PLAY o tunelu: na realizację potrzebujemy około dwóch miesięcy

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
PLAY o tunelu: na realizację potrzebujemy około dwóch miesięcy

Marek Lipski, dyrektora Biura Regionalnego sieci PLAY w Warszawie, który jest odpowiedzialny za rozwój sieci P4 w centralnej Polsce, skomentował sprawę budowy zasięgu sieci komórkowej w nowym tunelu pod Ursynowem. Wcześniej oświadczenie w tej sprawie wydała GDDKiA. Sprawę komentował także Wojciech Jabczyński z sieci Orange.

Oto pełna treść tego komentarza PLAY:

Cieszy nas informacja, że jako operatorzy wracamy do rozmów z GDDKiA, bo daje to szansę na szybką i sprawną realizację tej inwestycji. Miejmy nadzieję, że uda się nam ją przeprowadzić jak najszybciej, tak aby nie trzeba było wstrzymywać ruchu już po tym, jak tunel zostanie oddany do użytku.

Jako operatorzy mamy doświadczenie w tego rodzaju inwestycjach. Jako przykład niech posłuży instalacja w pierwszej linii warszawskiego metra, gdzie, jako pierwszy operator, zapewniliśmy zasięg już na przełomie lat 2010/2011. Wiemy jak zadbać zarówno o kwestie formalne, jak i logistykę, żeby szybko, sprawnie i skutecznie zapewnić naszym klientom zasięg, a tym samym dostęp do usług telekomunikacyjnych. Są one szczególnie istotne, bo umożliwiają nieprzerwany kontakt z bliskimi, dostęp do narzędzi i rozrywki, a często ratują zdrowie i życie.

Co do samych szczegółów technicznych i tego, jak wygląda przygotowanie takiej inwestycji. Na jej realizację potrzebujemy około dwóch miesięcy. Ze względu na specyfikę tego miejsca, będzie to najdłuższy tunel w Polsce, o długości około 2,3 km, stąd konieczne jest zastosowanie specjalnej infrastruktury. Centralnym elementem systemu, który chcemy tam zainstalować będzie tzw. „cieknący kabel”, który pełni rolę bardzo długiej anteny emitującej i zbierającej sygnał komórkowy wzdłuż całej swojej długości – tak, żeby w żadnym miejscu tunelu nie powstała „biała plama” zasięgowa.

Wspólnie z pozostałymi operatorami ustaliliśmy, że aby usprawnić całą inwestycję my, jako PLAY zbudujemy tę instalację, dostosowaną do potrzeb tego miejsca. Będą mogły z niej korzystać wszystkie sieci, nie tylko PLAY. W ten sposób chcemy zapewnić zasięg dla użytkowników wszystkich operatorów.

Ze swojej strony nieustannie deklarujemy gotowość do współpracy i mamy nadzieję na szybkie porozumienie z GDDKiA jako inwestorem w zakresie jak najszybszego udostępnienia placu budowy na potrzeby wykonania instalacji komórkowej. Wierzymy, że najdłuższy tunel w Polsce jednak nie będzie białą plamą.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: