Klienci nie chcą komórek z Internetem

Newsy
Opinie: 6

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że klienci są w bardzo małym stopniu zainteresowani tym, aby ich telefony były podłączone do Internetu. Obecnie jedynie 15% dorosłych użytkowników ma telefony umożliwiające korzystanie z zasobów sieci. Wśród młodszych klientów ten odsetek jest minimalnie większy - 21%. Jedynie 22 % "zwykłych" użytkowników telefonów zadeklarowało, że w ciągu następnego roku chcieliby kupić telefon z Internetem, 41 % uznało, że jest to mało prawdopodobne a 37% kategorycznie  zaprzeczyło, że sobie kupią taki telefon kiedykolwiek. Jako główną przyczynę braku zainteresowania telefonami z dostępem do Internetu (43%) podawano własny dostep do Internetu poprzez PC. John Machin z KPMG, zajmujący się oceną ryzyka przedsięwzięć powiedział, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się boom'u na bezprzewodowy dostęp do Internetu poprzez telefon. Badania wykazały jednak, że szeroki zakres dostępnych usług,  bezpieczeństwo transakcji m-commerce i niskie ceny mogą spowodować, że zainteresowanie telefonami z Internetem wzrośnie. Podobny wpływ może mieć szybsza transmisja - najpierw przez GPRS, później w sieciach 3G. 37% obecnych użytkowników myśli, że używało by telefonów do wysyłania poczty. Tylko 29 % chce przez telefon przeszukiwać zasoby Internetu a 13% używać go jako rodzaj dostępu do swojego konta bankowego. 4% ma zamiar robić zakupy korzystając z usług m-commerce. Dla operatorów sieci komórkowych ważne jest to, że badanie przeprowadzone przez znaną firmę KPMG wykazało, że ponad połowa abonentów w wieku 15-34 deklaruje, że raczej wcześniej zrezygnują z aparatu stacjonarnego niż z "komórki". Dla wszystkich grup wiekowych ten odsetek też jest wysoki - aż 38%.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Janek pisze: 2001-05-03 19:37
  a juz myslalem ze wszyscy wyjechali....
  0
 • Users Avatars Mini
  yokozuna pisze: 2001-05-03 21:29
  Mowiac szczerze to wcale sie nie dziwie. Mialem okazje w zeszlym roku byc w Japonii, a teraz od kilku miesiecy jestem w Ameryce. Aby sie nie rozwodzic powiem tylko tyle - uwazam WAP za nieporozumienie, a jedyne uzasadnienie tej uslugi widzialbym gdyby byla darmowa albo placilo sie za zdarzenie, a nie za czas polaczenia. Ja wiem ze operatorzy chca "killing application". Ale trzeba sobie powiedziec ze smutkiem, ze cenowo odstajemy od Amerykanow, a jakosciowo od Japonczykow. Nikt, ale to doslownie nikt w Europie nie jest w stanie dostarczyc mi komorki z i-mode, kolorowym wyswietlaczem i dostepem szerokopasmowym do Netu jak DoCoMo, czy 1600 minut miesiecznie za darmo za 35 dolarow jak Verizon Wireless. I to moje dwa centy.
  0
 • Users Avatars Mini
  Yabol pisze: 2001-05-04 01:44
  hmm.. co to jeszce moge dodac.. nic, POPIERAM WASZE WYPOWIEDZI:))
  0
 • Users Avatars Mini
  wojtek pisze: 2001-05-04 04:44
  mnie się wydaje że sieci komórkowe trochę przesadziły z bajerami - przynajmniej u nas . A już UMTS będzie - żebym nie miał racji - totalną klapą . My chyba chcemy rozmawiać przez te komóry , ewemtualniej jakiś sms i tyle a nie pakowanie prawie że się tak wyraże " wszystko w jednym " - agencja toważyska też ??????????????????????????
  0
 • Users Avatars Mini
  MarekG pisze: 2001-05-06 01:44
  Witam! Wojtek - POPIERAM ! Może nasi kochani operatorzy zamiast ładować grube miliony w UMTSy, GPRSy, WAPy i inne rzekome "udoskonalenia" techniczne. Skupili by się na tym co mają (infrastruktura techniczna, oraz zarobione do tej pory pieniążki) a nam nie dawali by psełdo obniżki cen abonamentów - które i tak rzeczywiście płaci się coraz to większe POZDRAWIAM !!
  0
 • Users Avatars Mini
  Leopold pisze: 2001-05-06 18:47
  Mmoim zdaniem WAP to nieporozumienie, a cena usługi czyni ją absurdalną. Jedyny sens wykorzystania komórki do dostępu do internetu to jako alternatywa dla łączy stałych czyli np. TPSA. Jeśli mógłbym wykorzystywać komórkę by poprzez HSCD (czy jak się nazywa szybka transmisja danych w plusie) lub GPRS do połączenia mojego PC do internetu (technicznie możliwe) i zapłacić nie więcej niż w TPSA to zabawa miała by sens. Obecnie dostęp do internetu to raczej kosztowny gadżet.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: