Malin Fezehai jest fotografką, twórczynią filmów i fotoreporterką szwedzko‑erytrejskiego pochodzenia. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Pracowała w ponad 40 krajach Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji i Ameryki. Fezehai współpracuje z National Geographic, a w 2023 r. otrzymała od magazynu stypendium Climate Pledge. W ramach realizowanego projektu artystka przygląda się adaptacji do życia na wodzie. Swoją karierę Malin rozpoczęła w rodzimej Szwecji, gdzie studiowała fotografię. Następnie przeniosła się do Nowego Jorku, by uczyć się w International Center of Photography w Nowym Jorku. W swojej pracy artystka skupia się na emigrantach i wysiedlonych społecznościach z całego świata. Malin została zatrudniona w ramach Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), by sfotografowała osoby ocalałe z brutalnych ekstremizmów w Afryce Subsaharyjskiej. Owocem tego doświadczenia była książka pt. Survivors (pol. Ocalali). Fotografka jest zdobywczynią nagród World Press Photo Award 2015 i Wallis Annenberg Prize, a oprócz tego w 2015 r. została wyróżniona jako jedna z „30 wschodzących gwiazd fotografii, które warto obserwować” przez Photo District News. Jej zdjęcie przedstawiające wesele erytrejskich uchodźców w Izraelu było pierwszą fotografią wykonaną iPhonem, która otrzymała nagrodę World Press Photo Award.
Karl Hab urodził się w 1990 roku, a obecnie mieszka w Paryżu. Jest powszechnie szanowanym fotografem, a przy tym ma tytuł inżyniera lotnictwa. Jeśli nie jest w drodze, Hab oddaje się swoim pasjom – samolotom, wzornictwu, sztuce i modzie. Częste podróże pozwalają artyście bacznie śledzić światową modę i życie uliczne, a następnie wykorzystywać poczynione obserwacje jako inspiracje do prywatnych projektów. Hab to podróżnik z krwi i kości, a świat fotografuje od ponad 15 lat.
Vivien Liu jest fotografką z Hongkongu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku architektura na uczelni Harvard University’s Graduate School of Design, gdzie otrzymała prestiżową nagrodę Clifford Wong Prize in Housing Design. Po 15 latach pracy jako architektka Liu odkryła, że uwielbia fotografować zurbanizowany krajobraz Hongkongu i innych miast na świecie. Zawodowa przeszłość sprawia, że Liu słynie z profesjonalnego, architektonicznego spojrzenia na portretowane miejsca i obiekty. W jej pracach stale przewija się temat synergii człowieka i przestrzeni. Zdjęcia Liu przedstawiające architekturę, mieszkańców i naturalny krajobraz Hongkongu zwróciły uwagę międzynarodowej publiki na kulturową tożsamość tej metropolii.
Mika Ninagawa mieszka w Tokio i jest artystką interdyscyplinarną, która zajmuje się filmem i fotografią. W 2020 r. opublikowała album pt. TOKYO. Najlepszym podsumowaniem stylu artystki jest charakterystyczny dla niej motyw żywych, niemal wyśnionych kolorów. Centralnym elementem prac z bogatego portfolio Ninagawy – niezależne od tego, czy mowa o portretach, pejzażach czy martwych naturach – są motywy skupione wokół flory, fauny, krajobrazu i siły sprawczej kobiet. Ninagawa należy do najsłynniejszych japońskich fotografów. Wiosną 2022 r. w Beijing Times Art Museum otwarto wystawę retrospekcyjną artystki pt. „Mika Ninagawa: Into Fiction / Reality”.
Stefan Ruiz mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku. Uczył sztuki w więzieniu stanowym San Quentin i był dyrektorem kreatywnym czasopisma COLORS. Jego prace publikowano w takich tytułach, jak The New York Times Magazine, The New Yorker, Vogue czy TIME. Fotografie artysty wystawiano w International Center of Photography Museum w Nowym Jorku i Photographers’ Gallery w Londynie, a także na różnych imprezach takich jak Les Rencontres d’Arles, PHotoEspaña, Havana Biennial czy CONTACT Photography Festival w Toronto. Artysta opublikował już cztery monografie. Należy do nich książka The Factory of Dreams poświęcona meksykańskim operom mydlanym, którą w 2012 roku opublikowało wydawnictwo Aperture, a także praca Mexican Crime Photographs wydana przez GOST Books w 2016 r.