100 sal kolokacyjnych gotowych - zainteresowana tylko Netia

Newsy
Żródło: Netia
Opinie: 6

Telekomunikacja Polska oddała do użytku 100 sal kolokacyjnych, dzięki którym operatorzy zyskują dostęp do lokalnej pętli abonenckiej (LLU), a tym samym mogą dotrzeć ze swoją pełną ofertą do klientów korzystających z sieci TP. W 50 lokalizacjach działalność komercyjną rozpoczęła Netia.



Przygotowane przez TP sale kolokacyjne dają możliwość uwolnienia ok. 1,5 mln linii, a jeszcze w tym roku ich liczba wzrośnie do ponad 2 mln, co stanowi ok. 20 proc. wszystkich łączy obsługiwanych przez TP.

„Uwolnienie pętli lokalnej stało się faktem bezspornym, chętnie współpracujemy z operatorami inwestującymi w LLU, takimi jak Netia - powiedział prezes Zarządu TP Maciej Witucki - Jednak, aby operatorzy zaczęli z usługi korzystać masowo powinna się zmienić polityka regulacyjna. Obecnie bardziej opłacalne jest korzystanie z hurtowej sprzedaży abonamentu (WLR) i hurtowej sprzedaży dostępu szerokopasmowego (BSA) niż z dostępu do pętli lokalnej”.

„Planujemy do końca roku przygotować do uwolnienia 100 węzłów abonenckich oraz podwoić liczbę korzystających z szerokopasmowego Internetu Netii. Netia już zainwestowała w LLU ponad 30 mln złotych, a jest to dopiero pierwszy etap naszego projektu. Uwolnienie LLU jest możliwe dzięki zdecydowanym działaniom UKE i jest kolejnym krokiem umożliwiającym wolność wyboru na polskim rynku telekomunikacyjnym” - powiedział Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    tkubon pisze: 2008-07-16 19:02
    Proszę bardzo prezesie GTS. Zdaje się, że coś ostatnio mówiłeś o złej regulacji. Jest okazja do uczciwego biznesu i zarobienia kasy nie będąc tylko pasożytem. Jaka jest Twoja odpowiedź? Swoja drogą ciekawe czemu TP jest taka bardzo chętna do współpracy. Nie wierze, że to pod naciskiem UKE. Pewnie i tak na tym robią niezły biznes. Operator inwestuje, a TP bez inwestycji bierze kasę za inne rzeczy.
    0
  • Users Avatars Mini
    ppp pisze: 2008-07-17 14:02
    Prezes GTS ma rację. Proszę czytać ze zrozumieniem - "Obecnie bardziej opłacalne jest korzystanie z hurtowej sprzedaży abonamentu (WLR) i hurtowej sprzedaży dostępu szerokopasmowego (BSA) niż z dostępu do pętli lokalnej” - to jest pasożytowanie - TPSA inwestuje w sprzęt i sieć, a firmy typu TELE2 korzystają.
    0
  • Users Avatars Mini
    tkubon pisze: 2008-07-17 17:47
    ***ppp: Ale prezes też narzekał na złą regulację. BSA daje duzy upust, ale zysk koncowy dla operatora nie jest juz jakis bardzo duzy, wiec LLU to lepsza inwestycja bo w dluzszej perspektywie przynosi większe pieniądze, także z usług dodanych. Więc jeżeli prezes chce być ucziwą firma zarabiająca pieniądze, a nie pasożytującą to niech się zainteresuje pojęciem LLU, a nie narzeka tak jak ostatnio
    0
  • Users Avatars Mini
    pagos pisze: 2008-07-18 17:15
    Czy ma ktoś wykaz lokalizacji?
    0
  • Users Avatars Mini
    potkan pisze: 2008-07-18 21:20
    a ludzie mówią, ze Netia nie inwestuje w rozwój infrastruktury. może nie jest to bezpośrednia inwestycja, ale jednak jest. a LLU jak dobrze się rozwinie, może naprawdę polepszyć sytuację na rynku internetowym, co zwiększy popyt i ceny będą spadać. póki co niestety tylko Netia wyraża chęć uczestniczenia w tym precedensie... a szkoda...
    0
  • Users Avatars Mini
    absolutek pisze: 2008-07-21 01:17
    Netia :) Ciągle Netia. Chłopaki z zarządu mają tam głowy na karkach, bo robią naprawdę świetne inwestycje. Co więcej są z tego zyski i cały czas ruch w salonach.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: