Nowy prezes Polkomtel S.A.

Newsy
Żródło: Plus GSM
Opinie: 11
Opinie: 11

30 marca 2001 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polkomtel S.A., operatora sieci Plus GSM. Zgromadzenie zatwierdziło sprawozdanie finansowe spółki za rok 2000, sprawozdania Zarządu i Rady Nadzorczej oraz udzieliło absolutorium Radzie Nadzorczej i Zarządowi. Zgromadzenie podjęło też uchwałę w sprawie podziału zysku. Przychody spółki w 2000 r. wyniosły 3,518 mld zł, a zysk netto 205,9 mln zł.  

Rada Nadzorcza delegowała i powierzyła pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu Markowi Mroczkowskiemu. W skład Zarządu Rada wybrała ponadto: Krzysztofa Żmijewskiego na stanowisko Dyrektora ds. Operacyjnych, Marka Sypka na stanowisko Dyrektora ds. Personalnych, Jespera Helmuta Larsena na stanowisko Dyrektora ds. Finansowych oraz oddelegowała Johna Treuge do pełnienia funkcji Dyrektora ds. Technicznych. W składzie Zarządu znaleźli się przedstawiciele największych akcjonariuszy Polkomtel S.A. – PKN Orlen S.A., KGHM Polska Miedź S.A., TeleDanmark oraz Vodafone Americas Asia Inc.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  młody Jerzyk pisze: 2001-03-31 18:03
  Właśnie została rozwalona jedna z ostatnich normalnych firm w kraju. Widocznie jesli ktos popiera SLD oznacza, ze jest złym człowiekiem. Teraz panowie z AWSu drogą swych doświadczeń zepsują firmę, tak jak zepsuli cale państwo przez ostatnie 3 lata. Brawo dla Jerzego Buzka, który po raz kolejny musiał się wepchnąc, tam gdzie jest kasa. Prawdopodobnie za namową pięknego Maryjana. Jeszcze raz gratuluje i nie życzę powodzenia nowemu zarządowi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Komórkowiec pisze: 2001-03-31 18:29
  i tak było wiadomo, że starzy zarządcy polkomtela byli przywiezieni w teczkach więc nic dziwnego, że nowi też, zwłaszcza, że skoro AWS wie, że przegra wybory to ładuje na maksa swoich ludzików gdzie się da. a Maryjan nie jest dla mnie piękny - pedziem nie jestem. AWS rozwalił polskiego UMTS-a, umocnił monopol TP SA a teraz wziął się za jedynego zyskownego operatora w Polsce. Sorry, ale na taką partię nie da się po prostu głosować: pozostaje SLD albo platforma...
  0
 • Users Avatars Mini
  pedzio pisze: 2001-03-31 19:23
  ja jestem pedziem ale marian to mnie wogole nie pociaga, co innego j. Tomaszewski...
  0
 • Users Avatars Mini
  paweł pisze: 2001-03-31 20:37
  co za pedzio z tego pedzia
  0
 • Users Avatars Mini
  Someone pisze: 2001-04-01 02:15
  No cóż... tak już jest w naszym pięknym kraju i jeszcze długo będzie... Niestety takie małe pikusue jak my, możem sobie tylko ponażekać, gdyż tylko to nam zostaje. Ludzie narzekają, że niezależni operatorzy podwyższają abonamenty, zaraz po TPSA, że rozmowy międzymiastowe i narodowe są drogie i tak będzie jeszcze długo !! Sumy, jakie Ci operatorzy płacą TPSA są cholendarne. TPSA nie musiała płacić za koncesje na usługo telefoniczne, Dialog, Netia i inne niestety tak... a nie są to kwoty śmieszne. Średnio przychód z abonenta, nie jest duży. Większość ludzi, którzy mają telefony, urzywają ich sporadycznie. Za rzadko, aby operatorowi się zwróciły w miarę szybko wyłożone pieniądze. Do czasu gdy ktoś nie pomyśli, nie będzie w Polsce żadnej konkurencji... taka jest prawda!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Żako pisze: 2001-04-01 02:51
  To jest hańba! Żeby uwalic zarząd tylko ze względu na orientację polityczną. O ile dotychczas miałe szcunek dla łoBuzka, o tyle straciłem go już zupełnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  alex pisze: 2001-04-01 16:33
  Ludzie... czy wy jesteście normali??? Jeżeli zarząd "miał inne poglądy polityczne"... to o co wam chodzi że go usunęli... BIZNES TO BIZNES!!! POLITYKA TO POLITYKA! Moim zdaniem zarząd spółki NIE MA PRAWA MIEĆ POGLĄDÓW POLITYCZNYCH! Poglądy może mieć tylko reprezentatnt rady ALE TYLKO PRYWATNIE-GDY SIEDZI PRZED TELEWIZOREM W DOMU! A
  0
 • Users Avatars Mini
  alex pisze: 2001-04-01 16:44
  A że nowe władze też mają "poglądy polityczne"... trzeba to potraktować jako działanie w interesie właściciela, czyli pośrednio skarbu państwa! Ponadto wy nadal nie rozumiecie... władza działa nie tylko dla siebie- działa też dla społeczeństwa (potraktujcie to ostatnie zdanie jako żart ;) ). A jeżeli ktoś mi mówi, że AWS skopało nasz kraj... a potem że będzie głosował na SLD... to muszę mu życzyć szczęścia w leczeniu na oddziale zamkniętym! Przypomnijcie mi... co było poprzednikiem SLD? Mianowicie SdRP... a kiedy i przez kogo zostało SdRP powołane? W dniu wyniesienia "sztandaru" PZPR utworzono SdRP... i nie okłamujmy się... ci ludzie co byli w PZPR na "górze", potem w SdRP, to nadal są w SLD i ciągną za sznurki! A głupi naród się domyśla, że ugrupowanie jest inne wtedy, gdy oprócz nazwy zmienia się też LUDZI i idee (=program)! Jak ktoś napisze, że SLD nie zniszczyło Polski... (SLD=SdRP=PZPR) to zapraszam do podręczników historii (roździał Polska socjalistyczna 1945-1989 oraz socjaldemokratyczna 1993-1997!) I proszę się nawet nie sprzeczać że nie mam racji... bo każdy wie, że mam!
  0
 • Users Avatars Mini
  Supercichy pisze: 2001-04-01 19:18
  Spokojnie! To nie perwsza i nie ostatnia zmiana zarządu ze względoów politycznych! Przyjdzie SLD (albo Platforma), obsadzi w pierwszej kolejności PKN i KGHM, a potem pomyśli też o Polkomtelu. To samo będzie z TPSA i PTK. Tak dzieje się przecież zawsze, a wy się nagle oburzacie?! czyżby przebudzenie?
  0
 • Users Avatars Mini
  Supercichy pisze: 2001-04-01 19:34
  Wszystkim (także sobie) proponuję jedyne możliwe rozwiązanie - emigracja...
  0
 • Users Avatars Mini
  ZbiR pisze: 2001-04-01 23:35
  Brawo Alex, brawo Supercichy! Sa widac jeszcze wśród komórkowców wielokomórkowcy :))) Szkoda, że tak mało osób rozumie, na czym polega biznes, dbanie o interesy właściciela i czym w biznesie grozi powiązanie z polityką (chodzi mi przede wszystkim o bartoszewicza i jego 10 tys zł dla Kwaśniewskiego - to musialo przecież wywołać reakcję!).
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: