NASK został uczestnikiem międzynarodowego porozumienia SOG-IS MRA. To oznacza to, że Jednostka Certyfikująca NASK-PIB dysponuje prawem do wydawania certyfikatów cyberbezpieczeństwa dla produktów informatycznych, które będą uznawane w wielu krajach Europy. Certyfikaty Common Criteria potwierdzają, że wyroby, na które zostały wystawione spełniają wymagania najważniejszej międzynarodowej normy cyberbezpieczeństwa.
Certyfikaty cyberbezpieczeństwa wydawane przez Jednostkę Certyfikującą NASK w ramach porozumienia SOG-IS i w oparciu o standard Common Criteria są honorowane w następujących krajach: Austria, Belgia, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Luksemburg, Norwegia, Polska, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Zjednoczone Królestwo.
Standard Common Criteria jest wykorzystywany przez rządy i organizacje prywatne na całym świecie do oceny bezpieczeństwa produktów technologii informatycznych, a zgodność z normą jest często wymagana jako warunek konieczny do podjęcia współpracy.
Jednostka Certyfikująca NASK-PIB jest jedyną w kraju uprawnioną do wydawania międzynarodowych certyfikatów cyberbezpieczeństwa w ramach porozumienia SOG-IS, w którym NASK reprezentuje Polskę od 2017 r.
SOG-IS zrzesza obecnie 17 krajów europejskich. Organizacja, powstała w 1992 r. na podstawie decyzji Rady Unii Europejskiej w sprawie bezpieczeństwa systemów informatycznych, koordynuje politykę wzajemnego honorowania certyfikatów.