200 tysięcy użytkowników IKO

Newsy
Opinie: 2

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

Liczba osób, które aktywowały aplikację IKO na swoich telefonach przekroczyła 200 tysięcy. Użytkownicy dokonali 1,2 miliona transakcji, z których ponad połowa to płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz przelewy.

Spośród 200 tysięcy użytkowników IKO 82 proc. stanowią klienci PKO Banku Polskiego, 12 proc. - klienci Inteligo, zaś 6 proc. to osoby korzystające z portmonetki IKO. Od momentu wdrożenia IKO na rynek, użytkownicy wykonali za pomocą telefonów z IKO 1,2 mln operacji na łączną kwotę ponad 360 milionów złotych. Obecnie każdego dnia wykonują nawet 5-6 tysięcy transakcji IKO (płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy, wypłaty z bankomatów). Transakcja IKO jest dziś dokonywana średnio co 20 sekund.

IKO działa na niemal wszystkich telefonach dostępnych na krajowym rynku, a w sierpniu Bank udostępnił klientom nową, wzbogaconą o nowe funkcje wersję aplikacji.

- Po wdrożeniu nowej, szybszej wersji aplikacji IKO obserwujemy wyraźnie zwiększoną liczbę aktywacji nowych użytkowników, transakcyjności, a także znaczący wzrost liczby logowań do IKO. To pokazuje, że Polacy chcą korzystać z płatności mobilnych, a te pozostają nadal dla PKO Banku Polskiego jednym z najważniejszych obszarów rozwoju i inwestycji – mówi Jakub Grzechnik, Dyrektor Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Banku Polskim.

Obecnie operacje gotówkowe (czyli wypłata gotówki z bankomatów za pomocą telefonu z IKO) stanowią już tylko ok. 30-40 proc. transakcji dokonywanych każdego dnia, pozostałe 60-70 proc. to transakcje bezgotówkowe, czyli płatności dokonywane telefonem z IKO w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz przelewy. Patrząc na ten trend historycznie, widać wyraźną zmianę zachowań klientów IKO w kierunku korzystania z aplikacji do płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych i przelewów na numer telefonu oraz numer rachunku bankowego. Dla porównania: rok temu klienci IKO korzystali z aplikacji głównie do wypłaty gotówki w bankomatach, które stanowiły wówczas 3⁄4 wszystkich transakcji IKO.

W ciągu kilku tygodni od udostępnienia nowej wersji aplikacji, ponad 50 proc. dotychczasowych użytkowników zaczęło z niej korzystać. Dotychczasowi użytkownicy używający telefonów z systemami iOS, Android i Windows Phone, mogą zaktualizować aplikację w telefonie, pobierając jej nową wersję z odpowiedniego sklepu (App Store, Google Play lub Windows Phone Store). W telefonach z systemami BlackBerry i tych obsługujących język Java konieczne jest usunięcie starej wersji aplikacji, dezaktywacja aplikacji IKO w iPKO/Inteligo, pobranie nowej wersji ze strony www Banku i ponowna aktywacja (w przypadku portmonetki IKO wystarczy usunąć starą wersję aplikacji, pobrać nową i dokonać ponownej aktywacji na telefonie).

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    no po prostu pisze: 2014-10-14 12:19
    łał, szał ;)
    -3
  • Users Avatars Mini
    zustol pisze: 2014-10-14 13:45
    Sztab ludzi pracuje nad rozwojem aplikacji, promowana jest wszędzie gdzie się tylko da. Fascynacja jest taka, że majty mokre, a nawet nie można dokonać doładowania prepaid. Wiem wiem za małe zarobki trzeba zostać prezesem PKN Orlen ażeby zarabiać 3 mln złotych brutto rocznie i przepijać wódkę bezołowiówką.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: