Godło „Inwestor w kapitał ludzki” dla Motoroli - komunikat prasowy

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 1
New Page 1

Godło „Inwestor w kapitał ludzki” przyznane zostało firmie Motorola przez Instytut Zarządzania, organizację działającą w ramach Fundacji Polonia. Godło przyznawane jest na okres roku. Uroczyste wręczenie odbyło się 1 marca 2001 roku podczas Gali Instytutu Zarządzania, towarzyszącej VIII edycji Konferencji Kadry, odbywającej się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki.

Motorola została doceniona za określoną i udokumentowaną strategię firmy, nowoczesny system organizacji pracy,  plan szkoleń i rozwoju kariery oraz przyjazną atmosferę w pracy.

Celem programu „Inwestor w kapitał ludzki” jest stałe podnoszenie poziomu zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce. Godłem honorowane są firmy prowadzące profesjonalną politykę personalną. Najlepsze firmy są rekomendowane do Konkursu „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi”, organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.

„Godło jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem, gdyż potwierdza  istnienie w naszej organizacji wartości, ktore Motorola uważa za najważniejsze: bezkompromisową uczciwość oraz ciągły szcunek dla ludzi. Pracuję w tej firmie juz ponad osiem lat i mam wiele przykładów na to, jak Motorola przekłada te wartości na działanie. Ani przez chwilę nie miałam wątpliwości, że godło Inwestor w Kapitał Ludzki zostanie nam przyznane”, Lucyna Wiskowska, kierownik ds personalnych, Motorola Polska.

Program „Inwestor w kapitał ludzki” uświadamia znaczenie odpowiedniego poziomu zarządzania potencjałem ludzkim, pozwala zweryfikować i udoskonalić politykę personalną, umożliwia umocnienie firmy na rynku pracy i pozyskanie pozycji poszukiwanego pracodawcy. W dobie wzrostu znaczenia kapitału umysłowego, właściwe zarządzanie ludźmi w przedsiębiorstwach staje się jednym z kluczowych czynników sukcesów polskiej gospodarki.

Honorowy patronat nad programem objęli: Janusz Steinhoff, wicepremier, minister gospodarki oraz Longin Komołowski, wicepremier, minister pracy i spraw socjalnych.

Organizator programu „Inwestor w kapitał ludzki” - Instytut Zarządzania - jest niezależną organizacją menedżerską, stawiającą sobie za cel rozwój polskiej kadry zarządzającej. Swoje zadania Instytut realizuje aktywizując i inspirując menedżerów do rozwoju oraz ułatwiając im dostęp do kompleksowych zasobów informacyjnych, narzędzi, nowoczesnych rozwiązań oraz światowych trendów z zakresie zarządzania. Działania te podnoszą poziom zarządzania w Polsce, powodują wzrost wartości i efektywności firm oraz zwiększają zapotrzebowanie na narzędzia i techniki służące rozwojowi poszczególnych menedżerów i całych organizacji.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Komórkowiec pisze: 2001-03-05 19:20
    A zwalnianie tysięcy pracowników w wielu oddziałach na świecie to się nazywa "inwestycja w kapitał ludzki"? Prawda, że "motorola polska" się ostatnio rozbudowywała ale "motorola świat" ma ogromne problemy a poprawy i naprawy na horyzoncie nie widać.... Wniosek: kryzyz w motoroli na świecie musi kiedyś dotknąć jej oddział polski a wtedy ta nagroda nie będzie funta kłaków warta!
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: