Nokia Networks otwiera nową siedzibę we wrocławskim biurowcu West Gate

Newsy
Opinie: 0

Nokia Networks zainaugurowała swoją najnowszą siedzibę we Wrocławiu, która docelowo pomieści ok. 1200 specjalistów branży IT pracujących nad nowatorskimi rozwiązaniami dla operatorów sieci komórkowych. Nowe biura oraz jedno z najnowocześniejszych laboratoriów technologicznych na świecie znajdują się w nowo wybudowanym budynku West Gate przy ulicy Lotniczej. To już czwarta lokalizacja Nokii w stolicy Dolnego Śląska, a stały rozwój firmy sprawił, że nowa inwestycja okazała się niezbędna.

Dynamiczny rozwój naszego Centrum - od 2014 roku zatrudniliśmy ponad 1000 nowych pracowników - wynika z faktu, że nasi inżynierowie tworzą najnowsze rozwiązania dla operatorów komórkowych, pracują też nad technologiami przyszłości m.in. nad siecią 5G, która trafi do komercyjnego użytku dopiero w 2020 roku. - mówi Bartosz Ciepluch, Dyrektor Centrum Rozwoju i Oprogramowania Nokii we Wrocławiu.

Piętnaście lat temu, gdy powstawało wrocławskie Centrum R&D, zespół liczył 10 osób. Dziś w stolicy Dolnego Śląska zatrudniamy 2850 specjalistów.– dodaje Ciepluch.

Nokia wynajmując 14.000 mkw, czyli blisko 90% dostępnej powierzchni, jest głównym najemcą budynku. West Gate to czwarty adres Nokii we Wrocławiu, której biura i laboratoria znajdują się też w Bema Plaza, Green Towers oraz we Wrocławskim Parku Biznesu.

Biuro najwyższej klasy

West Gate, jako budynek klasy A, posiada szereg ciekawych rozwiązań architektonicznych, m.in. kontrolę dostępu, szybkie i ciche windy oraz ekologiczne systemy oszczędzania wody i energii. Sześć pięter budynku wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt biurowy, ergonomiczne krzesła oraz elektronicznie regulowane biurka. Pracownicy na każdym piętrze mają do dyspozycji także zaplecze kuchenne oraz dźwiękochłonne pokoje do tele- i wideo-konferencji. Budynek posiada również udogodnienia dla rowerzystów: powstały dla nich specjalne szatnie oraz prysznice. Na pierwszym piętrze mieści się jedno z najnowocześniejszych laboratoriów telekomunikacyjnych, w którym wytwarzane oraz testowane są rozwiązania oraz systemy dla operatorów komórkowych na świecie. Jego powierzchnia to ponad 1500 mkw.

W części laboratoryjnej wykonawca budynku specjalnie wzmocnił strop, gdyż cała nasza aparatura waży kilkaset ton. Dodatkowo w podłodze poprowadzony został system wentylacji i klimatyzacji niezbędny do ciągłego chłodzenia naszej aparatury. Całość połączona jest tysiącami kilometrów kabli. – mówi Bartosz Srebniak, szef laboratorium Nokii.

Polski oddział Nokii, zatrudniający obecnie ponad 3750 osób, jest jednym z największych w Europie. Większość pracowników zatrudnionych jest w obszarze R&D, w centrach we Wrocławiu i Krakowie, gdzie powstają najnowsze technologie dla sieci mobilnych. Wrocławski oddział jest trzecim co do wielkości globalnym centrum R&D w strukturach całej Nokii i tym samym jednym z kluczowych ośrodków badawczo–rozwojowych na świecie. Oprócz wytyczania drogi do 5G, polscy inżynierowie opracowują oprogramowanie i aplikacje dla technologii LTE, LTE-Advanced oraz uczestniczą w tworzeniu nowych rozwiązań dla sieci 3G i LTE.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: