Kuźnieców twierdzi, że pierwsze umowy franczyzowe zostały podpisane

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 18
Opinie: 18

Polkomtel zdradził kolejne szczegóły planowanych zmian w sieci sprzedaży. Trzonem dystrybucji ma być 150 salonów firmowych i 300 sklepów firmowych, które generować będą 60 proc. nowej sprzedaży i 75 proc. odnawianych kontraktów. Podstawą sukcesu ma być zacieśnianie współpracy z agentami. Pod warunkiem że zgodzą się na przyjęcie nowych warunków współpracy. "Chcemy rozwijać partnerskie stosunki z naszymi agentami i inwestować w ten kanał sprzedaży. Celem strategicznym jest podniesienie jakości obsługi klientów i dalszy rozwój oferty" – powiedział Pulsowi Biznesu Jacek Kuźnieców, członek zarządu Polkomtela. "Jesteśmy otwarci na argumenty naszych partnerów i chcemy rozmawiać. Cześć agentów niestety nastawiona jest konfrontacyjnie i najwyraźniej dąży do eskalacji konfliktu" - dodaje Jacek Kuźnieców.

Operator przekonuje, że pierwsze umowy franczyzy już podpisał. Nie chce jednak zdradzić którzy z agentów przyjęli nowe warunki współpracy. Problemem dla Polkomtela są prawdopodobnie negocjacje z trzema największymi agentami (Liberty Group, mPunkt Polska, T1), którzy kontrolują ponad 500 punktów sprzedaży. Informację o podpisaniu pierwszych franczyz część agentów postrzega jako blef obliczony na rozbicie ich solidarności.

Operator deklaruje że nie będzie robił problemów gdy obecni agenci, poprzez spółki zależne, rozpoczną współpracę z Erą, Orange lub Play. Sprzedaż konkurencyjnych usług pod jednym dachem zdecydowanie jednak wyklucza. Za około pół roku Polkomtel zdecyduje czy pozwoli agentom sprzedawać usługi firm trzecich, których nie ma w jego ofercie (np. łącz DSL, platform cyfrowych).

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  olo pisze: 2007-11-28 23:38
  Skądś znam takie teksty Pana Kuźniecowa ! To stare gadki jakie były również kierowane do agentów współpracujących z PTK Centertel, a dzisiaj większość agentów ma kłopoty finansowe. Agenci z Plusa nie dajcie się wymanewrować.
  0
 • Users Avatars Mini
  wibra pisze: 2007-11-28 23:41
  Duży może więcej. Szkoda, że plus nie liczy się z poczynionymi przez dealerów inwestycjami w wizualizację ? Niektórzy do dzisiaj są "w plecy" a tu taki prezent mikołajowy ??? Tv, tv, tv, tv, tv, tv, tv, tv, ....... Na to kasa jest ! Nie wróżę dobrze plusowi w dłuższej perspektywie pomimo tego, że tymczasowo wyskoczyli do góry z ilością klientów ...
  0
 • Users Avatars Mini
  esdarek pisze: 2007-11-28 23:50
  sadze,ze spadna leb na szyje....
  0
 • Users Avatars Mini
  Kuzik pisze: 2007-11-29 01:06
  dlaczego wycinacie komentarze?
  0
 • Users Avatars Mini
  przemo pisze: 2007-11-29 02:36
  w orange było zajefajnie do póki ten osobnik nie zaczął mieszac , drodzy plusowcy spytajcie sie kogokolwiek w konkurencyjnym salonie o opinie na temat tego pana..
  0
 • Users Avatars Mini
  minus pisze: 2007-11-29 08:13
  standardy obslugi plus w punktach sprzedazy ma chyba najlepsze wsrod operatorów,chybe ze przez podnoszenie standardów obsługi nazywamy przeczytaniem i zafistaszkowaniem pytan z kultowej karty analizy potrzeb.Kto chce dowiedziec sie jakie to sa pytania podnmoszace standard obługi zapraszam do punktu plusa.I prosze sie nie przejmowac po przeczytaniu tych ze - mozna pozniej ze sprzedawca porozmawiac konkretnie i normalnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  lipek pisze: 2007-11-29 10:37
  witam MAM PRZYKŁAD JAK SPRAWA WYGLĄDA W ORANGE OTUŻ MOJA DOBRA ZNAJOMA PROWADZIŁA SALON NAJPIERW IDEI PÓŹNIEJ ORANGE TA PRZYGODA TRWAŁA PRAWIE 8 LAT PO WEJSCIU NOWEJ UMOWY AGENCYJNEJ MUSIAŁA PRZEPISAĆ PRAWO NAJMU LOKALU NA AGENTA KTÓRY ZOSTAŁ KUPIONY PRZEZ ... OCZYM WIEDZIAŁA ZAPEWNIANO ZE BEDZIE FANTASTYCZNIE IDEALNIE I CO SIE STAŁO PRZYJECHALI LUDZIE Z ... I PO INWENTARYZACJI KAZALI SIE JEJ WYNOSIĆ BO NIE JEST NAJEMCOM PUNKTU HANDLOWEGOO W TAKI SPOSÓB ZOSTAŁA NA LODZIE PO 8 LATACH .
  0
 • Users Avatars Mini
  przemek pisze: 2007-11-29 12:05
  lipek - pewnie chodzi o GTI , która kupił Germanos , tam pracuja sami debile , traktuja Cie jak szmate , zero
  0
 • Users Avatars Mini
  Wojciech pisze: 2007-11-29 15:35
  Ciekawe czy o tej sytuacji są informowani akcjonariusze ??? Pewnie gdyby wiedzieli to sprzedaliby chyba wszystkie akcje spółki bo lada dzień pójdą w dół ... Pan Kuźniecow raczej próbuje jedynie rozbić solidarnośc starych agentów , którzy na co dzień są wewnętrzną konkurencją , jednak grają po jednej stronie ..
  0
 • Users Avatars Mini
  ozix pisze: 2007-11-29 22:26
  przemek, jak ktos sobie zasluzyl, to go traktuja jak szmate
  0
 • Users Avatars Mini
  jrz pisze: 2007-11-30 02:28
  A tobie decydowac kto zasluzyl, a kto nie?
  0
 • Users Avatars Mini
  esdarek pisze: 2007-11-30 13:12
  ozix chyba ci sie cos popierdzielilo bo nie wierze ,ze napisales to po przemysleniach....
  0
 • Users Avatars Mini
  artur pisze: 2007-11-30 17:13
  Witam. Pracowlem w salonie Partner Orange jako kierownik salonu. Standard - owszem. Jest potrzebne coś takiego, ale w praktyce nie wiele jest "standardu w standardzie ". Ba.. powiem więcej. Podczas wizyt nasi MDS-i byli zadowoleni iż rozmowa z klientem to nie tylko standardzik ale zywa rozmowa o tym co klienta interesuje... sposob podejscia i wywolanie zaufania. Nie trzymajcie sie kurczowo standadu - rozmowa, rozmowa i sluchanie to klucz do klienta.
  0
 • Users Avatars Mini
  ozix pisze: 2007-12-01 22:46
  nie wskazuje na nikogo - tylko napisalem, ze na zle (lub dobre) traktowanie trzeba sobie zasluzyc. wszedzie.
  0
 • Users Avatars Mini
  mem pisze: 2007-12-02 13:55
  "Jacek Kuźnieców, członek zarządu Polkomtela. "Jesteśmy otwarci na argumenty naszych partnerów i chcemy rozmawiać" Co za śmieć
  0
 • Users Avatars Mini
  mem pisze: 2007-12-02 14:00
  "Operator daje nam do zrozumienia, że jesteśmy pasożytami, których w dowolnym momencie może się pozbyć. Najwyraźniej inaczej postrzegamy partnerstwo — żali się menedżer jednego z dużych agentów." i dalej o śmieciu
  0
 • Users Avatars Mini
  esdarek pisze: 2007-12-12 16:19
  ozix:"nie wskazuje na nikogo - tylko napisalem, ze na zle (lub dobre) traktowanie trzeba sobie zasluzyc. wszedzie."-masz takie kretynskie poglady sam od siebie czy ci za to placa?? zydzi w oswiecimiu tez sobie zasluzyli na takie traktowanie? tak by wynikalo z twojego chorego swiatopogladu. czym sobie zasluzylismy: oddaniem,praca po godzinach bez wyplaty nadgodzin,wiedza,uprzejmoscia,wykonywaniem kosmicznych planow? no czym? czekam na odpowiedz...
  0
 • Users Avatars Mini
  Dawid pisze: 2007-12-25 13:39
  To tylko gadanie. Ciekawe za jaki czas na gsmonline bedzie artykuł o mobbingu ze strony Pol do akentów. Bo taki ma miejsce...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: