wersję z Bluetooth i 1299 zł za wersję LTE. Dostępne będą dwie wersje: czarna obudowa z czarnym paskiem z gumy fluorowej lub srebrna obudowa ze skórzanym paskiem w kolorze brązowym.

Cena Xiaomi Watch 2 Pro jest taka sama jak w przypadku Huawei Watch 4, który jednak nie obsługuje płatności, nie ma wersji z eSIM, ani nie jest zgodny z ekosystemem Google. Elementem, który pomoże zdecydować będzie czas działania na baterii. Xiaomi Watch 2 Pro ma działać do 55 godzin, czyli trochę ponad 2 dni, podczas gdy zegarki Huawei działają do 14 dni. Jak dotąd nie powstał jeszcze zegarek z Wear OS, który zbliżyłby się czasem działania do zegarków z bardziej uproszczonym systemem operacyjnym.

Data uruchomienia sprzedaży Xiaomi Watch 2 Pro nie jest jeszcze znana, wiadomo jedynie, że nastąpi to później niż jego dzisiejsza premiera.

Xiaomi Watch 2 Pro – nowy, niedrogi zegarek z Google Wear OS i LTE

Xiaomi Watch 2 Pro – nowy, niedrogi zegarek z Google Wear OS i LTE

Xiaomi Watch 2 Pro – nowy, niedrogi zegarek z Google Wear OS i LTE

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: