Pixel 8a drugi w rankingu DXOMARK

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Pixel 8a drugi w rankingu DXOMARK

Pixel 8a to najnowszy smartfon Google i uzupełnienie linii o model ze średniej półki. Wraz z modelem 8a Pixele po raz pierwszy zadebiutowały oficjalnie w Polsce. Pixel 8a kosztuje 2449 zł w oficjalnym sklepie Google. Producent chwali się, że to jedyny smartfon ze średniej półki, który ma równie długi, 7 letni okres wsparcia oraz wszystkie funkcje AI co flagowe modele Pixel 8 i 8 Pro. U innych producentów tylko najdroższe modele mogą liczyć na najdłuższe wsparcie i wszystkie funkcje oprogramowania. Pixele znane są też z bardzo dobrych zdjęć. W ślepym teście znanego Youtubera MKBHD, w którym jego widzowie oddali ponad 20 milionów głosów, Pixele zajęły wszystkie trzy miejsca na podium, a Pixel 7a okazał się zwycięzcą ogólnego rankingu. Dlatego z zaciekawieniem czekaliśmy na wynik nowszego Pixela 8a w rankingu DXOMARK.

W rankingu DXOMARK Pixel 8a zajął 2 miejsce w swojej kategorii cenowej i 33 pozycję w globalnym rankingu uwzględniającym również modele z wyższych półek cenowych. Podobnie jak w rankingu MKBHD Pixel jest wśród swoich, bo pierwsze miejsce w tej kategorii cenowej zajął Pixel 7, a trzecie miejsce należy do Pixela 7a. Potem jest przerwa na Samsunga S23 FE na czwartej pozycji i dalej są znowu dwa Pixele – 6 oraz 6a.

Ranking DXOMARK składa się z wielu syntetycznych, laboratoryjnych testów i nie zdarza się, aby na pierwsze miejsca w globalnym rankingu trafił model z niższej półki cenowej. Do tego celu potrzebny jest najwyższej klasy hardware. Dlatego średniopółkowy Pixel 8a nie jest numerem jeden żadnej z podkategorii. DXO pochwalił smartfon za powtarzalną dobrze dobraną ekspozycję, optymalny kontrast i duża liczbę detali. W trybie wideo są ładne, naturalne kolory oraz skuteczna stabilizacja.

Wśród minusów znalazły się błędy trybu portretowego oraz zmienność w ilości szumu i ustawieniach ostrości w postępujących po sobie zdjęciach. Główną przyczyną 33 pozycji w globalnym rankingu nie są niedociągnięcia w aparatach, tylko brak teleobiektywu, który daje wyraźną przewagę droższym smartfonom.

Pixele znane są z bardzo wiernego odwzorowania odcieni skóry w różnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza w mocnym świetle. Mają swoich wiernych fanów zarówno ze względu na czystego Androida, długie wsparcie i algorytmy. To właśnie oprogramowanie, a nie kwestie sprzętowe, odpowiada za fotograficzny sukces Pixeli.

Pixel 8a drugi w rankingu DXOMARK

Pixel 8a drugi w rankingu DXOMARK

Pixel 8a drugi w rankingu DXOMARK

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: