PKN Orlen chce sprzedać akcje Polkomtela

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 3

Andrzej Modrzejewski, prezes PKN Orlen powiedział, że PKN jest gotowy sprzedać swój 19,61 % pakiet akcji Polkomtela pod warunkiem, że na taki sam krok zdecydują się pozostali krajowi akcjonariusze operatora. Otworzyłoby to drogę jednemu z zagranicznych inwestorów spółki - Vodafone lub TeleDanmark do przejęcia kontrolnego pakietu akcji. PKN wraz z KGHM i Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi posiada około 60 procent Polkomtela. Rzecznik KGHM powiedział, że nie jest zaskoczony deklaracją PKN. Analitycy są zdania, że kontrolowany przez skarb państwa akcjonariusze Polkomtela mogą zdecydować się sprzedać swe akcje brytyjskiemu gigantowi Vodafone, który zapewne chętnie zapłaci premię za kontrolę nad Plusem.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  wandik pisze: 2001-05-09 12:55
  Czyli Plus przeghodzi w obce ręce. Fajny ten Plus...
  0
 • Users Avatars Mini
  hansen pisze: 2001-05-09 16:34
  kogoś nieźle potentegowało w tym zarządzie orlenu. to tak jakby ktos chciał sprzedać samochód pod warunkiem, że wszyscy z jego ulicy też sprzedaja samochód!!!!!!! polityka i jeszcze raz polityka.Za dużo tej polityki we władzach spółki.
  0
 • Users Avatars Mini
  Yarecki pisze: 2001-05-09 20:41
  A ja sie ciesze. Moze w koncu np. prezesow beda wybierali inaczej niz z klucza partyjnego. Polityka w firmie zwykle nie wychodzi tej drugiej na dobre. A zagraniczniacy zajma sie głównie zarabianiem pieniędzy. I o to chodzi (również abonentom:)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: