Każdy z nas intuicyjnie wie, jak ważne jest dla człowieka zdrowe serce. Sprawa zacznie się komplikować, kiedy zadamy sobie pytanie, co tak naprawdę oznacza zdrowe serce i jak o nie dbać? Mierzenie ciśnienia kojarzy nam się bardziej z babcią lub dziadkiem, a nie z młodym, aktywnym i zdrowym człowiekiem. Potwierdza to ankieta przeprowadzona przez Huawei. Wynika z niej, że zdecydowana większość z nas nie badała sobie ciśnienia w ostatnich 6 miesiącach.
Można więc zadać sobie pytanie od jakiego wieku należy kontrolować swoje ciśnienie? Odpowiedź dla niektórych może być zaskoczeniem – pierwszy pomiar ciśnienia dokonywany jest przy okazji bilansu dwulatka i powtarzany przy kolejnych badaniach. Nie ma ludzi zbyt młodych i zdrowych na kontrolę ciśnienia. To czego dotąd brakowało to sposobu kontroli ciśnienia dopasowanego do stylu życia ludzi aktywnych. Sposobu, który kojarzy się ze zdrowym stylem życia, a nie z niedołężnością i podeszłym wiekiem. Huawei wprowadzając na rynek najnowszy zegarek Watch D oferuje rozwiązanie, które jest znacznie lepiej dopasowane do potrzeb ludzi aktywnych.
Pandemia zmieniła świat i postrzeganie wagi naszego zdrowia. Część z nas zaczęła prowadzić nieco zdrowszy tryb życia. Okazało się bowiem, że osoby otyłe i z chorobami układu krążenia są znacznie bardziej narażone na covidowe powikłania. Choroby układu krążenia są od lat niekwestionowaną przyczyną numer jeden zgonów, zarówno w Polsce jak i na świecie. Dlatego diagnostyka układu krążenia powinna być równie powszechna, jak pasy bezpieczeństwa w samochodach. Wykrycie problemów zdrowotnych na wczesnym etapie, zwiększa szansę na skuteczne leczenie i daje czas na zmianę stylu życia. Szacunkowo w Polsce z nadciśnieniem zmaga się około 11 milionów osób, a wysokie ciśnienie wymagające kontroli to kolejne 7 milionów osób. Jeśli dodać do tego migotanie przedsionków, które pięciokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo udaru mózgu, czy podniesiony puls, okaże się, że praktycznie każdy powinien, nomen omen, trzymać rękę na plusie swojego zdrowia. Dosłownie i w przenośni.
Nie chodzi jednak o to, aby bezproduktywnie się zamartwiać, tylko wdrożyć skuteczne, ale i wygodne mechanizmy kontroli swojego stanu zdrowia. Ponad 80% osób w badaniu rynkowym Huawei deklaruje, że chętnie skorzystałoby z funkcji EKG na swoim zegarku, jeśli tylko miałabym taką możliwość. Jesteśmy także chętni do kontrolowania ciśnienia i innych wskaźników zdrowia. Jednocześnie według badań 30% mężczyzn nie badało swojego ciśnienia w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a w grupie do 30 roku życia nie zrobiło tego 36% osób. To efekty niepełnej wiedzy i braku odpowiednich możliwości. Nie każdy ma ciśnieniomierz w domu, a 20 – 30 latek kupujący w aptece ciśnieniomierz bez wyraźnych wskazań ze strony lekarza, aby regularnie monitorować ciśnienie, to bez wątpienia wyjątek od reguły.
Dlatego wprowadzenie na rynek zegarka dla aktywnych, który dobrze wygląda, a jednocześnie pozwala w każdej chwili skontrolować ciśnienie jest taki istotny i jest swego rodzaju rewolucją.
O ile pomiar tętna jest dostępny od lat w szerokiej gamie urządzeń, a od jakiegoś czasu wyższe modele zegarków oferują pomiar EKG i wykrywają migotanie przedsionków, tak Huawei Watch D jest pierwszym zegarkiem z certyfikatem urządzenia medycznego do pomiaru EKG i ciśnienia tętniczego. A to oznacza, że możemy w pełni zaufać wynikom, które nam się wyświetlą.
Watch D ma wbudowany w pasek specjalną pompowaną poduszkę, która jest w stanie zmierzyć ciśnienie zawsze, gdy mamy zegarek na ręku i możemy na chwilę usiąść. Wraz z zegarkiem w pudełku otrzymujemy dwa rozmiary paska, które umożliwią dopasowanie zegarka do niemal każdej ręki, a także dwa zapasowe pompowane elementy. Pomiar ciśnienia możemy uruchomić jak każdą inną funkcję zegarka, ważne jest jedynie, aby podczas pomiaru zachować nieruchomą pozycję i trzymać zegarek na wysokości serca.
Huawei Watch D nie różni się wyglądem od standardowego smartwatcha. Udany design metalowej, prostokątnej koperty świetnie pasuje zarówno do eleganckiego garnituru, jak stroju sportowego. Mówiąc krótko – wybierając zegarek z pomiarem ciśnienia od Huawei nie tracimy funkcjonalności i elegancji znanych z pozostałych modeli. A zyskujemy możliwość regularnej kontroli naszego układu krążenia – od pomiaru pulsu i natlenienia krwi przez całą dobę, poprzez badanie EKG wykrywające migotanie przedsionków, na pomiarze ciśnienia kończąc.
Chociaż pomiar ciśnienia jest najważniejszym elementem wyróżniającym Watch D, to zegarek Huawei pozwala także monitorować stres oraz sen. Huawei może pochwalić się wyjątkowo skutecznym algorytmem monitorowania snu, który bez problemu radzi sobie z wykrywanie drzemki w ciągu dnia, z czym nie zawsze radzą sobie produkty konkurencji. Zegarek mierzy także temperaturę skóry i jest w stanie uwzględnić niewielkie jej zmiany w monitorowaniu naszego zdrowia.
Poza tym Huawei Watch D ma 70 trybów sportowych, rejestruje przebytą trasę za pomocą GPS oraz dane o pulsie podczas wykonywania ćwiczeń - to do czego przyzwyczaiły nas pozostałe zegarki producenta.
Huawei Watch D działa przez 7 dni na jednym naładowaniu baterii, co jest ostateczną klamrą jego możliwości. Jedno naładowanie wystarcza na tydzień rejestrowania pomiarów snu, tętna i natlenienia, oraz wiele pomiarów ciśnienia krwi w ciągu dnia. Regularne monitorowanie EKG oraz ciśnienia nigdy nie było prostsze. Ciśnienie możemy zmierzyć nawet w tramwaju, czy stojąc w samochodzie na światłach.