Bruno Duthoit: priorytetem jest rozwój zasięgu LTE

Newsy
Opinie: 12
Bruno Duthoit, prezes Orange Polska

Dostęp do internetu LTE w sieci Orange ma dziś niemal trzy czwarte Polaków. W ciągu kolejnych dwóch lat zasięg obejmie całą Polskę. Inwestycje w nowe technologie będą dotyczyć także telefonii stacjonarnej. W tym roku Orange zainwestuje niemal pół miliarda złotych w światłowody, które doprowadzi bezpośrednio do 650 tysięcy domów i mieszkań.

Naszym priorytetem w telefonii komórkowej jest rozwój sieci LTE. Już teraz 74 proc. populacji ma dostęp do internetu w tej technologii. Mocno rozwijaliśmy ją w ostatnich miesiącach i nadal będziemy. Dla nas istotne jest nie tylko pokrycie, lecz także jakość dostępu. Chcemy, by klienci mogli swobodnie korzystać z LTE nie tylko na zewnątrz, lecz także wewnątrz budynków czy w metrze – mówi agencji Newseria Biznes Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

Od początku tego roku zasięg sieci 4G LTE Orange zwiększył się z 61 do 74 proc. Plany firmy zakładają, że najpóźniej za dwa lata technologia LTE będzie dostępna praktycznie w całym kraju.

Spółka stawia na innowacyjne technologie również w segmencie stacjonarnym.

To dla nas wciąż bardzo istotny rynek. Planujemy na nim przełomowe zmiany, chcemy by sieć światłowodowa była w tym segmencie powszechniejsza. W tym roku przeznaczymy do 450 milionów złotych na okablowanie światłowodami około 650 tysięcy domów i mieszkań w Polsce – mówi Duthoit.

Zapowiada, że to dopiero pierwszy etap inwestycji. Orange planuje również wiele innych przedsięwzięć.

W najbliższych latach chcemy całkowicie wycofać starsze technologie, które funkcjonują jeszcze w naszej sieci. To ważna modernizacja, która nie będzie bezpośrednio widoczna dla klientów, ale polepszy jakość naszych usług – zapowiada prezes Orange Polska.

Postawienie na nowe technologie, a co za tym idzie – na zwiększenie jakości oferowanych usług, ma pomóc firmie utrzymywać konkurencyjność na coraz trudniejszym rynku telekomunikacyjnym. Drugim kluczowym elementem będzie poprawianie kontaktu z klientami.

Chcemy, żeby doświadczenia naszych klientów były tylko pozytywne, a oferowane usługi na najwyższym poziomie. Dlatego musimy wykazać się przejrzystością oraz zapewnić jak najwyższą jakość zarówno technologii obsługi, jak i kontaktów w punktach sprzedaży. To dla nas priorytet – przekonuje Bruno Duthoit.

Orange wprowadził nowe pakiety taryfowe, usprawnia też obsługę klientów. Salony Orange i pozostałe kanały sprzedaży będą się lepiej uzupełniać. W salonach klienci będą mogli skorzystać m.in. z obsługi na recepcji i załatwić wiele prostych spraw od ręki. Stopniowo Orange będzie wdrażać inteligentny system zarządzania ruchem w salonie. W najbliższych dniach firma planuje też otwarcie w Warszawie pierwszego w Polsce smart store.

Opinie:

Opinie archiwalne (12):

Komentuj

Komentarze / 12

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    troip pisze: 2015-04-23 08:54
    Orange jeśli chce nadrobić, zaległości, to powinien 1). Popracować nad przejrzystością umów. Są dosyć skomplikowane i dużo ludzi nawet nie wie co podpisuje. (nie czyta kilkunastu stron zapełnionych drobnym tekstem). 2).zaprzestać udostępniać dane klientów firmą zewnętrznym. (mój kolega ma abo w Orange i "wygrał już kilkanaście samochodów i ze dwa ✌ miliony PLN" to jest chore. 3). Dostosować oferty do dzisiejszych potrzeb klienta. W Orange 500 MG w taryfie za około 50 PLN. No jak się z tego nie śmiać? Ktoś powie, że za 10 PLN można sobie dokupić 2 GB ok, ale konkurencja ma za 60 PLN znacznie lepsze oferty.
    1
  • Users Avatars Mini
    darek pisze: 2015-04-23 09:23
    Orange to niech się weźmie za poprawę .... 1 strony internetowej bo działa fatalnie i tez tak wygląda 2 poprawę istniejących usług żeby nie było ciągłych reklamacji. które są rozwiązywane dopiero wtedy gdy sprawa trafia do UKE 3 poprawę super internetu jakim jest neostrada. 1mb/s przy umowie do 10mb/s to jest skandal - każdy gdyby miał możliwość to by WAM podziękował i rozwiązał umowę a tak to ludzie są oszukiwani według prawa . I nie bierzcie się za LTE bo wystarczy dobry przeszył w granicach 25-35mb/s w # 3G
    1
  • Users Avatars Mini
    ~ pisze: 2015-04-23 13:46
    no wszystko fajnie, tylko Panie Bruno, skąd weźmiecie na to pieniądze? Wy jesteście już bankrut a Wasz główny udziałowca France Telecom to jeszcze większy bankrut. LTE się rozwija ledwo, ledwo - bo to priorytet żeby utrzymać jakąkolwiek konkurencyjność. Choć gdybyście mogli, to Wy, jak i T-Mobile (ostatnio bardzo nerwowy) zakręcilibyście kurek z pieniędzmi na inwestycje.
    1
  • Users Avatars Mini
    Grzegorz Szewczak pisze: 2015-04-23 15:03
    Internet mobilny bez względu na prędkość nie będzie w stanie obsłużyć wszystkich nadchodzących usług. Głównym motorem napędowym Orange powinien być net stacjonarny, ale zbyt długo go zaniedbywano. Tak czy owak bardzo się cieszę. Każdy talar na inwestycje jest dobry, bo zostanie u nas.
    0
  • Users Avatars Mini
    OrangeToDziadostwo pisze: 2015-04-23 20:02
    On nic nie umie po polsku powiedzieć? Tak się zastanawiam jaki on ma zakres obowiązków...? No przychodzi do swojego biura i....i co? i co on robi? Wypije kawę i idzie do domku znowu czy dzwoni po firmowego kierowcę i na Okęcie i welcome Paris?
    -2
  • Users Avatars Mini
    mirekb pisze: 2015-04-23 21:40
    profesjonalista..mówi z pasją.ma jasną strategie.to fakty.nie inaczej jest z lawinowo malejącymi liniami stacjo-oznacza specjalną troskę orange i o arpu rędu 44zl..2g zepchną na linie stacjo orange strefa dla tych co chcą numer ale netu nie chcą,siec 2g pojdzie tez na m2m.ciekawie mowi ze to orange buduje ale ze pasma nie mają to inna kwestia.dlatego to oni za 800 zapłacą najwiecej(czytaj uzytkownik koncowy),razem z kolegami z tm networks da rade.w necie mobilnym i w lte i hspa+ często upload o wiele wyższy niż plusa czy play..on naprawde rozumie że jakosc sieci i masa szczegółów zdecyduje o wyborze opa.czas pokaże
    0
  • Users Avatars Mini
    HOQS pisze: 2015-04-23 21:40
    BD mówi bardzo dobrze po polsku.
    -1
  • Users Avatars Mini
    asf pisze: 2015-04-24 00:33
    O jest i pętak samodziadostwo z podkarpackiej wioski:-) Są i żale:-) A jaki ty masz zakres obowiązków? Wypisywanie pierdół na forach? Może czas wziąć się do pracy?
    -2
  • Users Avatars Mini
    OrangeToDziadostwo pisze: 2015-04-25 03:19
    a Ty jaki masz zakres obowiązków?
    2
  • Users Avatars Mini
    ~ pisze: 2015-04-25 13:17
    Wolę zadbaną, spokojną podkarpacką wiochę niż wymierający, śmierdzący i syfiasty Śląsk pełen przestępczości z biedoty, z miastem-trupem Będzinem na czele => http://pikio.pl/al-jazeera-pokazuje-polska-transformacje-jako-ostrzezenie/
    2
  • Users Avatars Mini
    OrangeToDziadostwo pisze: 2015-04-25 23:22
    Ja jeszcze chcę nawiązać do słów Grzegorza Szewczaka. Na zdrowy rozsądek, wydaje mi się że to właśnie misją przyszłości jest możliwość obsłużenia wszystkich usług on-line właśnie poprzez szeroko rozumiane technologie mobilne. Inaczej kontrast będzie się powiększał - w miastach kablówki i łącza stacjonarne jako dominacja rynku a na wsiach i prowincji - co? Mobilny internet, ledwo działająca neostrada i nadzieja w lokalnych WLANach czy małych firemkach bądź stowarzyszeniach oferujących tzw. wiejski internet? Na tę chwilę tak to wygląda. Nawet teraz infrastruktura mobilna telekomunikacyjna w miastach jest "zapchana" i objawiają się rozmaite problemy bo jakość sieci spada a trend na oszczędzanie (czyt. optymalizację) naprawdę jest poważny i wręcz zagrażający rozwojowi rynku. Wydaje się, że no połączenie kilku technologii przyszłości np. LTE-A w agregacji pasm a awaryjnie np. przyzwoite CDMA może pozwolić na odniesienie jako takiego sukcesu. Tak czy tak, najważniejszy jest zasięg - nie ma biznesu telco bez dobrego zasięgu. Dlatego NetWorkS! w wielu wsiach, gminach, miasteczkach po prostu poddało się i "oddało" rynek Solorzowi no i niejako PLAY gdzie stawia swoje słynne już najczęściej składające się z jednego nadajnika "eLTeE" - no, nie jest tak?
    2
  • Users Avatars Mini
    Leo pisze: 2015-04-27 16:32
    Jeśli zasięg jest priorytetem, to co mają powiedzieć w Plusie, gdzie mają 90% kraju w zasiegu lte?!
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: