Jest kolejny zegarkowy monitoring migotania przedsionków

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Galaxy Watch nadgania funkcje Apple Watch - jest monitoring migotania przedsionków

Galaxy Watch (od wersji 4) będzie informował o migotaniu przedsionków. Ta funkcja będzie współpracowała z działającym już EKG.

Niestety nie wiadomo, czy ta funkcja pojawi się szybko w naszym kraju.

Funkcja powiadamiania o nieregularnej pracy serca (IHRN) dla aplikacji Samsung Health Monitor uzyskała zatwierdzenie od FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków).

IHRN monitoruje rytm serca bezpośrednio z nadgarstka, wykrywając objawy migotania przedsionków (AFib).

Migotanie przedsionków jest jednym z głównych objawów ostrzegających o poważnych zaburzeniach, które mogą zwiększać ryzyko udaru, niewydolności serca i innych powikłań sercowo-naczyniowych.

Po aktywacji w aplikacji Samsung Health Monitor, funkcja IHRN pracuje w tle, wykrywając nieregularne rytmy na podstawie sygnałów z czujnika BioActive w Galaxy Watch. Urządzenie ostrzeże użytkownika o potencjalnym migotaniu przedsionków, sugerując wykonanie zegarkiem dokładniejszego pomiaru EKG w przypadku gdy wyniki kilku kolejnych pomiarów będą rozbieżne.

Funkcja IHRN będzie dostępna w aplikacji Samsung Health Monitor po wprowadzeniu aktualizacji One UI 5 Watch, które nastąpi jeszcze w tym roku – najpierw w najnowszych smartwatchach Galaxy, a później jako aktualizacja wcześniejszych modeli.

IHRN nie służy powiadamianiu o każdym epizodzie nieregularnego rytmu wskazującego na migotanie przedsionków, a brak powiadomienia nie jest jednoznaczny z brakiem stanu chorobowego. Funkcja nie jest przeznaczona dla użytkowników z innymi znanymi zaburzeniami rytmu serca ani dla osób poniżej 22 roku życia.

Ze względu na ograniczenia w uzyskiwaniu zatwierdzenia i rejestracji oprogramowania medycznego (SaMD), funkcja działa tylko w zegarkach i smartfonach w krajach, w których takie zatwierdzenie zostało uzyskane (w pozostałych krajach funkcjonalność ta może być ograniczona).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: