Nokia w siedzibie T-Mobile Polska rozpędziła internet do 4.2 Gbps. W czasie demo wykorzystano agregację 12 pasm różnych częstotliwości w blokach 20 MHz. Demo wykorzystywało zarówno technologię FDD, jak i TDD. W czasie testów zastosowano modulację 256 QAM oraz technologię multiplikowania anten 4x4 MIMO. Urządzenia (dwie stacje bazowe 4G ) były połączone światłowodem, do którego "wchodził" sygnał końcowy, taki jak do anten zainstalowanych na stacjach bazowych. Do testów wykorzystano moduły Nokia AirScale.
Przedstawiciel firmy Nokia opowiada o demo:
W czasie Innovation Day Nokia zaprezentowała także Connected Renal Car, który został przygotowany we współpracy z firmą Hertz. Celem projektu prowadzonego w Europie i USA jest demonstacja możliwości platformy IoT, którą Nokia chce sprzedawać operatorom.
Samochód ma zwiększyć wygodę dla klientów wypożyczalni samochodów. Klient w aplikacji Hertz będzie mógł wybrać swój samochód, dokupić ubezpieczenie, znaleźć go na lotnisku, zrobić i przesłać zdjęcia ewentualnych uszkodzeń przed jazdą, a także po prostu otworzyć pojazd i nim odjechać bez kluczyka. Wcześniej samochód pobierze z chmury nasze preferowane ustawienie fotela kierowcy i lusterek, muzykę, kalendarz spotkań i kontakty. Aplikacja uprości zakup paliwa i płatności za parkingi. Klient w aplikacji ma także dostęp do prostej diagnostyki auta (ciśnienie w kołach itd.). Aplikacja przy połączeniu z samochodem nie wykorzystuje Bluetooth, a jedynie specjalną platformę Nokia IMPACT. Po zaparkowaniu samochodu ponownie w wypożyczalni, wszystkie dane klienta są kasowane z pamięci samochodu automatycznie.
Usługi integratorskie (w projekcie uczestniczy kilka bardzo dużych firm) ma świadczyć w przyszłości operator.
Przedstawiciel firmy Nokia opowiada o demo Connected Renal Car: