Test LG KF750 Secret

Recenzje
Opinie: 10

Dzięki uprzejmości firmy LG Electronics dane mi było przetestować najnowszego slidera koreańskiego koncernu z serii Black Label - LG KF750 Secret. Testowany przeze mnie telefon jest już trzecim modelem z tej serii. Jego poprzednicy (LG Chocolate i LG Shine) odnieśli niekwestionowany sukces, czego potwierdzeniem była wysoka sprzedaż tych modeli i w konsekwencji zwiększony udział LG w rynku telefonów komórkowych. Jak wiemy debiut często bywa udany, jednak trzeci model to już swoisty papier lakmusowy wartości producenta. LG stanęło przed trudnym zadaniem udowodnienia klientom, iż seria Black Label nie była krótkotrwałym hitem. Uprzedzając fakty powiem, że znowu im się udało. W świetle choćby przeżywającej kryzys Motoroli, Koreańczycy pokazali, że mają pomysł na robienie telefonów. Przeczytajcie poniższy test, a przekonacie się sami.

Pierwsze wrażenie

Odchylając pokrywę czarnego pudełka, naszym oczom ukazuje się napis na kartonowym wieczku - „Style that Lasts”. Producent już na starcie chwytliwym sloganem przekazuje nam, że Secret to stylowy telefon, który przez długi okres czasu nie wyjdzie z mody. Zachęcony napisem pospiesznie zaglądam do środka. Telefon oraz pozostałe akcesoria umieszczone są w czarno-grafitowych małych kartonach. Poza kartonem z telefonem, baterią i smyczką, w zestawie znajdują się jeszcze cztery inne pudełka, a w nich: ładowarka, kabel USB do komunikacji z komputerem, zestaw słuchawkowy z wymiennymi gumkami, instrukcja obsługi telefonu oraz płytka z oprogramowaniem. Na płytce znajdują się dwie przydatne dla nas aplikacje: LG PC Suite oraz DivX Converter.

    

Wszystko jest już rozpakowane i rozłożone na stole, a więc pora na główny punkt programu, czyli sam telefon. Przez długi czas przyglądałem mu się z różnych stron i muszę przyznać, że jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Aby dodatkowo wzmocnić doznania estetyczne klientów, LG użyło do stworzenia swojego terminala materiałów z najwyższej półki – hartowanego szkła i włókna węglowego. Za wygląd daję maksymalną notę.

Opis telefonu

Wyświetlacz oraz dotykowe przyciski nawigacyjne zostały w całości osłonięte płytką z hartowanego szkła, odporną na zarysowania. Podczas testów przez kilka tygodni nie oszczędzałem Secreta, nosząc go w kieszeni z monetami i kluczami. Efekt? Zero jakichkolwiek śladów! Nie twierdzę, że szklana pokrywa jest niezniszczalna, ale potrafi wytrzymać naprawdę dużo. Dla niektórych pewną niedogodnością mogą być pozostające odciski palców na wyświetlaczu.

Na górze telefonu, tuż nad wyświetlaczem znajduje się głośnik. Z jego prawej strony, za malutką szybką schowany jest obiektyw aparatu wewnętrznego służący do wideo rozmów oraz czujnik światła, który pełni funkcję automatycznej kontroli jasności wyświetlacza.

    
   

Z tyłu obudowy, na samej górze, w skóropodobnym tworzywie umieszczono lampę błyskową, czujnik pomiaru światła i soczewkę aparatu zewnętrznego. Praktycznie całą resztę slidera zajmuje pokrywa komory baterii - wykonana z włókna węglowego. Od zewnątrz producent pokrył ją intrygującym wzorem, przypominającym trójwymiarowe pole szachownicy. Komorę baterii otwieramy dzięki małemu zatrzaskowi na samym dole terminala. Wystarczy lekko nacisnąć na niego paznokciem i naszym oczom ukazuje się wnętrze Secreta. Są tu trzy gniazda, do których możemy włożyć baterię, kartę SIM oraz kartę pamięci zewnętrznej micro SD. W kartę pamięci koniecznie musimy się wyposażyć, gdyż 100 MB pamięci wewnętrznej nie pozwala w pełni wykorzystać wszystkich możliwości naszego telefonu. Tylko w jaką? Odpowiedź jest prosta. Biorąc pod uwagę śmieszne ceny kart na rynku - w jak największą! I tu pojawia się pewien problem. Producent w instrukcji twierdzi, że Secret obsługuje maksymalnie 4GB. Muszę zdementować ten zapis, gdyż telefon spokojnie radzi sobie z kartą dwukrotnie większą. Dowodem na to jest moja karta micro SDHC SanDisk Mobile Ultra 8GB, która w testowanym telefonie działa bez zarzutu.

   

Boki oraz dolna część telefonu pokryte zostały miękkim, przypominającym gumę tworzywem. Dzięki temu nasz terminal bardzo dobrze leży w dłoni i „nie ślizga się” podczas wysuwania dolnej klawiatury. Koreańczycy tworząc KF750 bezsprzecznie postawili na wygląd i elegancję. Aby nie zeszpecić telefonu, umieścili na zewnątrz Secreta tylko jedno, uniwersalne gniazdo na lewym boku telefonu. Do gniazda poza ładowarką możemy podłączyć kabel USB oraz zestaw słuchawkowy. Na prawym boku znajduje się 5 klawiszy funkcyjnych, ale ich opisowi poświecę więcej miejsca w akapicie poniżej. Na koniec krótko o rozsuwaniu i zasuwaniu naszego slidera. Mechanizm działa wyśmienicie. Jeden z najlepszych, jakie widziałem.

Sterowanie

KF750 wyposażono w czułe, dotykowe przyciski nawigacyjne, które znajdują się pod wyświetlaczem. Aktywujemy je poprzez wciśnięcie dowolnego klawisza lub rozsuwając naszego slidera. Będąc w stanie gotowości błyszczą ładnym światłem o błękitnym odcieniu. Jest ich sześć. Cztery w kształcie kropek umieszczone są na wszystkich stronach srebrnego, podłużnego klawisza wyboru. Po dotknięciu na kropkę, wokół niej rozchodzą się efektowne, błękitne fale. Jeśli uznamy, że kropki są mało atrakcyjne, w ustawieniach telefonu możemy zamienić je na niebieskie kręgi. Dwa pozostałe przyciski, w kształcie kresek znajdują się w górnych rogach panelu. Naturalnie każdemu z nich przypisano określone funkcje. I tak są to kolejno: lewa kreska - Pliki, prawa kreska – Kontakty, górna kropka - Ulubione, lewa kreska – Profile, prawa kreska – Wiadomości i dolna… - znowu Kontakty. No cóż. Mawiają, że od przybytku głowa nie boli, ale producent mógł obdarować ten przycisk jakąś inną funkcją. Ponadto w trybie menu przyciski służą do poruszania się po naszym telefonie.

Jak do tej pory piałem z zachwytu nad Secretem, ale w końcu przyszła pora na wytknięcie pierwszej wady. Czas reakcji po kliknięciu na przycisk nawigacyjny jest troszkę za długi. Podczas użytkowania telefonu niekiedy zdarzyło mi się kliknąć parę razy w ten sam przycisk, w rezultacie czego przeskakiwałem w niepożądane miejsce. Nie jesteśmy jednakże do końca na straconej pozycji. Producent przychodzi nam z pomocą. W ustawieniach telefonu możemy wybrać opcję sygnalizowania naciśnięcia przycisku - sygnałem dźwiękowym, wibracją lub tym i tym jednocześnie. Namawiam wszystkich przyszłych użytkowników Secreta, aby koniecznie aktywowali tą opcję (najlepiej samą wibrację), ponieważ bez tego korzystanie z telefonu może sprawiać kłopoty.

Po macoszemu potraktowałem przycisk wyboru, więc szybko naprawiam swój błąd. W końcu jest to serce sterowania naszego telefonu. Poza funkcją wyboru dowolnej opcji lub aplikacji, służy do aktywowania menu i odblokowywania telefonu.

Poza przyciskiem wyboru, na samym dole znajdziemy jeszcze trzy dodatkowe. Przycisk ze słuchawką z lewej strony służy do wybierania numerów i odbierania połączeń. Środkowy przycisk z literką „C” pomoże nam w skasowaniu wpisanych znaków. Przycisk z odłożoną słuchawką z prawej strony ma najwięcej funkcji. Dzięki niemu możemy zakończyć lub odrzucić połączenie, a także poprzez pojedyncze kliknięcie wrócić z dowolnego miejsca w telefonie do ekranu głównego. Ponadto przyciskiem tym włączamy i wyłączamy telefon.

Na prawym boku terminala umieszczono pięć kolejnych przycisków. Dwa górne w stanie bezczynności regulują głośność dzwonka, natomiast podczas połączenia – głośność słuchawki. Dodatkowo, gdy odtwarzamy muzykę w tle, krótkie kliknięcie steruje głośnością, a długie pozwala przejść nam do następnego lub poprzedniego pliku muzycznego. Koreańczycy trafnie umieścili te przyciski na samej górze. Dzięki temu zabiegowi z łatwością możemy nimi operować przy pomocy kciuka, korzystają jednocześnie z innych funkcji telefonu. Trzeci przycisk przenosi nas w tryb ekranu dotykowego. Czwarty przycisk od góry wyświetla uruchomione przez nas w danym momencie funkcje i aplikacje. Powiem wam, że bardzo się przydaje. Przykładowo, słuchamy muzyki w tle i zarazem piszemy SMS-a. Żeby bez sensu nie przerywać pisania wiadomości w celu włączenia chociażby innego utworu, klikamy na ów przycisk i pojawiają nam się w rzędzie okienka, między innymi z dostępem do odtwarzacza, naszych albumów i wszystkich plików muzycznych. Genialna i jakże funkcjonalna rzecz.

Uzupełnieniem sterowania Secreta jest klawiatura, z której możemy korzystać po rozsunięciu telefonu. Klawisze wciskają się miękko i delikatnie. Ponadto są duże i w odpowiedniej odległości od siebie. Dzięki temu nawet osoba o grubszych palcach będzie mogła pisać bez kłopotu.

Menu

Producent wyposażył telefon w dwa style menu. Gdy zdecydujemy się na „Siatkę”, na ekranie pojawiają się wszystkie katalogi. Jeśli wybierzemy „Listę”, ikony katalogów zwiną się w rząd, który możemy przesuwać za pomocą przycisków dotykowych. Wchodząc w katalog np. „Połączenia”, na górze ekranu widzimy dużą nazwę naszego katalogu, a pod nim mniejsze nazwy katalogu poprzedzającego i następnego. Posługując się przyciskami dotykowymi, możemy przechodzić do następnych katalogów bez niepotrzebnego wracania do ekranu głównego. Funkcja ta znacznie usprawnia komunikację pomiędzy katalogami. Aby jeszcze zwiększyć szybkość korzystania z telefonu, wszystkie funkcje w katalogach mają przyporządkowane cyfry. Przykładowo, aby wejść na stronę internetową z poziomu menu wystarczy nacisnąć *11.

Opis poszczególnych funkcji i aplikacji telefonu (zgodnie z rozmieszczeniem ich w menu)

Gry i aplikacje

W KF750 aplikacje i funkcje rozmieszczono w 12 grupach. W grupie gry i aplikacje znajdziemy dwie gry: Grand Golf oraz Sudoku Puzzle. Gdy niniejsze pozycje nas znużą, możemy zrelaksować się przy jednej z gier pakietu M-Toy. Do wyboru mamy sześć pozycji: Dart, Magic Ball, Maze, Homerun Derby, Hammer i Fishing. W odróżnieniu od Golfa czy Sudoku, gry z pakietu M-Toy wykorzystują wbudowany w telefonie czujnik ruchu. Przesuwając, pochylając i obracając Secretem możemy pograć w rzutki, rzucić młotem, albo połowić rybki. Fajna zabawa i wciąga jak diabli. Ostatnią fabrycznie zaimplementowaną aplikacją w tej grupie jest Google Maps, czyli jeden z serwisów firmy Google, będący bazą danych map oraz zdjęć satelitarnych i lotniczych całego świata. Dzięki tej aplikacji jesteśmy w stanie szybko wyszukać dowolne miejsce, chociażby hotel, czy restaurację. Serwis wskazuje również połączenia drogowe między znalezionymi miejscami z przybliżonym czasem podróży i w rozbiciu na etapy.

     
   


Połączenia

Dzięki zastosowanej funkcji Voice Clarity głos osoby dochodzący ze słuchawki w telefonie jest wyraźny i pozbawiony trzasków. Jeśli przebywamy na obszarze, w którym dostępna jest sieć 3G, możemy nawiązać wideo rozmowę. Aby to uczynić musimy najpierw zamknąć wszystkie uruchomione aplikacje. Potem wystarczy wpisać numer, potwierdzić i po kilku sekundach nie tylko słyszymy, ale i widzimy naszego rozmówcę. Poza funkcją wideo rozmowy w niniejszym katalogu zamieszczonych jest szereg podstawowych funkcji związanych z połączeniami. Są to możliwość sprawdzenia historii, czasu oraz kosztu naszych połączeń (po uprzednim skonfigurowaniu jednostek rozliczeniowych), a także ilości odebranych i wysłanych danych. Dodatkowo możemy dokonać przekierowania oraz zablokowania połączenia głosowego lub wideo. Często używane kontakty możemy przypisać do numerów szybkiego wybierania.

     

Terminarz

W katalogu „Terminarz” znajdują się takie przydatne funkcje, jak „Kalendarz”, „Zadania” i „Notatki”. W każdej z nich możemy umieścić po 100 pozycji. Jeśli mamy jakieś drogocenną informację np. numer do kochanki albo karty kredytowej i nie chcemy, aby dostał się w niepowołane ręce (dziewczyny lub żony) możemy skorzystać z opcji „Notatka tajna”. Od zwykłej odróżnia się tym, że chroni ją wpisany przez nas wcześniej kod zabezpieczający.

Multimedia

W tym katalogu znajdują się najciekawsze funkcje telefonu. Pierwszą z nich jest funkcja ekranu dotykowego. Po jej aktywowaniu naszym oczom ukazuje się 5 ikonek. Wybór palcem którejkolwiek z nich sygnalizowany jest dźwiękiem i kolorowymi falami rozchodzącymi się wokół ikony. Ikona „Muzyka” to nic innego jak prosty odtwarzacz plików muzycznych. Ikona „Zdjęcie” pozwala przeglądać nam zgromadzone w telefonie fotki. Ikona M-Toy przenosi nas do zbioru gier wykorzystujących czujnik ruchu. Ikona „Radio FM” umożliwia nam posłuchania ulubionej stacji radiowej (po wcześniejszym podłączeniu zestawu słuchawkowego). Ostatnia ikona mająca nazwę „Dokument” to fajne narzędzie do przeglądania plików PDF, DOC, XLS, PPT oraz TXT. Po wgraniu kilkunastu plików z powyższymi rozszerzeniami, rozpocząłem testy. W końcu nadarzyła się idealna okazja, aby wypróbować automatyczne dostosowanie pozycji ekranu. Po obróceniu telefonu, obraz przestawił się do pozycji poziomej i komfort przeglądania bardzo się zwiększył. LG Secret poradził sobie bez problemu z dużymi plikami Worda i PDF-ami. Odmówił posłuszeństwa dopiero po zaserwowaniu mu dość rozbudowanego pliku Excela. Każdy z plików możemy powiększyć maksymalnie o 500%. Rozpoczynając powiększanie, w lewym górnym roku pojawia się okienko z używanym plikiem. Pole barwy czerwonej wskazuje na fragment widoczny na ekranie. Plik powiększamy za pomocą suwaka z prawej strony.

     
     
   

Przejdźmy teraz do następnej funkcji, czyli aparatu. LG Secret wyposażono w matrycę o rozdzielczości 5 megapseli. Maksymalna rozdzielczość zdjęcia wynosi 2592x1944. Dodatkowo wyposażono go w autofokus i 16-krotny zoom cyfrowy. Przed rozpoczęcie pstrykania fotek możemy skorzystać z szerokiego wachlarza opcji. Na początek obejrzeć zdjęcia w postaci slajdów, następnie zmienić rozmiar wykonywanych zdjęć. Potem przechodzimy do trybu sceny, jasności i bilansu bieli. Dzięki efektom nasze zdjęcia przybiorą kolor czarno-biały, sepii lub niebieskiego. Dostępne są też efekty negatywu, wytłoczenia, szkicu, obrazu monochromatycznego, konturu i plakatu. Jednym słowem, jest w czym wybierać. Gdy chcemy zrobić wspólne zdjęcie z rodziną lub przyjaciółmi, z pomocą przyjdzie nam samowyzwalacz. Czas opóźnienia po naciśnięciu klawisza fotografowania/filmowania to 3, 5 lub 10 sekund. Jakby tego było mało możemy jeszcze zmienić tryb zdjęcia na normalny, panoramiczny (poprzez złączenie trzech zdjęć) lub oprawić je w jedną z ramek (wykorzystując ramkę zmniejsza się rozdzielczość zdjęcia do 320x240 pikseli). Pstrykając fotosy nie da się nie zauważyć, że czas od kliknięcia do zrobienia zdjęcia dłuży się niemiłosiernie. W tym punkcie LG mogło bardziej się postarać. Kończąc opis aparatu - ogólną jakość zdjęć oceniam na bardzo dobrą. Fotki wychodzą wyraźnie nawet bez światła dziennego. Za aparat koreańskim producentom należą się słowa pochwały.

 

Przykładowe zdjęcia:

   
 

Kolejną opcją w powyższym folderze jest kamera. Przy pomocy KF750 możemy nagrywać filmy z maksymalną rozdzielczością 640x480 pikseli. Jednakże muszę was przestrzec, że filmów z tą rozdzielczością nie będziecie mogli potem edytować. Kamera umożliwia nagrywanie filmików z prędkością 5, 30 i 120 klatek na sekundę. Szybko nagrane ujęcia możemy odtwarzać w zwolnionym, normalnym lub przyspieszonym tempie. Jeśli kiedyś marzyliśmy o wcieleniu się w rolę reżysera, możemy spróbować swoich sił bawiąc się opcją „Klip wideo”. Ta funkcja pozwala na dołączenie do nagrania tekstu, zdjęcia i nagrania głosowego.

Folder „Muzyka” umożliwia dostęp do plików muzycznych umieszczonych w telefonie. Posegregowane są według wykonawców, albumów, gatunków. Możemy utworzyć także własne listy utworów albo wymieszać je losowo. Secret obsługuje pliki audio w formatach MP3, AAC, WMA i RA. Po wybraniu utworu na ekranie pojawia się prosty odtwarzacz, wzbogacony o korektor. Dostępnych jest 6 możliwości (Dźwięk 3D Surround, Wysoki tony, Głębokie basy i soprany, Klub, Pop Rock i Salon). Jeśli ktoś używa takich wynalazków to z pewnością się ucieszy, ale ja osobiście pozostałem przy domyślnym ustawieniu dźwięku.

   

Jeśli znudzi nas słuchanie plików MP3 możemy posłuchać radia. Aby to zrobić musimy koniecznie włączyć do gniazda telefonu zestaw słuchawkowy, który pełni rolę anteny. Programowanie stacji odbywa się automatycznie lub ręcznie. Maksymalna liczba zapisanych stacji wynosi 50 pozycji. Podczas testu niektóre stacje jakością dźwięku niemal dorównywały płytom CD (Radio Maryja, RMF FM). W innych słychać było szumy.

   

Wbudowany w telefon dyktafon umożliwia zapisywanie dźwięków do rozmiaru: MMS-a, 30 sekund, 1 minuty i bez ograniczeń czasowych.

   

„Edytor multimediów” pozwala nam na zabawę ze zdjęciami i nagranymi filmami. Możemy dodać do nich przygotowane przez LG elementy, oprawić je w ramki lub użyć szerokiego wachlarza efektów. Na uwagę zasługują elementy morfingu, lustra i oświetlenia punktowego. W celu ułatwienia pracy nad zdjęciami, producent umieścił w prawym górnym rogu ekranu cyferkę z ilością dokonanych modyfikacji.


Wiadomości

Katalog wiadomości stworzono do obsługi wiadomości SMS, MMS oraz e-mail. Zaimplementowany słownik T-9 przyspieszy ich pisanie. Po prawej stronie folderów Odebrane, Robocze, Nadawcze i Wysłane znajdują się cyferki w nawiasach, które informują nas o ilości wiadomości. W pamięci Secreta zarezerwowano miejsce na 1000 sztuk. Gdy uzbiera nam się ich stosunkowo dużo, możemy je przegrać do odrębnych folderów. Możemy też korzystać z szablonów SMS-ów oraz MMS-ów, wybierając zaproponowane przez producenta, bądź dodane przez nas. Kolejnym folderem w katalogu „Wiadomości” są emotikony. Polecam umieścić tu wszystkie używane przez nas buźki. Potem z łatwością będziemy z nich korzystać poprzez opcję „Wstaw” pisząc SMS-y. Aby skorzystać z klienta e-mail, trzeba go najpierw skonfigurować. Niestety w terminalu zabrakło automatycznej konfiguracji najpopularniejszych kont na świecie, chociażby znanego wszystkim gmaila.

Moje pliki

W niniejszym katalogu ulokowano wszystkie pliki multimedialne znajdujące się zarówno w telefonie, jak i na karcie pamięci. Znajdziemy tu zdjęcia, klipy wideo, gry, pliki flash i dokumenty. Ku uciesze maniaków filmowych, Secret potrafi odtwarzać filmy skompresowane do formatu DivX. Dostęp do nich mamy poprzez zakładkę Wideo. Maksymalna rozdzielczość filmu nie może przekroczyć 640x480 pikseli, inaczej telefon nie otworzy pliku. Chociaż terminal nie wspiera dużo bardziej popularniejszego formatu XviD, nie ma się czego bać. LG pomyślało i o tym. Załączony w zestawie program DivX Converter przekształci prawie każdy plik multimedialny do formatu obsługiwanego przez Secreta. Przykładowo, zamieniając dźwięk zapisany w AC3 do Stereo i zmniejszając odpowiednio rozdzielczość. Jednak z góry uprzedzam, że jeśli zależy nam na szybkości, do konwertowania potrzeba użyć mocnego komputera.

Google

Czy jest na świecie choćby jedna osoba, która nie zna tej marki? Koreańczycy znają i postanowili, że umieszczenie pakietu ich usług będzie udanym pomysłem. Do wyboru mamy możliwość połączenia się ze stroną internetową goglownicy, pocztą gmail i Google Maps. Kolejną aplikacją jest blogger. Dzięki niemu możemy podzielić się ze światem swoimi przemyśleniami, czy chociażby zdjęciami. W takim doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć dostępu do serwisu YouTube. Lojalnie ostrzegam, „tuba” wciąga, jak czarna dziura, więc zachowajcie umiar, albo będziecie zmuszeni zrezygnować z przyjemności typu piwo lub kino na kilka miesięcy.

   

Kontakty

Telefon pozwala zapisać nam 1000 kontaktów. Dodając nowy kontakt możemy wprowadzić do 5 numerów telefonicznych, określając typ każdego z nich: Komórka, Dom, Biuro, Faks, WT oraz Ogólny. Poza tym w oknie kontaktu mamy miejsce na wpisanie dużej ilości informacji - imienia, nazwiska, adresu e-mail, adresu domowego, nazwy i adresu firmy oraz zawodu. Kontaktowi możemy też przypisać obraz i notatkę. Każdy z nich warto umieścić w jednej z pięciu grup: Rodzina, Przyjaciele, Znajomi, Szkoła i VIP. Opisując ten folder warto jeszcze wspomnieć o opcji „Moja wizytówka”. Dzięki niej, po wprowadzeniu swoich danych osobowych, utworzony szablon można używać jako wizytówkę dołączaną do wysyłanych wiadomości. Twórcy Secreta nie zapomnieli dodać takich przydatnych rzeczy, jak „Szybkie wybieranie”, „Numery Serwisowe” oraz „Numer naszego telefonu”.


Narzędzia

W katalogu tym możemy skonfigurować folder ulubione, ustawić alarm, policzyć na kalkulatorze, odmierzyć czas stoperem oraz skorzystać z konwertera jednostek. Proste narzędzia, ale bez nich często ciężko się obyć.

Internet

LG Secret komunikuje się z sieciami GSM/GPRS/EDGE (900, 1800 i 1900 MHz) oraz HSDPA (2100 MHz) do 3,6 MB. Wybieramy adres i czekamy. Secret nie zapewnia takiej wygody, jak iPhone, jednak jakoś sobie radzi. Szybkość ładowania stron w dużej mierze zależy od tego, czy jesteśmy w zasięgu sieci 3G. Aczkolwiek nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że strony ładują się trochę wolno. Funkcją zasługującą na uwagę jest historia odwiedzanych witryn. Prezentuje się bardzo fajnie (ma identyczną formę, jak w menu Lista). Koreańczycy zaimplementowali także czytnik RSS.

   

Łączność

Z poziomu katalogu „Łączność” możemy nawiązać komunikację z innymi urządzeniami za pomocą protokołu Bluetooth oraz kabla USB. W celu przetestowania Bluetootha postanowiłem sparować telefon z bezprzewodowymi słuchawkami i kilkoma telefonami komórkowymi. Wszystkie próby zakończyły się pomyślnie. Przesyłanie i odbieranie plików również odbyło się bez problemów. Podłączenie telefonu do komputera kablem USB, za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania LG PC Suite, pozwala nam na zsynchronizowanie kontaktów, wiadomości lub plików muzycznych. Jeśli posiadamy zewnętrzną kartę pamięci, klikając w menu na „Tryb połączenia USB”, możemy przestawić nasz terminal w tryb pamięci masowej. Po włączeniu tej funkcji otrzymujemy w komputerze dostęp do wszystkich katalogów z plikami naszego telefonu. Spore uczucie niedosytu spowodowane brakiem WiFi częściowo rekompensuje nam wyjście TV. Dzięki niemu na ekranie telewizora możemy (wybierając system Pal lub NTSC) oglądać pliki multimedialne zawarte w telefonie. Niestety w zestawie ofiarowanym przez LG nie było odpowiedniego kabla i nie byłem w stanie przetestować tej funkcji, a szkoda.

Ustawienia

Jak sama nazwa wskazuje, w tym katalogu możemy dokonać dokładnej personalizacji naszego Secreta. Na pierwszy ogień dobieramy się do profilów. Dostępne są cztery: Normalny, Milczy, Na zewnątrz i Tryb Lotu. Każdy z nich ma opcję edycji… Dobra, żartowałem. Nie zamierzam wszystkiego wam wyliczać, ale ustawić możemy dosłownie każdy element naszego telefonu. Z ciekawszych rzeczy, jakie mi się przypominają to zmiana motywu telefonu na czarny lub biały oraz powitanie przy uruchamianiu się terminala.

Bateria

Kończąc pisanie testu nie mogę pominąć spostrzeżeń odnośnie pracy baterii. KF750 wyposażono w ogniwo litowo-jonowe o pojemności 800 mAh. Danych producenta nie będę nawet wypisywał, bo jak zawsze są mocno zawyżone. Przy normalnym użytkowaniu - kilkadziesiąt minut rozmów, SMS-y, sprawdzanie poczty i RSS-ów, energii starcza na trzy dni. Jeśli nałogowo oglądamy filmy i słuchamy muzyki, jesteśmy w stanie rozładować baterię w jeden dzień. Nie jest to jakiś tragiczny wynik, ale nie ma też rewelacji.

Podsumowanie

Nadszedł czas na kilka słów podsumowania. LG KF750 Secret mogę polecić osobom, które cenią sobie ładny wygląd, dobre materiały wykończeniowe i wytrzymałość. Pod tym względem terminal plasuje się w ścisłej czołówce. Kolejnymi zaletami telefonu są: ekran z funkcjami dotykowymi, niezły 5 megapikselowy aparat i pakiet aplikacji google. Odnośnie wad, na pierwsze miejsce wysuwa się brak WiFi i kłopotliwa obsługa dotykowych klawiszy nawigacyjnych. Jeśli nie zależy wam na bardzo zaawansowanym telefonie to szczerze zachęcam was, abyście bliżej przyjrzeli się temu modelowi. Według mnie warto, szczególnie, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mikey pisze: 2008-11-18 18:58
    Miałem, używałem. Faktycznie chodzi strasznie wolno. A wejście do skrzynki mail jeśli jest powyżej 50 wiadomości trwa wieki. Bateria przy takim używaniu jak w teście może i starczy na 3 dni, ja ładowałem codziennie. Dołożę jeszcze problemy z MMS-ami, bardzo często nie chciał w ogóle wysyłać. Ogólnie śliczny, ale do szału potrafił doprowadzić
    0
  • Users Avatars Mini
    mayster pisze: 2008-12-22 11:52
    mialem okazje pozyczyc go na dwa dni i mnie osobiscie do szalu nie doprawadzal ;) . jest zgrabny, wygodny i ogolnie dobrze sie sprawowal, nie zwalnial nawe przy ostrym katowaniu. dobre wrazenie wywarl na mnie na poczatku. chcialbym go na dluzej ;)
    0
  • Users Avatars Mini
    sadadsaad pisze: 2009-05-19 00:12
    lg zondzi!
    0
  • Users Avatars Mini
    refd pisze: 2009-06-01 19:21
    A co do tych odcisków palców pozostających na ekraniku to do każdego zestawu dodawany jest bryloczek (z ładnym wzorkiem) który jest wyposażony w specialną gąbeczke więc żadnego odcisku czy też smugi nie ma szansy zostać.
    0
  • Users Avatars Mini
    nemrod pisze: 2009-07-29 11:58
    mam ten fon od miesiąca, jest zgrabny,wygodny, ma bardzo dobry aparat i kamerkę tez ok,jest trochę wolny ale cóż , ogólnie sprawuje się dobrze nie wiesza się , duża karta pamięci daje duże możliwości, ja wystawiam 8 na 10 punktów tyko dla tego ze reaguje trochę za wolno i za zbyt małą pojemność baterii.
    0
  • Users Avatars Mini
    dawid pisze: 2009-08-15 14:12
    mam pytanko poniewaz waham sie co do wyboru tel lg ku990i a lg secret kf750 prosze o pomoc w wyborze bo z kolei podoba m isie samsung avila ale on niestety nieposiada lampy i ma slabszy aparat bo ma 3,2
    0
  • Users Avatars Mini
    justyna pisze: 2010-01-18 22:35
    mam go 3 miesiace i jestem zadowolona :)
    0
  • Users Avatars Mini
    ania pisze: 2011-02-18 11:33
    ratunku!!!! gdy wchodze w album multimedialny lub w ekran dotykowy w muzyke , obrazy itd telefon nagle sie zacina i wylacza i za chwile sie wlacza i tak jest na okraglo kiedy chce wejsc no w obrazy lub muzyke ... nie wiem co mam robic czy jesli kupiony telefon byl w warszawie i mam jeszcze gwarancje to czy moge go zaniesc do salonu orange tu gdzie mieszkam w malborku czy musze go wyslac na gwarancje do warszawy???? co sie moglo stac. prosze o pomoc
    0
  • Users Avatars Mini
    ania pisze: 2011-02-18 11:35
    czy to ze na ekran spadlo kilka malucienkich plateczkow sniegu moze miec jakis wplyw na to ze sie zacina i wylacza i dlaczego akurat albym multimedialny tylko a reszta nie
    0
  • Users Avatars Mini
    Harcion pisze: 2011-03-26 12:52
    to co do ani to raczej nie ma wplywu na platki sniegu bo mi tez spadly i dziala mi normalnie fonik
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: