Podczas rozpoczynających się targów Mobile World Congress w Barcelonie LG zaprezentowało swoje nowe smartfony G8, G8s i V50 5G.
V50 ma wyświetlacz OLED FullVision QHD+ o formacie 19.5:9 i przekątnej 6,4 cala. W smartfonie zastosowano funkcję AI Display, które zapobiegają zmęczeniu wzroku, automatycznie dostosowując nasycenie barw oraz jasność ekranu do warunków otoczenia.
Firma LG wyposażyła przedni oraz tylny aparat w funkcję kontroli nad głębią Video Depth Control, która gwarantuje utrzymanie ostrości ruchomych obiektów. Dzięki technologii Dual FOV, analizującej odległość oraz głębię, rejestrowany obraz jest w pełni zgodny z widzianym przez użytkownika.
Pierwszy smartfon 5G firmy LG jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform z modemem Snapdragon X50.
W smartfonie znajduje się bateria o pojemności 4000 mAh, o 20 procent większej niż w modelu V40 ThinQ oraz nowy system chłodzenia z komorą parową.
Smartfon LG V50 ThinQ 5G ma 8,3 mm grubości oraz waży 183 g. Nowy model z serii V ma też całkowicie gładki profil, ponieważ obiektyw tylnego aparatu jest zrównany z obudową smartfona.
V50 ThinQ 5G tak jak poprzednie modele z serii V spełnia wymagania amerykańskich norm wojskowych MIL-STD 810G.
Dzięki technologii DTS:X smartfon LG V50 ThinQ 5G umożliwia uzyskanie realistycznych efektów dźwięku przestrzennego. Smartfon wspiera kodek Qualcomm aptX i aptX HD.
Moduł dodatkowego ekranu pełni też funkcję futerału i pozwala użytkownikom smartfona na korzystanie z drugiego 6,2-calowego wyświetlacza OLED.
Dodatkowy ekran oraz wyświetlacz smartfona LG V50ThinQ 5G mogą być używane niezależnie.
Gdy jest podłączony moduł z dodatkowym ekranem, na wyświetlaczu smartfona pojawia się specjalna ikona służąca do włączania drugiego wyświetlacza oraz przełączanie między obydwoma ekranami. Ponadto, korzystając z funkcji obsługi kilku okien można podzielić każdy z ekranów na dwie części, tak aby jednocześnie korzystać z czterech różnych aplikacji.
W wybranych grach dodatkowy ekran może pełnić funkcję dedykowanego kontrolera.
Dodatkowy ekran, który można ustawić pod wygodnym kątem, 104 lub 180 stopni, jest zasilany z baterii smartfona, dzięki czemu nie wymaga oddzielnego ładowania.
LG G8ThinQ jest smartfonem wyposażonym w funkcję identyfikacji użytkownika w oparciu o budowę naczyń krwionośnych dłoni - Hand ID. Taki sposób zabezpieczenia telefonu możliwy jest dzięki aparatowi Z Camera z czujnikiem obrazu ToF oraz czujnikowi podczerwieni. Czujniki analizują kształt, rozmiar oraz inne unikalne cechy naczyń krwionośnych dłoni. Aby odblokować smartfon LG G8 ThinQ, trzeba na ułamek sekundy przed obiektywem przedniego aparatu ustawić dłoń (którą wcześniej użytkownik zarejestrował).
Zaawansowany aparat Z Camera pozwala też na wykonywanie zdjęć selfie z wykorzystaniem trybu portretowego. Z Camera analizuje promieniowanie podczerwone odbite od obiektów i na tej podstawie oblicza głębie fotografowanej sceny. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest kontrola głębi podczas filmowania (Video Depth Control) oraz rozpoznawanie twarzy Face Unlock.
Dzięki technologii ToF aparat Z Camera widzi obiekty przestrzennie, a na ocenę odległości nie ma wpływu światło z zewnętrznych źródeł. Ze względu na analizowanie głębi nie można oszukać funkcji Face Unlock ustawiając przed obiektywem zdjęcie twarzy.
Ponadto, aparat Z Camera pozwolił na zaimplementowanie funkcji rozpoznawania gestów Air Motion. Dzięki niej, użytkownicy mogą odbierać i kończyć połączenia telefoniczne, wykonywać zrzuty ekranu, przełączać się między aplikacjami lub regulować głośność bez dotykania urządzenia. Do obsługiwania funkcji smartfona LG G8 ThinQ wystarczają proste gesty, takie jak wskazanie palcem, czy przesunięcie dłoni.
Przednia kamera LG G8 ThinQ mierzy odległość między obiektem a kamerą, kontrolując intensywność rozmycia tła do 256 poziomów. Dzięki matrycy o rozmiarze 1,22μm (o około 10 procent większemu niż w LG V40 ThinQ), LG G8 ThinQ może generować znacznie ostrzejszy obraz z jeszcze szybszą funkcją Auto Focus.
W LG G8 ThinQ debiutuje nowa funkcja Portretu Video. Dzięki niej użytkownik będzie mógł kontrolować intensywność rozmycia tła podczas filmowania przednim aparatem. Analizując dystans oraz głębię sceny za pomocą technologii FOV użytkownik jest w stanie nagrać film z zaznaczeniem głębi dwóch planów.
Smartfon LG G8 ThinQ jest pierwszym modelem z serii G wyposażonym w wyświetlacz OLED. Ekran FullVision QHD+ ma przekątną 6,1 cala i gęstość pikseli 564 ppi. Ponadto, funkcja AI Display optymalizuje nasycenie barw oraz jasność odpowiednio do warunków otoczenia i w ten sposób zapobiega zmęczeniu wzroku.
G8ThinQ jest wyposażony w głośnik Boombox, który wspiera również dźwięk stereo. W smartfonie zastosowano system DTS:X, umożliwiający odtwarzanie realistycznych efektów dźwięku przestrzennego oraz 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad DAC.
LG G8 ThinQ obsługuje też technologię MQA (Master Quality Authenticated) umożliwiającą streaming dźwięku o wysokiej jakości.
Trzecią z nowości jest LG G8s ThinQ.
Nowy model wyposażony jest w 6,2-calowy ekran OLED. Smartfon ma 3 główne aparaty, a w nich dedykowany tryb nocny i technologia HDR. Ma aparat Z Camera z technologią Hand ID oraz funkcję Air Motion.
Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 855.
Całość zasilana baterią o pojemności 3,350mAh.