Zagadnienia dotyczące zwiększenia efektywności przedsiębiorstwa oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii do osiągania celów biznesowych będą tematem Kongresu Technologicznego, który odbędzie się 29 października br. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Kongres Technologiczny jest organizowany przez Polkomtel S.A. we współpracy ze sponsorem głównym - firmą Intel oraz innymi spółkami teleinformatycznymi, do których należą: HP, IBM, Microsoft, Nokia oraz Samsung. Celem imprezy jest promowanie nowoczesnych technologii poprzez prezentowanie ich praktycznych zastosowań, a także konkretnych korzyści dla firm. Kongres ma zachęcić świat biznesu do szerszego inwestowania w zaawansowane technologie jako narzędzi stymulujących rozwój nie tylko danego przedsiębiorstwa, ale i całej gospodarki. Jak podkreślają organizatorzy, dzięki udziałowi w Kongresie menedżerowie uzyskają przydatną wiedzę, w jaki sposób wyspecjalizowane technologie mogą być z powodzeniem stosowane w działalności ich firm.
Honorowym patronem Kongresu Technologicznego jest premier Leszek Miller, który rozpocznie sesję plenarną imprezy. Kongres jest inicjatywą skierowaną do menedżerów z czołowych polskich firm - zarówno państwowych, jak i prywatnych; liczba zaproszonych przekroczyła 2000. Gościem specjalnym Kongresu będzie Paul Otellini, Prezes Intel Corporation, który zaprezentuje wizję firmy Intel dotyczącą przyszłości rynku teleinformatycznego, najnowszych trendów i dostępnych technologii oraz ich wpływu na efektywność prowadzenia biznesu. Formalnego otwarcia imprezy dokona w imieniu organizatora Jarosław Pachowski, Prezes Zarządu Polkomtel S.A.
W ramach jednodniowej agendy Kongresu odbędą się seminaria, prezentacje i pokazy tematyczne prowadzone przez ekspertów - przedstawicieli organizatorów.
W trakcie popołudniowych sesji seminaryjnych Plus GSM będzie prezentował m.in. sprawdzone rozwiązania w zakresie optymalizacji kosztów telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwie. Intel zapozna uczestników ze swoją koncepcją przenośnego komputera. Hewlett-Packard wskaże praktyczne możliwości redukcji kosztów IT. Jednym z tematów paneli będą także aspekty funkcjonowania urzędu bez kolejek (Microsoft). Eksperci firmy Nokia przedstawią możliwości taniego i mobilnego dostępu do informacji z komputera. Jednocześnie seminarium prowadzone przez Samsung pokaże rozwój technologii w kontekście możliwości zastosowania GPRS, Java i video streaming. IBM odpowie na pytanie, jak bezpiecznie korzystać z kart płatniczych. To tylko niektóre z tematów seminariów przewidzianych programem Kongresu. Równolegle do seminariów będą prowadzone też prezentacje, np. "Telepraca i zdalne nauczanie" (Plus GSM), a także "Rozwiązania bezprzewodowe i mobilne w nowoczesnym biurze" (Intel).
Szczegółowe informacje i rejestracja: www.kongrestechnologiczny.pl