Konto w komórce - komunikat prasowy

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 4
Opinie: 4

Abonenci sieci Era mają już nieograniczony dostęp do swojego konta w Wielkopolskim Banku Kredytowym SA. Przez całą dobę dzięki usłudze WBK24 sms mogą sprawdzać stan rachunku. Telefonicznie mogą zmienić także PIN i otrzymać informacje o aktualnych kursach walut. Informacje o rachunku przesyłane są w formie krótkich wiadomości tekstowych, czyli SMS.
Aby skorzystać z usługi WBK24 sms trzeba spełniać dwa warunki - być posiadaczem konta w WBK i mieć dostęp do telefonu komórkowego. Usługa ta jest bezpłatna dla osób posiadających Konto WBK24, Konto WBK Prestiż oraz konto WBK Student. Posiadacze pozostałych kont również mogą skorzystać z usługi WBK24 sms po zgłoszeniu się w oddziale banku lub wypełnieniu elektronicznego wniosku o udostępnienie usług elektronicznych WBK24 (dostępnego pod adresem: https://form.wbk.pl/formularze/index.html). 
Jak to zrobić?
Telefon pracujący w sieci Era musi mieć aktywne centrum SMS - w menu telefonu trzeba wybrać SMS, ustawienia i centrum serwisowe. Następnie konieczne jest wprowadzenie numeru +48 602 951 111
Aby uzyskać potrzebne informacje na temat swojego rachunku, za każdym razem należy wysłać SMS pod numer 2424. W tym przypadku SMS to komunikat składający się z kilkunastu cyfr. Jego treść będzie różna w zależności od żądanej informacji. Najpierw należy wpisać 8-cyfrowy numer NIK, który jest niepowtarzalnym, indywidualnym numerem identyfikacji klienta. Otrzymuje się go przy rejestracji usług WBK24 (jeden NIK dla wszystkich usług). Po nim, numer PIN, który jest nadawany również indywidualnie, ale dla każdej z usług osobno. Ostatnim elementem informacji tekstowej jest kod usługi, dla każdej inny (np. sprawdzenie salda - S, historia transakcji na rachunku 1 - H1, P nnnn - zmiana numeru PIN). Numery NIK, PIN i kod usługi muszą być oddzielone spacjami. 
Po chwili od wysłania SMS, żądana informacja - również w formie SMS - zostanie odesłana. W komunikacie tym pojawi się odpowiedź - np. wysokość salda na dany dzień.
Dzięki telefonowi komórkowemu w kieszeni przez cały czas można kontrolować swoje operacje na rachunku. Dowiedzieć się jaki jest kurs walut, a także jakie jest saldo własnego konta w danej chwili. To najpewniejszy konsultant domowych rachunków.
Sieć Era i usługa WBK24 sms pozwala na sprawdzenie swojego rachunku, w każdym miejscu i o każdej porze. Nie wymaga szukania bankomatu, ani czekania przed okienkiem bankowym. W tym przypadku czas to na pewno pieniądz.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2001-04-05 00:38
  Fajnie - bardzo fajnie, tylko że nadal jest to droga impreza... SMSy wcale takie tanie nie są, a opłaty za usługi w banku w WBK też do najniższych nie należą... ale jeśli chodzi o rozwiązanie techniczne, to całkiem przyjemne...
  0
 • Users Avatars Mini
  George pisze: 2001-04-05 12:29
  Jak znam Erę to kolejna zakręcona promocja, w której oskubią swoich klientów. Ludzie czytajcie czytajcie małe literki na końcu ogłoszń z promocjami Ery.
  0
 • Users Avatars Mini
  ayk pisze: 2001-04-05 13:49
  Gregore, trzeba czytac u wszystkich operatorow, bo IDEA i PLUS tez maja male literki pod reklamami. Chyba, ze wierzysz w teorie spiskowa, w ktorej ERA bierze udzial :)
  0
 • Users Avatars Mini
  ayk pisze: 2001-04-05 13:51
  George - sorry za pomylke w nicku
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: