Alcatel-Lucent wprowadza technologię Smart DSL

Newsy
Żródło: Alcatel-Lucent
Opinie: 0

Firma Alcatel-Lucent zaprezentowała nowatorską technologię Smart DSL, umożliwiającą znaczące zwiększenie dostępnej przepływności linii DSL, za pomocą specjalnego oprogramowania.

Alcatel-Lucent kieruje technologię Smart DSL do operatorów oferujących usługi o dużej przepustowości za pośrednictwem linii ADSL i VDSL. Technologia Smart DSL jest oparta na opracowanej przez Alcatela-Lucenta technologii Artificial Noise and Virtual Noise (ANVN) i umożliwia operatorom zagwarantowanie stabilności połączenia DSL przy przepustowości wyższej niż w przypadku tradycyjnych metod.

Stabilność połączenia ma znaczny wpływ na komfort użytkowania. Połączenie DSL może ulec pogorszeniu, a nawet całkowitemu zerwaniu, wskutek zjawiska przesłuchu. Standardową metodą stabilizacji połączeń jest zwiększanie stosunku sygnału do szumu, co prowadzi jednak zazwyczaj do ograniczenia przepustowości pasma, zjawiska bardzo niepożądanego w epoce usług „triple play”.

Smart DSL wykorzystuje zalety technologii ANVN w pełni zintegrowanej z zajmującymi dominującą pozycję na rynku produktami z rodziny DSL Intelligent Services Access Manager (ISAM) oraz analizatorem sieci Alcatel-Lucent 5530 Network Analyzer (NA). Technologia Smart DSL maskuje zakłócenia za pomocą sztucznego lub wirtualnego szumu, co pozwala na zwiększenie przepustowości usług wymagających szybkiej transmisji danych. Podstawowym celem technologii jest zapewnienie w sieci opartej na kablach miedzianych gwarantowanej, oczekiwanej przez klienta jakości usług (QoS) i komfortu użytkowania (QoE).

„Alcatel-Lucent stale rozwija technologię DSL oraz umożliwia klientom realizowanie planów poprzez tworzenie szybszych połączeń szerokopasmowych opartych na kablach miedzianych” — stwierdził Luis Martinez Amago, osoba odpowiedzialna za działalność dotyczącą rozwiązań stacjonarnych w firmie Alcatel-Lucent. „Połączenie technologii ANVN, ISAM i Network Analyzer zapewnia maksymalną stabilność łączy i minimalną utratę przepustowości przy szybkości większej średnio o 30% niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. Pozwala to operatorom na znaczne zwiększenie zakresu wykorzystania kabli miedzianych do celów telewizji internetowej (IPTV) oraz innych ważnych usług dostępu szerokopasmowego”.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: