Honor Magic 6 Pro fotograficznym numerem jeden - szybka detronizacja Oppo Find X7 Ultra

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Honor Magic 6 Pro fotograficznym numerem jeden - szybka detronizacja Oppo Find X7 Ultra

Niedawno opisany przez nas nowy mistrz fotografii mobilnej nie nacieszył się pierwszym miejscem w rankingu DXOMARK. Oppo Find X7 Ultra został zdetronizowany przez Honor Magic6 Pro, który podobnie jak poprzedni flagowiec Honor Magic 5 Pro w ubiegłym roku, wskoczył na pierwszą pozycję. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że pierwsze miejsce w fotografii mobilnej rankingu DXO Honor ogłosił podczas oficjalnej europejskiej premiery na MWC w Barcelonie, 25 lutego, a pojawił się w rankingu dopiero dzisiaj – trzy tygodnie później.

DXO podkreśla, że Honor wypadł świetnie we wszystkich testach, nie mając żadnych oczywistych słabości. Szczególnie dobrze radzi sobie w odwzorowaniu kolorów, rozpiętości tonalnej, szybkości ustawiania ostrości, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Przyglądając się szczegółowej punktacji można zauważyć, że Honor jest numerem jeden w rozmyciu tła, zdjęciach szerokokątnych i odwzorowaniu koloru. W czterech głównych kategoriach scenerii najlepiej ze wszystkich smartfonów radzi sobie ze zdjęciami w pomieszczeniach w słabszym oświetleniu.

DXO ma niewiele uwag do jakości obrazu. Wymienia nienaturalne odwzorowanie szczegółów, zmiany w ostrości w poszczególnych klatkach nagrywanego wideo, artefakty w bardzo kontrastowych scenach i rozmycie przez poruszenie portretów w słabym oświetleniu.

Nasza recenzja Magic 6 Pro pojawi się na początku kwietnia, ale już dziś mogę zdradzić, że faktycznie były sytuacje, w których Honor poradził sobie lepiej od innych smartfonów których dotąd używałem. Szczególnie w bardzo kontrastowych kadrach, gdy na wyświetlanych slajdach na czarnym tle jest niewielki jasny punkt tylko Honor potrafił na automatycznym ustawieniu nie rozjaśnić czerni ani nie wypalić świateł. Inne smartfony, nawet S24 Ultra (przynajmniej przed aktualizacją) wymagały ręcznej korekcji ekspozycji, aby jasny fragment nie był wypalony.

Mimo wszystko zaskakujące jest, że Honor pokonał Oppo Find X7 Ultra, który ma mocniejszą specyfikację. Oppo ma matrycę typu calowego, której w Honorze nie znajdziemy. Ma też dwa teleobiektywy peryskopowe, jeden o powiększeniu 2,8x i drugi 6x. Honor ma tylko jeden teleobiektyw o niewielkim powiększeniu 2,5x ale połączony z matrycą o wyjątkowo wysokiej rozdzielczości 180 megapikseli.

 

Honor Magic 6 Pro

Oppo Find X7 Ultra

Główny aparat

50 MP, f/1.4-2.0, 23mm 1/1.3", Laser AF, PDAF, OIS

50 MP, f/1.8, 23mm, 1.0"-type, multi-directional PDAF, Laser AF, OIS

Teleobiektyw 1

180 MP, f/2.6, PDAF, OIS, 2.5x

50 MP, f/2.6, 65mm, 2.8x, multi-directional PDAF, OIS

Teleobiektyw 2

 

50 MP, f/4.3, 135mm, 6x, dual pixel PDAF, OIS

Szeroki kąt

50 MP, f/2.0, 13mm, 122˚, AF

50 MP, f/2.0, 14mm, 123˚, PDAF

Selfie

50 MP, f/2.0, 22mm, AF

32 MP, f/2.4, 21mm, PDAF

 

Rywalizacja w fotografii mobilnej toczy się pomiędzy chińskimi producentami przynajmniej, jeśli chodzi o specyfikację i miejsce w rankingu. Według DXO iPhone 15 Pro Max zajmuje 5 pozycję, a Samsung S24 Ultra dopiero 20 pozycję i za chwilę zostanie wypchnięty z pierwsze strony zestawienia. Jak zwykle doradzamy odrobinę dystansu i sceptycyzmu w przypadku tego typu rankingów. W porównaniach, w których internauci głosują na zdjęcia wyniki zwykle różnią się od tego co sugeruje DXO. Nawet jeśli coś jest obiektywnie najlepsze, nie każdemu musi się podobać. Jednocześnie zastanawiające jest czemu Apple i Samsung nie sięgnęli jeszcze po większe matryce i wyższe rozdzielczości wykraczające poza główny aparat.

Honor Magic 6 Pro fotograficznym numerem jeden - szybka detronizacja Oppo Find X7 Ultra

Honor Magic 6 Pro fotograficznym numerem jeden - szybka detronizacja Oppo Find X7 Ultra

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: