Duże ekrany – piękne i wygodne - CZĘŚĆ III

Akcje partnerskie
Opinie: 9
Samsung Galaxy S6 edge+

Duże ekrany – piękne i wygodne

Część III

Pakiety biurowe

We współpracy z Samsungiem tworzymy cykl artykułów, które mają przekonać nieprzekonanych, że duże ekrany w smartfonach są przydatne i wygodne.

Część osób jest już przekonanych do dużych wyświetlaczy. Część zastanawia się nad zakupem nowego smartfona już z większym ekranem.

W naszym cyklu przedstawiamy funkcje nowoczesnych smartfonów, które działają znacznie sprawniej na dużych wyświetlaczach.

W tym odcinku będzie to obsługa pakietów biurowych. Skupimy się na dwóch potężnych platformach, które oprócz funkcji biurowych oferują bezpieczeństwo w postaci przechowywania plików w chmurze. Są to Google Docs oraz Microsoft Office.

W Google Docs otrzymamy za darmo 15 GB w chmurze, a w ofercie Microsoftu dla użytkowników smartfonów Samsung będzie to aż 100 GB. Należy podkreślić, że Samsung blisko współpracuje z Microsoftem i pakiet biurowy tej firmy jest już standardowo instalowany w smartfonie Samsung Galaxy S6 edge+. Duży ekran (5.7 cala) sprawia, że korzystanie z pakietów biurowych jest dużo wygodniejsze i większość zadań wykonamy po prostu szybciej.

Należy także wspomnieć, że oba rozwiązania biurowe (Google i Microsoft) są bezpłatne i opłaty będziemy ponosić tylko w przypadku chęci powiększenia swojej powierzchni dyskowej w chmurze.

Mobilne biuro w smartfonie to świetny pomysł w naszym zabieganym codziennym życiu. Drobne poprawki możemy nanosić niemal w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Nie musimy zawracać do biura lub szkoły, aby poprawić literówkę w naszej prezentacji lub zmienić kwotę w comiesięcznym raporcie finansowym.

Google Docs

Pakiet składa się z czterech głównych aplikacji: Arkusze, Prezentacje, Dokumenty oraz Dysk.

Arkusze Google

Arkusze to odpowiednik popularnego Excela. W mobilnych Arkuszach możemy tworzyć nowe arkusze kalkulacyjne lub edytować te z chmury lub te zapisane w pamięci naszego Samsunga. Oczywiście nie polecamy tworzenia na smartfonie skomplikowanych, wielkich dokumentów, ale proste zmiany kwot, opisów pól są bardzo wygodne i bezproblemowe. Arkusze potrafią zapisywać dokumenty w formacie własnym lub popularnym formacie .xlsx (czyli konkurencyjnego Excela).

Prezentacje Google

Prezentacje w chmurze to świetne rozwiązanie dla osób, które pracują nad dokumentami równolegle z innymi osobami. Poprawki mogą być nanoszone przez cały zespół, a można je nanosić nawet będąc już w drodze do klienta. Tuż przed samym spotkaniem całą prezentację może zaakceptować nam jeszcze prezes będący na wakacjach na innej półkuli. Klient nasz dokument może zobaczyć jako link w Internecie, załącznik do maila lub wydruk.

Dokumenty Google

Dokumenty to najpopularniejsza część pakietu Google Docs. To świetny edytor dla osób, którym często „giną” przygotowywane wiele godzin dokumenty. W Dokumentach nic nam nie zginie. Już po stworzeniu pustego dokumentu jest on bezpieczny w chmurze i gotowy do edycji na naszym Samsungu Galaxy S6 edge+, tablecie lub komputerze PC.

Sam edytor w mobilnej wersji nie jest bardzo rozbudowany, ale ma kilka przydatnych funkcji. Jedną z nich jest bezpośrednia wyszukiwarka internetowa, dzięki której w prosty sposób możemy skopiować do naszego tekstu zdjęcie lub fragment teksty z dowolnej strony internetowej.

Dysk Google

Dysk to program dodatkowy, który pozwoli nam zapanować nad naszymi dokumentami w chmurze. Dysk pozwala na ich wyszukiwanie, wygodne wyświetlanie miniatur, sortowanie. W Dysku znajdziemy także nawet nasze mapy oraz zdjęcia zapisywane w serwisie Zdjęcia Google.

   

Microsoft Office

Pakiet biurowy firmy Microsoft składa się z 5 programów: Excel, Power Point, OneNote, Word oraz OneDrive.

Excel

Mobilny Excel to niesamowite narzędzie dla księgowych, administratorów, uczniów, studentów, osób analizujących budżet domowy, czyli tak naprawdę dla wszystkich. Z poziomu naszego smartfona możemy rozliczać się z kolegami, tworzyć spisy książek, które przeczytaliśmy, liczyć średnie, mediany, sumy na studiach, a także sprawdzać budżet naszej małej firmy. Co więcej – wszystko to możemy robić jadąc metrem, autobusem lub pociągiem. Nasze dane są bezpieczne, zapisane w chmurze firmy Microsoft.

Power Point

Bez programu Power Point większość korporacji chyba przestała by po prostu istnieć. W mobilnej wersji spóźnialski analityk lub specjalista może dokończyć dzieło zlecone przez szefa nawet na ostatnich metrach w drodze do biura. Szef będzie mógł stale obserwować postęp prac i docenić nasze zaangażowanie.

OneNote

OneNote to poważna platforma do tworzenia różnego rodzaju notatek. Notatką może być profesjonalna lista, krótki zapis pomysłu, zdjęcie lub dźwięk (w program jest wbudowany dyktafon). Mobilny OneNote pozwala na pisanie na klawiaturze, używanie rysików oraz pisanie palcem po ekranie.

Mobilny OneNote to także specjalny widżet – dzięki niemu możemy szybko tworzyć nowe notatki będąc na dowolnym ekranie naszego Samsunga bez konieczności uruchamiania samej aplikacji.

Word

Word to najpopularniejszy na świecie edytor tekstów, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Tutaj mamy do dyspozycji jego wersję mobilną. Osoby, które skorzystają z Worda na Samsungu Galaxy S6 edge+ z dużym ekranem 5.7 cala będą w stanie pisać w edytorze całkiem długie teksty. W edytorze jest dostępny spory zakres edycyjny: style, czcionki, adjustacja itd.

OneDrive

OneDrive to chmura dyskowa firmy Microsoft. Dla posiadaczy Samsunga Galaxy S6 edge+ przygotowano specjalną promocję, w której otrzymujemy bezpłatnie 100 GB powierzchni dyskowej w chmurze.

   

Mamy nadzieję, że tym cyklem artykułów odczarujemy duże ekrany i sprawimy, że staną się jeszcze bardziej popularne. Statystyki nie kłamią – wyświetlacze w smartfonach rosną, więc jeśli chcemy nadążać za nowymi trendami to pozostaje się nam do nich przekonać ;-)

Część I naszego cyklu jest dostępna tutaj.

Część II naszego cyklu jest dostępna tutaj.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  K pisze: 2015-12-04 15:59
  Popieram, właśnie dziś zamówiłem w esklepie Galaksiaka s6 edge plus :)
  0
 • Users Avatars Mini
  PLANET pisze: 2015-12-04 22:22
  Reklamy ciąg dalszy. W tym momencie w zasadzie pozostaje kopiuj-wklej z komentarzy pod poprzednimi częściami cyklu. Zdania typu "cykl artykułów, które mają przekonać nieprzekonanych, że duże ekrany w smartfonach są przydatne i wygodne." czy "Statystyki nie kłamią – wyświetlacze w smartfonach rosną, więc jeśli chcemy nadążać za nowymi trendami to pozostaje się nam do nich przekonać" są tak tendencyjne, że nawet szkoda ich komentować.
  3
 • Users Avatars Mini
  PLANET pisze: 2015-12-04 22:23
  Dodam tylko jedno - chmura i przechowywanie tam dokumentów to czysta głupota. No, chyba że ktoś lubi udostępniać prywatne czy firmowe (o zgrozo) dane. Myślenie nie boli : )
  6
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2015-12-05 11:50
  Kolejna część spnsorowanego shitu na zasadzie ty wolisz czarne a my mówimy ci że białe jest lepsze dla ciebie. A chmura? Tylko skończony idiota może coś tam przechowywać.
  3
 • Users Avatars Mini
  pakierhakierxd pisze: 2015-12-05 19:04
  Nie zawsze duże bardzo = lepsze ,miałem 5.5 Note 2 /G3 -gorzej mi się to obsługiwało 1 ręką i jeszcze gorzej było z noszeniem tego. Miałem G2 -5.2 cala i było ok. Teraz mam S5-5.1 i też jest ok. Uważam że dla mnie 5.2 to taki max.
  0
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2015-12-05 23:07
  Panowie...chmura zla, duze ekrany zle...matko....dla mnie chmura jest idealna to niektorych plikow i danych..bez niej juz by sie nie dalo pracowac tak wydajnie...a duze ekrany...tylko duze! :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Wiktor Zborowski pisze: 2015-12-06 12:58
  Przekonaliście mnie, dzisiaj zamówiłem smarftona z 5.5 calowym ekranem.
  1
 • Users Avatars Mini
  PLANET pisze: 2015-12-07 13:43
  Jeśli chmura, to tylko szyfrowana, typu mega.co.nz - i to też z bardzo ograniczonym zaufaniem. Generalnie im bardziej w deep web, tym lepiej (acz znowu, bez przesady ; )
  0
 • Users Avatars Mini
  Agnieszka_Irin pisze: 2016-01-10 16:44
  Nie należy bać się dużych wyświetlaczy, ponieważ obecna technologia dąży do tego, aby były one nie tylko wygodne w przeglądaniu informacji ale również w użytkowaniu. Wspomniany w artykule Samsung Galaxy S6 edge+ ma podwójnie zakrzywiony ekran, co znacznie ułatwia trzymanie go w jednym ręku. Nie ma możliwości wciśnięcia czegoś przez przypadek. Na krawędzi wyświetlacza jest dodatkowe menu, można w nim ustawić najczęściej używane aplikacje, mając je praktycznie pod kciukiem. Dodatkowo Samsung Galaxy S6 edge+ ma udoskonalony system stabilizacji obrazu, dzieki czemu można oglądać nagrany przez siebie film bez poczucia, że obraz drży. Ambasador marki Samsung
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: