Huawei z serii P40 za 699 zł - to możliwe :-)

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Seria Huawei P40

W tym roku najnowsza seria flagowców Huawei to aż 4 nowe modele. Jest więc w czym wybierać, przede wszystkim pod względem specyfikacji, kolorów, zestawu kamer oraz cen. Chcemy Wam trochę pomóc w tym trudnym zadaniu. Oto nasz poradnik, które pomoże wybrać Wam dla siebie lub Waszych bliskich odpowiedni smartfon z serii P40.

DESIGN

Jeśli chodzi o design to seria P40 ma do zaoferowania aż 3 różne pomysły na tył obudowy. Modele P40 Pro oraz P40 są ze sobą spójne i mają chyba najładniejszą obecnie „wyspę” z aparatami wśród wszystkich smartfonów dostępnych w polskich sklepach. Model lite to natomiast prawdziwy „klasyk” z wyspą w kształcie kwadratu. W modelu lite E znajdziemy bardzo popularny, podłużny układ kamer, obok którego został umieszczony bardzo szybki czytnik linii papilarnych. Czytniki wracają do łask, bo w czasie epidemii nasze twarze są ukryte pod maseczkami. Co do kolorów to w droższych modelach zachwyca nas wersja srebrna. W modelu P40 lite jest do dyspozycji m.in. piękna i odważna zieleń. W lite E na pewno hitem będzie wersja nazwana Aurora Niebieski. Pamiętajmy, że Huawei P40 Pro jest największym, potężnym smartfonem, więc jeśli szukamy dla siebie czegoś lekkiego i zgrabnego, to powinniśmy wybrać model P40 lub serię „lite”.

Obudowa P40 Pro spełnia wysoką normę IP68, a więc jest to najlepszy wybór dla roztargnionych, którzy co chwilę topią swoje telefony lub je niemiłosiernie brudzą.

EKRAN

Jeśli zależy nam na dużym ekranie to wybór jest jeden – model P40 Pro. Jego ekran ma aż 6.58 cala i pięknie opływa boki całej obudowy. Nieco mniejszy jest wyświetlacz z modelu P40 – ma 6,1 cala. Większe wyświetlacze są instalowane w serii lite – to odpowiednio 6,4 oraz 6,39 cala, odpowiednio w modelu lite i lite E. Jakość wyświetlacza będzie oczywiście minimalnie lepsza w dwóch droższych modelach, które wykorzystują do wyświetlania obrazów technologię OLED.

PAMIĘĆ

Pamięci nie zabraknie nam w żadnym z nowych modeli z serii P40. Pro ma aż 256 GB, wersja P40 aż 128 GB. W modelu lite znajdziemy również 128 GB, a dodatkowo możemy tę pamięć rozszerzyć kartami. Wersja lite E również ma opcję rozszerzenia pamięci 64 GB o karty pamięci. Również z wielkości pamięci operacyjnej będziemy bardzo zadowoleni. RAM to odpowiednio 8, 8, 6 i 4 GB. Taka konfiguracja „na bogato” zapewni nam szybkie działanie smartfonu poprzez trzymanie naszych najczęściej używanych aplikacji w pamięci, bez konieczności ich ponownego uruchamiania.

BATERIA

Pojemność baterii we wszystkich 4 modelach serii P40 jest w miarę podobna. P40 Pro ma ogniwo 4200 mAh. Model Pro ma mniejszy ekran, więc może mieć ogniowo o pojemności 3800 mAh. Model lite to już ponownie 4200 mAh, a model z E na końcu – 4000 mAh.
Oprócz samej pojemności ważna jest także szybkość ładowania smartfonu. Tutaj skrzydła rozwijają 2 droższe modele – P40 Pro ma technologię HUAWEI SuperCharge z maksymalną mocą 40 W oraz niesamowicie szybkie ładowanie bezprzewodowe z mocą 27W. W modelu P40 jest HUAWEI SuperCharge 22,5 W.

MOC

Mocy w serii P40 na pewno nam nie zabraknie. Wszystkie zastosowane procesory pozwalają nam na płynną pracę naszego nowego telefonu. Oczywiście największą moc mają modele P40 Pro i P40. Nieco wolniejszy procesor, ale zupełnie wystarczający jest zastosowany w serii lite. W nowych smartfonach pracują odpowiednio autorskie procesory Huawei: Kirin 990 (w modelu P40 Pro i P40) oraz Kirin 810 (w modelu lite). 

5G

Jeśli chodzi o technologię 5G to sprawa jest w miarę prosta. Procesory Kirin 990 zastosowane w modelu P40 Pro i P40 wspierają 5G oraz najszybsze z dostępnych LTE, a więc zapewnią nam możliwie szybką transmisję danych poza domem. W domu będziemy mogli korzystać w tych telefonach również z najnowszego standardu WiFi 6, który pozwala na pobieranie danych z szaleńczą prędkością do 2.5 Gbps. Oba te urządzenia wspierają także wirtualną kartę SIM, czyli eSIM.

APARATY

Czasy, w których flagowce deklasowały pod względem jakości tańsze modele już się skończyły i chyba już nie wrócą. W serii lite mamy do dyspozycji matryce o wielkości 48 MP (w obu modelach). To zapewnia nam świetną jakość zdjęć w dobrym warunkach oświetleniowych. Gdy jest ciemniej, to wówczas rzeczywiście droższe modele zapewniają nam naprawdę niebywałą jakość, dzięki jeszcze lepszym komponentom, optycznej stabilizacji obrazu i świetnemu oprogramowaniu ze sztuczną inteligencją. Seria P40 (dwa droższe modele) potrafi także zawstydzić niejedną kamerę – jakość nagrań 4K 60 fps naprawdę miażdży. Podsumowując – gdy chcemy mieć wszystko to co najlepsze w mobilnej fotografii – wybierzmy P40 Pro, a gdy zależy nam po prostu na dobrych zdjęciach bez zacięcia artystycznego to smartfony lite na pewno nam to zapewnią.

CENA

Gdy przeanalizujemy cenę telefonów z serii P40 to przeżyjemy prawdziwy szok po zapoznaniu się z ceną modelu P40 lite E. On kosztuje teraz tylko 699 zł! Tylko minimalnie droższy jest model lite bez E. Kosztuje niecałe 1000 zł. Cena modelu P40 oscyluje wokół 3000 zł, a cena P40 Pro aktualnie przekracza 4200 zł. Warto poczekać chwilę na dodatkową cenową promocję, bo Huawei stale „atakuje” nas fajnymi ofertami na swoje nowe modele.

Huawei P40

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Lite

Huawei P40 Lite E

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: