Jest nowy Asystent Google - 10 razy szybszy

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Google zaprezentował kolejną wersję Google Assistant.

Asystent jest na rynku od 3 lat. Działa na ponad 1 mld urządzeń w ponad 30 językach w 80 państwach.

Jest dostępny dla ponad 30 tys. różnych modeli urządzeń 3500 różnych producentów.

Do tej pory asystent korzystał głównie z mocy obliczeniowej chmury Google. W najnowszej wersji ma wykorzystywać w dużym stopniu moc obliczeniową smartfonu.

Cały system rozpoznawania mowy (zaprojektowany od nowa) został zmniejszony ze 100 GB do niecałych 500 MB. Dzięki temu Asystent będzie działać lokalnie na smartfonie. Pozwoli to na ograniczenie opóźnień prawie do zera. Nowy Asystent będzie działał także bez połączenia z internetem.

Cały system ma działać do 10 razy szybciej. Dzięki funkcji Continued Conversation nie trzeba będzie co chwilę powtarzać komendy Hey Google, a korzystanie z Asystenta będzie bardziej naturalne i szybsze.

Asystent też ma być bardziej osobisty. Będzie rozumiał pytania i polecenia w stylu: “What’s the weather like at mom’s house this weekend?” lub “Remind me to order flowers a week before my sister’s birthday.”

Niestety na razie najnowsza "lokalna' generacja Asystenta Google trafi tylko na nowe smartfony Pixel.

Dokładny termin wdrożenia komercyjnego nie został podany w komunikacie prasowym Google.

Asystent Google już niedługo ma być także dostępny w aplikacji Waze. Będzie też specjalny tryb w czasie prowadzenia samochodu aktywowany komendą: “Hey Google, let’s drive.”

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: