MVNO walczą o wyższe MTR-y, UKE chce uderzyć w MNO

Newsy
Żródło: Gazeta Wyborcza
Opinie: 14
Opinie: 14

Wirtualni operatorzy chcieliby mieć stawki MTR na poziomie P4 i Cyfrowego Polsatu. W liście do UKE piszą: "(...) obserwujemy proces stwarzania wyraźnie preferencyjnych warunków dla wybranych przedsiębiorców telekomunikacyjnych (...). Niestety, zasady stosowania tej asymetrii nie dotyczą sygnatariuszy tego listu". "Trudno jest nam planować nasze przedsięwzięcia, trudno jest budować konkurencyjną ofertę (...). Wprowadzona asymetria (...) zmusza innych uczestników rynku, w tym nas, nowych graczy na rynku, do finansowania rozwoju Play i Cyfrowego Polsatu". Pod listem podpisały się spółki Telogic, CP Telecom, mBank mobile, MNI Mobile, Aster oraz GG Network.

Anna Streżyńska, prezes UKE, z operatorami MVNO się nie zgadza i podkreśla, że znacznie ważniejsza dla rynku niż stawki MTR są stawki tzw. roamingu krajowego, jakie operatorzy infrastrukturalni pobierają od operatorów wirtualnych. "Zbyt wysokie stawki oznaczają, że bycie wirtualnym operatorem nie domyka się biznesowo. Dlatego chcielibyśmy przekonać Komisję Europejską, by zgodziła się na odgórne ustalenie maksymalnych opłat, by operatorzy MVNO mogli narzucać godziwe marże" - zaznacza.

Opinie:

Opinie archiwalne (14):

Komentuj

Komentarze / 14

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  kamishsino pisze: 2009-05-22 11:47
  czyz by chcieli miec takie same uprawnienei co do infraskuralnych z masztami dos ze udostepniaja im maszty to jeszcze cha wiecje paczcie mvno pchna sie w gre no nie samowite nie maj własnych masztów kozystają z cudzych a chca miec lepije no no no nie samowite wypad ptactwo aczrurów cZeba tepic tak czymac anno byle tak dalej
  0
 • Users Avatars Mini
  alek pisze: 2009-05-22 12:07
  Pewnie i masz rację, ale jak na razie to naucz się porządnie pisać, bo mało kto to zrozumie.
  0
 • Users Avatars Mini
  kolo pisze: 2009-05-22 14:43
  kamishsino chyba się zapędziłeś... Zapomniałeś że MVNO płaci za korzystanie i oddaje sporą sumke za każdy przesłany oktet informacji przez te maszty... Te "paszczury" pchają więc kolejną kaskę do kieszeni "wielkiej trójcy". Poza tym dzięki takim podmiotom możesz teraz gadać za 29gr/min a nie 50 gr :) Możesz tępić wszelką konkurencję i oczywiście bulić ile się da na milionowe pensje prezesów tych firm :) Jak na razie MVNO nie stanowią żadnej konkurencji i dają tylko dodatkowy dochód obecnum MNO
  0
 • Users Avatars Mini
  kolo pisze: 2009-05-22 14:49
  Jesli ktos chce krytykowac MVNO to niech najpierw zada sobie troche trudu w zrozumienie specyfiki ich działalności. Obecne przepisy nie sprzyjają wcale takiej działalności i wynegocjowane stawki na pewno przewyższają koszty utrzymania. Operator i tak ponosi koszty na utrzymanie masztów a dodanie kolejnego MVNO praktycznie nic go nie kosztuje a jedynie zwiększa utylizację już utrzymywanych zasobów i zapewnia dodatkowe przychody :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Pablito pisze: 2009-05-22 15:16
  *kamishsino - prosiłem Cię już wcześniej, żebyś powstrzymał się od komentarzy. Przeczytanie Twojego zajęło mi tyle czasu, co przeczytanie wszystkich pozostałych.
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysp pisze: 2009-05-22 16:28
  ***Pablito: Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, jeśli wypowiedź jest zgodna z regulaminem GOLa powinna tutaj pozostać. Twoim prawem jest prawo do pomijania komentarzy użytkownika kamishsino. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  wibra pisze: 2009-05-22 20:18
  To dlaczego MTR-y nie są symetryczne dla Playa i MNO - dla wtajemniczonych jest oczywiste. SKANDALEM natromiast jest fakt, że UKE troleruje, żeby Play uprawiał dumping cenowy i proponował stawki poniżej MTR-a do niego od MNO ? W ten sposób lansuje się na jedynego uczciwego operatora, a wszyscy inny którzy w regulaminach mają * to "oszuści". A tak NIE JEST !!! MNO nie mogą dać stawki do Pklay za 29 gr choć CHCĄ, bo UKE im na to nie pozwala !!! I tu jest paranoja całego tego bałaganu ...
  0
 • Users Avatars Mini
  wibra pisze: 2009-05-22 20:21
  UKE zamiast wyegzekwować na Palyu spożytkowanie kasy z MTR-u na inwestycje w ich infrastrukturę patrzy po cichu, jak Play rozbija rynek ... Budowana jest nowa WIELKA SIŁA, która jak za bardzo urośnie - znowu będzie przez UKE tępiona ... Oby do tego nie doszło, ale fakt ze asymetryczne MTRy są do 2014 roku po prostu jest porażający.
  0
 • Users Avatars Mini
  wibra pisze: 2009-05-22 20:24
  Wynika z działalności UKE jeden fakt. Bez ingerencji w obecny stan rzeczy z ich strony Play przez kolejne 5 lat może ganić MNO za używanie w cennikach i regulaminach gwiazdek. TO UKE ZMUSZA Erę, Plusa i Orange do takiej polityki cenowej. Wielka Trójca jest na to skazana. I niech ktoś powie, że to jest normalne ??? A wszyscy jeżdżą na nadajnikach MNO i jeszcze narzekają...
  0
 • Users Avatars Mini
  wibra pisze: 2009-05-22 20:27
  Zachwyt Polaków playem jest zrozumiały z punktu widzenia konsumenta. Ale zasady działania playa - chore. Wg mnie Play nie powienien mieć prawa zejść poniżej ceny MTR, którą płacą mu inni za połączenia do niego, czyli od 1 lipca 40 gr netto ... W każdym innym przypadku jest to dumpng, który powinien być nieakceptowalny ... Nie kocham W3, ale szanuję ich za zainwestowanie milionów zł w ogromną infrastrukturę. A tu wchodzi młody - i rozrabia ... Jaja. Po prostu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Eddie pisze: 2009-05-22 21:33
  ale tez inwestuje. a jakie ceny byly 10 lat temu? zeby W3 moglo zarobic na swoje nadajniki? jedziecie po Play'u a zapominacie ze dzieki tej sieci mamy taniej
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcio pisze: 2009-05-23 02:01
  @wibra: tak a'propos dumpingu - widziałeś najnowszą ofertę Orange ? Się nazywa Tylko SIM i połączenia do Play są po 33 gr BRUTTO ... A co do UKE, dumpingu i MTRów - pamiętacie jak wyglądały regulacje poprzedników Streżyńskiej ? Dla tych ze słabą pamięcią, sprowadzały się do stwierdzeń, że "nic się nie da zrobić" i "musi to tyle kosztować, bo budowanie infrastruktury jest kosztowne". Nie jestem przekonany, że wielka trójca dopłaca do interesu. Inaczej przerzuciliby się na sprzedaż pietrusz
  0
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2009-05-24 13:33
  "wibra: UKE zamiast wyegzekwować na Palyu spożytkowanie kasy z MTR-u na inwestycje w ich infrastrukturę patrzy po cichu, jak Play rozbija rynek" - o co ci chodzi? play inwestuje jak szalony, od uzyskania pasma gsm postawil setki nadajnikow. tempo rozwoju ich sieci jest nieporownywalne do wielkiej trojcy i pokazuje jak na dloni, ze operatorzy zasiedziali chcieli tylko doic klientow bez wiekszych inwestycji.
  0
 • Users Avatars Mini
  fafek pisze: 2009-06-24 16:10
  to do kogoś kto się loguje z takiego systemu : inet20907ng-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl jak tu zajrzysz debilu to radzę przestać próbować włamywać się na konta ludzi z allegro. Jak cie ***** jeszcze raz zobaczę w niechcianych logach to cie zgłoszę na gliny .
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: