Nalot urzędników na Telekomunikację Polską

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 5
Opinie: 5

Pracownicy brukselskiego Generalnego Dyrektoriatu ds. Konkurencji wkroczyli kilka dni temu do siedziby TP w asyście przedstawicieli polskiej prokuratury, urzędu antymonopolowego i Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zabezpieczyli dokumenty i dane komputerowe należące do niektórych pracowników firmy, m.in. dyrektora ds. regulacji Macieja Rogalskiego - pisze "Rzeczpospolita".

Władze antymonopolowe sprawdzają, czy TP, korzystając ze swojej wyjątkowo mocnej pozycji, nie podstawia konkurentom nogi na rosnącym rynku usług internetowych. - Mamy powody przypuszczać, że firma mogła naruszyć art. 82 unijnego traktatu o nadużywaniu dominującej pozycji na rynku. Chodzi o praktyki TP i jej firmy zależnej PTK Centertel, które w bardzo niekorzystny dla konkurentów sposób ustalają ceny dostępu do Internetu. Netia oraz Polska Telefonia Cyfrowa alarmowały w tej sprawie UKE oraz UOKiK jeszcze w sierpniu.

Grupa TP jest wciąż największym dostawcą Internetu w Polsce z ponad dwoma milionami abonentów. To, że Komisja Europejska dokonuje inspekcji, nie oznacza jeszcze, że grupa TP złamała prawo. Ma prawo do obrony i będzie z niego korzystać w czasie antymonopolowego przesłuchania. Przedstawiciele TP utrzymują, że od chwili złożenia przez konkurentów pierwszej skargi utrzymują, grupa działa zgodnie z prawem i nie dopuszcza się cenowego dumpingu. Nie chcą też komentować nalotu prokuratury. Podobnie jak Urząd Komunikacji Elektronicznej, który reguluje rynek telekomunikacyjny.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  ShAMAN pisze: 2008-10-30 13:45
  cały kraj płacze jaka ta tepsa droga jest i bezlitosna i mogłaby obniżyć ceny - a tu nalot... gdzie tu sens? bo ja czegoś nie kumam...
  0
 • Users Avatars Mini
  gumol pisze: 2008-10-30 19:16
  tele komuna zadzi i rzadic bedzie nic im nie zrobia
  0
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2008-10-30 23:24
  Nie rozumiem tego. Przeciez orange nie swiadczył jak tele2 czy netia takiej promocji ze net byl za 1 zeta przez dlugi czas. Jak sie przyjzec promocja to byly kiedys bardziej atrakcyjne promocje w Netii i tele2 jesli chodzi o BSA niz teraz ma orange ktos tu gra nie fair i to nie jest tym razem grupa kapitalowa TP.
  0
 • Users Avatars Mini
  Guiness pisze: 2008-10-31 12:20
  No i komu teraz będzie do śmiechu? Mi się wydaje ze cos jest na rzeczy. Kary, naloty... Niefajnie. Swoją drogą widać, że taka Netia np. nie ma problemów, bo ich się tam nikt nie czepia. Zresztą za co niby, skoro mają tyle niższe ceny.
  0
 • Users Avatars Mini
  pozor pisze: 2008-11-02 18:58
  w sumie to dobrze, że ktoś z europy się interesuje tym co się u nas dzieje, ale czemu mamy na wyniki czekać 2 lata? tego nie rozumiem. w sumie to przez te 2 lata to pozycja tepsy będzie już tak kiepsko wyglądać względem netii np., że wyniki raportu nie będą miały znaczenia, bo tepsa i tak będzie musiała poobniżać ceny i polepszyć jakość usług. tak więc trochę głupio tyle czekać.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: